Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł

kredyt na zakup mieszkania 200 tys złKredyt na zakup mieszkania 200 tys zł – w jakim banku? Możliwość oszacowania rat kredytowych z porównywarką kredytową, sprawdzenie informacji dot. kredytu oraz możliwość skontaktowania się z wybranym ekspertem finansowym.

W połowie 2014 roku KNF wprowadziła rekomendację, która wymaga posiadanie wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. W 2020 roku wkład własny wynosi min. 20%. Należy jednak brać pod uwagę, że kupującego czekają również opłaty transakcyjne, prowizyjne i inne związane z kredytem. Uwzględniając całości kosztów, to należy zagospodarować kolejne 10%.

Z wyliczeń wychodzi, że decydując się na kupno mieszkanie na rynku wtórnym za 200 tys. zł, należy dysponować około 30 tys. zł na koszty okołokredytowe, transakcyjne i prowizję dla pośrednika. Biorąc pod uwagę rynek pierwotny kwota ta może być niższa nawet o 6-7 tys zł.

Przy porównaniu kredytów mieszkaniowych warto jest korzystać z pomocy wyspecjalizowanych doradców finansowych, których listę znajdziesz kalkulatora rat.

Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł. Banki oraz eksperci finansowi

Porównanie kredytów hipotecznych Kredyt Hipoteczny 700 Tys Zł.

Treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Oferty instytucji finansowych na stronie mają wyłącznie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego. Pamiętaj, że wszelkie decyzje podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok