Kredyt na 20 tys zł – gotówkowy lub konsolidacyjny w banku. Nie ma jednego najlepszego banku, w którym najłatwiej otrzymasz kredyt na 20 tys zł. Każdy bank prowadzi autonomiczną politykę kredytową. Obecnie, w dobie kryzysu gospodarczego, większość banów zaostrzyła kryteria udzielania kredytów i np. trudniej jest go uzyskać osobom, które mają umowy na czas określony, o dzieło lub zlecenie. Istotne jest jednak:

kredyt na 20 tys zł gotówkowy lub konsolidacyjny

Pamiętaj: kredyt gotówkowy (a właściwie pożyczkę gotówkową) możesz przeznaczyć na dowolny cel, natomiast kredyt konsolidacyjny tylko na „połączenie” kilku zobowiązań bankowych.

Kredyt na 20 tys zł gotówkowy

Zestawienie banków, z którymi możesz skontaktować się w sprawie kredytu na 20 tys. zł :

Jakie są zasadnicze plusy kredytów gotówkowych?

Jak wygląda symulacja rat kredytowych dla kredytu na 20 tys zł?

Są to oczywiście wyliczenia szacunkowe, ponieważ ostateczna wysokość raty będzie zależeć od ustalonych indywidualnie warunków kredytowania.

kredyt na 20 tys zł gotówkowy symulacja rat

Co jest potrzebne, aby uzyskać kredyt gotówkowy na 20 tys zł? Oczywiście niezbędna jest, podobnie jak w przypadku każdego kredytu, odpowiednia zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa. Źródła dochodu akceptowane przez banki to przeważnie:

Wymagane będzie z pewnością dołączenie do wniosku o kredyt gotówkowy:

Kredyt na 20 tys zł – konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny? Najłatwiej go zdefiniować, jako kredyt, który przeznaczony jest na spłatę wybranych zobowiązań kredytowych w tym samym, jak i w innych bankach. Taki zabieg, pozwala uporządkować sytuację finansową, a jednocześnie zmniejszyć wysokość comiesięcznych rat kredytowych.

Jakie zobowiązania można skonsolidować? Przede wszystkim są to kredyty i pożyczki gotówkowe. W dalszej kolejności są to kredyty samochodowe, ratalne, inne konsolidacyjne czy mieszkaniowe. Dodatkowo konsolidacji podlegają również limity kart kredytowych czy debety w rachunkach ROR. Uwaga: zakres konsolidowanych produktów, minimalna i maksymalna kwota, maksymalny czas spłaty zobowiązania, zależy od konkretnej oferty kredytowej.

Jak to wygląda w praktyce? Bank przelewa nam kredyt na 20 tys zł i spłacamy zobowiązania? Nie. To bank robi za nas. Reguluje nasze wierzytelności w bankach wskazanych do konsolidacji. Pieniądze na konto możemy otrzymać w sytuacji, kiedy:

Rata kredytu konsolidacyjnego na 20 tys zł? Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, zależy od indywidualnej oferty kredytowej. Warto wziąć pod uwagę, że w przeważającej części kredyty konsolidacyjne są niżej oprocentowane od kredytów gotówkowych. Uwaga: maksymalne dopuszczalne oprocentowanie nominalne nie może przekraczać 7,2% w skali roku (czerwiec 2020 r.).

Szacunkowe wyliczenia: kredyt konsolidacyjny 20 tys zł:

Przypuśćmy, że łączna suma konsolidowanych kredytów wynosi 20 tys. zł, a obecna łączna wysokość rat kształtuje się na poziomie 638 zł, to wydłużając czas spłaty do 6 lat, rata może zostać obniżona o ponad 250 zł. Jeszcze raz podkreślmy: są to jedynie szacunkowe wyliczenia.

Z pewnością kredyt konsolidacyjny:

Ostatnie dwa punkty wydaje się jednak mało istotny z perspektywy osoby, której grozi utrata płynności finansowej. A brak zdolności kredytowej, to brak możliwości uzyskania jakiegokolwiek kredytu, niezależnie czy będzie to 20 tys. zł czy 2 tys. zł.

Kredyty i ocena zdolności kredytowej

W przypadku kredytów i pożyczek bank zawsze zbada zdolność kredytową. Co więcej: osoby ubiegające się o kredyt konsolidacyjny, niekiedy błędnie uważają, że bank nie będzie w ich przypadku badał ponownie zdolności kredytowej. Przecież, jeżeli banki przyznały wcześniej kredyty, to oznacza posiadanie zdolności kredytowej, prawda?

Niezależnie od tego:

to nowa decyzja kredytowa wymaga odrębnej weryfikacji. Wynika to wprost z Ustawy o kredycie konsumenckim1 oraz z Rekomendacji S Komisji Nadzoru Finansowego2 dla kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie.

kredyt na 20 tys zł ryzyko kredytowe konsumenta

Może zdarzyć się również tak, że przed konsolidacją bank stwierdził, że nie może udzielić Tobie pożyczki na wnioskowaną kwotę, a po konsolidacji jest to możliwe. Dlaczego występuje taka sytuacja?

1. Dzięki wydłużeniu czasu spłaty zmniejsza się rata kredytowa.
2. Zmniejszają się wydatki związane ze spłatą zobowiązania i rośnie tzw. dochód rozporządzalny.
3. Zwiększa się zdolność kredytowa.

Ostateczny wybór banku zależy od indywidualnego porównania ofert kredytowych:


1 Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim
2 Projekt znowelizowanej Rekomendacji S

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.