Kredyt na remont domu lub mieszkania

Kredyt na remont domu lub mieszkania. Jaki kredyt na remont mieszkania będzie najlepszy? Pożyczka gotówkowa, hipoteczna a może pożyczka pozabankowa?

kredyt na remont domu lub mieszkania

Koszt remontu, niezależenie czy jest to tylko malowanie i tapetowanie pokoju, czy generalny remont mieszkania i domu, to i tak wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Taki wydatek może wynieść kilkaset złotych, jak i kilka tysięcy, a nawet i kilkadziesiąt. Wszystko zależy od zakresu podjętych prac.

Jeżeli nie mamy odpowiednich środków na sfinansowanie remontu, to bardzo często pozostaje kredyt lub pożyczka bankowa.

Porównanie kredytów gotówkowych 10 tys zł

Każdy kredyt musi być dopasowany do potrzeb i możliwości. Zanim podejmiemy decyzję na przeprowadzenie remontu, należy oszacować koszt takiego remontu. Dopiero wówczas możemy podjąć decyzję o wysokości kredytu, okresie kredytowania i rodzaju finansowania: kredyt pożyczka gotówkowa lub pożyczka hipoteczna.

W banku nie znajdziemy produktu takiego jak kredyt na remont mieszkania czy pożyczka na remont domu. Popularny kredyt czy pożyczka remontowa, to nic innego jak kredyt lub pożyczka gotówkowa.

Jeżeli chcemy przeprowadzić remont z pożyczki pozabankowej, to lepiej wstrzymać się z remontem, ze względu na fakt, że pożyczki pozabankowe (zwłaszcza ratalne) są dużo droższe niż podobne pożyczki gotówkowe w banku, i tym samym koszt remontu znacznie wzrasta.

W przypadku kredytów gotówkowych, banki z reguły wymagają minimum formalności. W zależności od kwoty pożyczki lub kredytu, niekiedy wystarczy dowód osobisty i potwierdzenie wysokości dochodu.

Pożyczka gotówkowa na remont

Pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy, to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebna jest nam stosunkowo niewielka kwota pożyczki. Jej wysokość zależy nie tylko od samej inwestycji, ale i od naszej zdolności kredytowej. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakresie prac remontowych, warto skontaktować się z bankiem, celem przeprowadzenia takiej analizy.

Oczywiście, że bank nie przedstawi nam kosztorysu prac remontowych, ale zbada zdolność kredytową i dzięki temu będziesz wiedział jaki ewentualny budżet możesz przeznaczyć na remont.

Dlaczego kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku remontu? Ponieważ jest to szybki kredyt, a decyzja kredytowa podejmowana jest często w tym samym dniu, co złożony wniosek kredyty. A nawet i więcej: pieniądze z takiego kredytu lub pożyczki również mogą zostać przelane w tym samym dniu na konto.

Na pewno nie jest on najtańszy, ponieważ są to drogie kredyty. Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego wynosi maksymalnie 9,50% w skali roku (2021 r.), a prowizja za jego udzielenie może wynieść nawet 10-15%. Ale kwota nie należy wcale do najniższych, bo w ramach kredytu gotówkowego można otrzymać nawet i 200 tysięcy złotych, a maksymalny okres kredytowania to 10 lat (pod warunkiem odpowiedniej zdolności kredytowej).

Aby wybrać korzystny kredyt na remont mieszkania lub domu, konieczne jest dokonanie porównań ofert kredytowych w bankach.

Porównanie, porównaniem, ale na co zwracać uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Zdecydowana większość kredyto- i pożyczkobiorców zwraca uwagę na koszt całkowity. Składają się na niego: odsetki, prowizja, opłaty dodatkowe, ubezpieczenie, itp. Mogą wystąpić wszystkie koszty, ale również dobrze bank może naliczyć tylko odsetki. I oczywistym jest, że im mniejszy jest koszt całkowity, to i kredyt tańszy.

Zwróćmy uwagę na kilka przykładów kosztów całkowitych i poszczególnych kosztów.

8 784 zł 15 tys. zł 25 tys. zł 40 tys. zł
40 miesięcy 75 miesięcy 60 miesięcy 120 miesięcy
RRSO

13,89%

13,05%

10,22%

6,65%

Oprocentowanie1

6,95%

7,20%

7,02%

6,00%

CKK2

2 099,63 zł

6 631,92

6 705,04 zł

14 113,09 zł

odsetki

1 193,61 zł 4 277,29 zł 5 035,04 zł 13 313,09 zł

prowizja

906,02 zł 2 354,63 zł 1 670 zł 800 zł
Rata4

272 zł

289

528 zł

444 zł

CKdZ5

10 883,63 zł

21 631,92 zł

31 705,04 zł

54 113,09 zł

1. Oprocentowanie nominalne zmienne w stosunku rocznym.
2. Całkowity koszt kredytu.
4. Raty kapitałowo-odsetkowe (równe) w przybliżeniu do 1 zł.
5. Całkowita kwota do zapłaty.
Kalkulacja została dokonana na dzień 28 maj 2021 r. na reprezentatywnych przykładach.

Pożyczka hipoteczna na remont

Co w przypadku, kiedy ma to być remont generalny domu lub mieszkania, którego jesteśmy właścicielem? W przypadku dużego remontu, który wymaga zaangażowania dużo większych pieniędzy, należy zastanowić się nad pożyczką hipoteczną.

Poza tym, że musimy posiadać nieruchomość, to również nie może ona być obciążona hipoteką.

Przy wysokich kwotach finansowania, sięgających ponad 40 tys. zł, pożyczka hipoteczna będzie tańsza, niż pożyczka gotówkowa. Jest ona niżej oprocentowana, a okres na jaki możemy pożyczyć pieniądze przekracza 10 lat. Z reguły jest to maksymalnie 30 lat, a limit wysokości pożyczki stanowi ok. 70-80% wartości nieruchomości.

Procedura uzyskania takiej pożyczki jest znacznie dłuższa niż w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych.

Kredyt na remont mieszkania kalkulator

Należy jeszcze tylko zwrócić uwagę, że nie ma czegoś takiego jak „kredyt na remont mieszkania kalkulator„. Zostało to wyjaśnione powyżej. Przypomnijmy, że każdy tzw. kredyt remontowy to kredyt gotówkowy lub ewentualnie pożyczka hipoteczna.

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych z przeznaczeniem na remont mieszkania, można skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych, który pozwala na oszacowanie rat kredytowych.

"Kredyt na remont domu" - aktualizacja: grudzień 2021 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok