Strona główna / Kredyty gotówkowe / Kredyt na remont domu lub mieszkania

Kredyt na remont domu lub mieszkania

Kredyt na remont domu lub mieszkaniaKredyt na remont domu lub mieszkania. Jaki kredyt na remont mieszkania będzie najlepszy? Pożyczka gotówkowa, hipoteczna a może pożyczka pozabankowa?

Koszt remontu, niezależenie czy jest to tylko malowanie i tapetowanie, czy generalny remont mieszkania i domu, to i tak wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Taki wydatek może wynieść kilkaset złotych, jak i kilka tysięcy. Jeżeli nie mamy odpowiednich środków na sfinansowanie remontu, to bardzo często pozostaje kredyt lub pożyczka bankowa.

Porównanie kredytów gotówkowych 10 tys zł

Każdy kredyt musi być dopasowany do potrzeb i możliwości. Zanim podejmiemy decyzję na przeprowadzenie remontu, należy oszacować koszt takiego remontu. Dopiero wówczas możemy podjąć decyzję o wysokości kredytu, okresie kredytowania i rodzaju finansowania: kredyt pożyczka gotówkowa lub pożyczka hipoteczna.

W banku nie znajdziemy produktu takiego jak kredyt na remont mieszkania czy pożyczka na remont domu. Popularny kredyt czy pożyczka remontowa, to nic innego jak kredyt lub pożyczka gotówkowa.

Jeżeli chcemy przeprowadzić remont z pożyczki pozabankowej, to lepiej wstrzymać się z remontem, ze względu na fakt, że pożyczki pozabankowe (zwłaszcza ratalne) są znacznie droższe niż podobne pożyczki gotówkowe w banku.

Pożyczka gotówkowa na remont

Pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy, to dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebna jest nam stosunkowo niewielka kwota pożyczki na remont. Jej wysokość zależy nie tylko od samej inwestycji, ale i od naszej zdolności kredytowej. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakresie prac remontowych, warto skontaktować się z bankiem, celem przeprowadzenia takiej analizy.

Dlaczego kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku remontu? Ponieważ jest to szybki kredyt, a decyzję o jego uzyskaniu możemy uzyskać nawet w ciągu kilku godzin od momentu złożenia wniosku kredytowego. Na pewno nie jest on najtańszy, ponieważ są to drogie kredyty. Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego wynosi maksymalnie 10%, a prowizja za jego udzielenie może wynieść nawet 10-15%. Maksymalna kwota kredytu to 200 tysięcy złotych, a maksymalny okres kredytowania to 10 lat.

Aby wybrać korzystny kredyt na remont mieszkania lub domu, konieczne jest dokonanie porównań ofert kredytowych w bankach.

W przypadku kredytów gotówkowych, banki z reguły wymagają minimum formalności. W zależności od kwoty pożyczki lub kredytu, niekiedy wystarczy dowód osobisty i potwierdzenie wysokości dochodu.

Pożyczka hipoteczna na remont

Co w przypadku, kiedy ma to być remont generalny domu lub mieszkania, którego jesteśmy właścicielem? W przypadku dużego remontu, który wymaga zaangażowania dużo większych pieniędzy, należy zastanowić się nad pożyczką hipoteczną.

Poza tym, że musimy posiadać nieruchomość, to również nie może ona być obciążona hipoteką.

Przy wysokich kwotach finansowania, sięgających ponad 40 tys. zł, pożyczka hipoteczna będzie tańsza, niż pożyczka gotówkowa. Jest ona niżej oprocentowana, a okres na jaki możemy pożyczyć pieniądze przekracza 10 lat. Z reguły jest to maksymalnie 30 lat, a limit wysokości pożyczki stanowi ok. 70-80% wartości nieruchomości.

Procedura uzyskania takiej pożyczki jest znacznie dłuższa niż w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych.

Kredyt na remont mieszkania kalkulator

Należy jeszcze tylko zwrócić uwagę, że nie ma czegoś takiego jak „kredyt na remont mieszkania kalkulator„. Zostało to wyjaśnione powyżej. Przypomnijmy, że każdy tzw. kredyt remontowy to kredyt gotówkowy lub ewentualnie pożyczka hipoteczna.

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych z przeznaczeniem na remont mieszkania, można skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych, który pozwala na oszacowanie rat kredytowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok