Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł

kredyt na zakup mieszkania 200 tys złKredyt na zakup mieszkania 200 tys zł – w jakim banku? Możliwość oszacowania rat kredytowych z porównywarką kredytową, sprawdzenie informacji dot. kredytu oraz możliwość skontaktowania się z wybranym ekspertem finansowym.

W połowie 2014 roku KNF wprowadziła rekomendację, która wymaga posiadanie wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. W 2020 roku wkład własny wynosi min. 20%. Należy jednak brać pod uwagę, że kupującego czekają również opłaty transakcyjne, prowizyjne i inne związane z kredytem. Uwzględniając całości kosztów, to należy zagospodarować kolejne 10%.

Z wyliczeń wychodzi, że decydując się na kupno mieszkanie na rynku wtórnym za 200 tys. zł, należy dysponować około 30 tys. zł na koszty okołokredytowe, transakcyjne i prowizję dla pośrednika. Biorąc pod uwagę rynek pierwotny kwota ta może być niższa nawet o 6-7 tys zł.

Przy porównaniu kredytów mieszkaniowych warto jest korzystać z pomocy wyspecjalizowanych doradców finansowych, których listę znajdziesz kalkulatora rat.

Kredyt na zakup mieszkania 200 tys zł. Banki oraz eksperci finansowi

Porównanie kredytów hipotecznych Kredyt Hipoteczny 700 Tys Zł.