Kredyt na spłatę kredytu

Kredyt na spłatę kredytu w tym samym lub w innym banku. Jeżeli spłacasz jeden lub więcej kredytów i pożyczek bankowych, możesz zastanowić się nad konsolidacją kredytów i zapytać o kredyt konsolidacyjny.

kredyt na spłatę kredytu

Obecnie spłacasz kilka rat wynikające z regulowania kredytów i pożyczek gotówkowych, korzystasz z kart kredytowych i limitów kredytowych w koncie ROR, to można to wszystko połączyć w jeden kredyt konsolidacyjny. Zanim jednak dokonasz wyboru kredytu, zapoznaj się nie tylko z najnowszymi ofertami w bankach, ale i porównaj je, aby skonsolidować kredyty i zmniejszyć ratę, wybierając najbardziej korzystne rozwiązanie
.

Kredyt gotówkowy 14000 zł

O konsolidacji kredytów należy pomyśleć przede wszystkim w sytuacji, kiedy rosną wydatki budżetowe, a nie zwiększają się dochody.

Kredyt na spłatę kredyt kosztuje

Pożyczając pieniądze w banku na podstawie umowy kredytowej, nie oddajesz tylko pożyczonego kapitału. Przeważnie całkowity koszt kredytu, zarówno kredytu konsolidacyjnego, jak i kredytów gotówkowych, składa się z kilku elementów kosztowych:

 • odsetki (ich wysokość zależy m.in. od wysokości oprocentowania),
 • dodatkowych opłat,
 • niekiedy występuje również i ubezpieczenie.

To wszystko wpływa na koszt całkowity kredytu. Im jest mniejszy, tym kredyt oczywiście będzie tańszy.

Kredyt konsolidacyjny nie ma wad?

Kredyty konsolidacyjne mają oczywiście swoje wady i zalety, jak każdy inny kredyt. Ale właściwie, to powinno się mówić o zaletach konsolidacji, a wadach kredytów.

Konsolidacja kredytów i pożyczek to nie tylko w sumie jeden kredyt na spłatę kredytu. Pozwala on, w zależności od wyboru banku, na skonsolidowanie wielu różnych zobowiązań kredytowych. Najczęściej jest to konsolidacja kredytów i pożyczek gotówkowych, ale mogą być włączone również kredyty ratalne, kredyty samochodowe, niekiedy i hipoteczne oraz dość powszechnie zadłużenie w kartach kredytowych i debety na rachunkach bankowych.

Nowa rata może być znacznie mniejsza od sumy rat konsolidowanych zobowiązań i to jest zasadniczy plus konsolidacji. Ale i jednocześnie minus kredytu… Zmniejszenie raty kredytowej jest możliwe dzięki wydłużeniu czasu spłaty, a to niestety oznacza wzrost kosztów odsetkowych i całkowitego zadłużenia.

Kredyt na spłatę kredytów, czyli propozycje kredytów konsolidacyjnych


Zalety kredyt konsolidacji i kredytów konsolidacyjnych:

 • zamiana wielu kredytów na jeden,
 • obniżenie nowej raty kredytu,
 • długi okres spłaty w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych – nawet 10 lat,
 • możliwość określenia dnia płatności raty i ustalenie jej np. na dzień lub dwa po wpłynięciu wynagrodzenia na konto,
 • możliwość ubezpieczenia pożyczki i tym samym skorzystania z niższego oprocentowania,
 • zwiększenie zdolności kredytowej,
 • poprawa płynności finansowej.

Kredyt konsolidacyjny – wady:

 • większa kwota całkowita do spłaty,
 • obciążenie finansowe przez dłuższy okres,
 • zwiększenie całkowitego zadłużenia.

Najczęściej wybieranym rodzajem kredytu konsolidacyjnego jest gotówkowy, który nie wymagają zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości.

Drugim rodzajem kredytu jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Zabezpieczeniem kredytu, podobnie jak w przypadku kredytów hipotecznych, jest hipoteka na nieruchomości. Wysokość kredytu możne być jednak znacznie większa niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego – nawet 80 proc. wartości nieruchomości. Spłata kredytu może zostać rozłożona do 25 lat.

2 komentarze do “Kredyt na spłatę kredytu”

 1. A sprawdzałeś w innych bankach? Nie da się, ot tak, stwierdzić, czy jest to korzystne rozwiązanie. Nic nie ma o oprocentowaniu kredytu, prowizji czy ubezpieczeniu. Być może inny bank zaproponuje lepsze warunki.

 2. Dobry,
  Jestem przed decyzją o wzięciu kredytu konsolidacyjnego. Moje kredyty i zadłużenie: 20 tys. zł bez paru złotych i chciałbym dobrać gotówkę w kwocie prawie 40 tys czyli kwota nieco przekroczy 62 000 zł .

  Bank Santander oferuje mi 120 rat po 752,67 zł lub 96 po 877,05 zł.
  Pytanie: jest to korzystny kredyt czy w jakimś banku będzie lepiej?

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok