Kredyt na mieszkanie 160 tys zł na 20 lat. Rata: 912-970 zł

2023-11-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyt na mieszkanie 160 tys złKredyt na mieszkanie 160 tys zł? Przegląd banków, gdzie można złożyć wniosek o kredyt na zakup mieszkania 160 tys. zł? Porównanie banków i wyliczenia rat kredytowych (szacunkowe).

Nie tylko rata kredytowa jest istotna przy wyborze kredytu na zakup mieszkania. Wysokość raty kredytowej zależy od długości kredytowania. O tym czy jest to tani kredyt na zakup mieszkania, decyduje suma kosztów związanych z kredytem.

Konieczne jest zatem porównanie kredytów mieszkaniowych, aby wyszukać jak najbardziej korzystną opcję kredytową. Kredyt na mieszkanie 160 tys zł możemy wyszukać samodzielnie lub skorzystać z darmowej pomocy pośrednika finansowego.

Kredyt: 160 tyś zł – kalkulator

Oblicz ratę kredytu hipotecznego na mieszkanie 160 tys zł (wyliczenia szacunkowe)

Kredyt na mieszkanie 160 tys zł banki i pośrednicy

Powyższe wyliczenia rat kredytu na mieszkanie 160 tys zł, to oczywiście wyliczenia szacunkowe. Pozwalają one jednak sprawdzić, czy jej wysokość nie będzie zbyt dużym miesięcznym obciążeniem dla domowego budżetu i to nie przez kilkanaście miesięcy, ale przez kilkanaście lat.

Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których o kredyt na mieszkanie można zapytać. Jak również umówimy się z pośrednikiem finansowym na bezpłatne spotkanie w sprawie kredytu na zakup mieszkania.

Kredyt: 160 tyś zł – kalkulator pomaga oszacować warunki kredytu

Wybierając kredyt hipoteczny, niezależenie czy na zakup mieszkania w wysokości 160 tys. zł czy szukając najlepszą ofertę kredytu gotówkowego, to musimy wziąć pod uwagę kwestie związane z kosztami związanymi z zaciąganym zobowiązaniem. W przypadku kredytów hipotecznych mamy znacznie więcej kosztów niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Porównując koszty kredytowe należy zwracać uwagę na wskaźnik RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania, jak i na całkowity koszt kredytu. Na koszt kredytu hipotecznego wpływa:

  • prowizja;
  • odsetki kredytowe, będące sumą stopy bazowej WIBOR i marży banku;
  • składki na ubezpieczenia spłaty kredytu;
  • opłaty za dodatkowe zabezpieczenia spłaty.

Najtańsze kredyty na mieszkanie mają niską prowizję lub często bank rezygnuje z jej pobierania. Podobnie jest z marżą kredytową – to w końcu ona ostatecznie decyduje o tym, ile kosztuje kredyt hipoteczny. Kolejne porównanie to Kredyt konsolidacyjny 150000 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok