Kredyt mieszkaniowy Warszawa

kredyt mieszkaniowy Warszawa na zakup mieszkaniaKredyt mieszkaniowy Warszawa na zakup mieszkania w Warszawie. Jeżeli szukasz odpowiedniego kredytu na mieszkanie w Warszawie, to poniżej nie tylko możesz zapoznać się z kilkoma ofertami banków, ale również skontaktować się z pośrednikiem finansowym, który pomoże wybrać bank i oczywiście porówna kredyty mieszkaniowe. Na spotkanie umówisz się w dowolnym terminie. Spotkanie jest oczywiście darmowe i nie zobowiązuje do skorzystania z oferty.

Jaki jest najlepszy kredyt mieszkaniowy w Warszawie? Znalezienie właściwej odpowiedzi nie jest tak szybkie, jak byśmy chcieli. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest naprawdę dużo propozycji kredytowych. Propozycji, nie ofert! Propozycje kredytów mieszkaniowych dostępnych w bankach w Warszawie są skierowane do wszystkich potencjalnych klientów. Oferta kredytu mieszkaniowego jest zawsze dostosowana do określonej sytuacji finansowej kredytobiorcy.

Jeżeli wybierzemy pośrednika finansowego w Warszawie, to on również będzie szukać kredytów biorąc pod uwagę naszą sytuację finansową. Każdy z nas ma inne dochody, wydatki, sytuację rodzinę i różne zdolności i wiarygodności kredytowej. Dla jednej osoby kredyt mieszkaniowy 150 tys. zł na zakup mieszkania będzie bardziej korzystny w danym banku, a dla innej kredyt mieszkaniowy 300 tys. zł już w innym banku.

Wiemy już, że na ostateczne warunki kredytowania wpływa wiele różnych czynników. Przede wszystkim można wyróżnić:

 • wysokość uzyskiwanych dochodów,
 • wydatki i inne zobowiązania kredytowe,
 • rodzaj zatrudnienia (umowa na czas określony, nieokreślony, działalność gospodarcza itp.),
 • rodzaj i wysokość zabezpieczenia kredytu,
 • wysokość wkładu własnego,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • wykształcenie,
 • miejsce zamieszkania,
 • historia kredytowa w BIK.

Tani kredyt mieszkaniowy Warszawa

Tani kredyt mieszkaniowy Warszawa, czyli czy mam szansę na taki kredyt? Oczywiście, że tak. Pod warunkiem, że mamy nie tylko odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, ale i dostęp do porównania kilkunastu ofert kredytowych. Dlatego wydaje się, że najlepszym sposobem na porównanie banków i kredytów mieszkaniowych w Warszawie, jest umówienie się na spotkanie z pośrednikiem finansowym.

Pośrednik finansowy wyliczy naszą zdolność kredytową i zrobi to w sposób podobny jak bank. Sprawdzi wysokość i regularność naszych dochodów oraz ich źródło. Wydatki, to nie tylko te, które przeznaczamy na życie, ale także wszystkie aktualne zobowiązania, jak kredyty i pożyczki (również te niebankowe), karty kredytowe, limity debetowe itp.

Ta cała analiza jest potrzebna do przewidzenia, czy będziemy w stanie regularnie spłacać kredyt wraz z odsetkami.

Wysokość wkłady własnego na zakup mieszkania w Warszawie

Wymagana wysokość wkładu własnego jest taka sama w całej Polsce i nie ma znaczenia czy mieszkasz w Warszawie czy Mińsku Mazowieckim. Wymagany wkład własny wynosi obecnie 20% (zgodnie z tzw. „rekomendacją S„).

Atrakcyjność oferty kredytowej zależy między innymi od jego wysokości. Im więcej gotówki możemy przeznaczyć na kupno mieszkania, to tym lepsza informacja dla nas, jak i dla banku, bowiem na korzystniejsze warunki kredytowe możemy liczyć.

Koszt kredytu mieszkaniowego w Warszawie

O ile wysokość raty kredytowej jest ważna, jeżeli bierzemy pod uwagę budżet domowy, to koszt kredytowy jest jeszcze ważniejszy, ponieważ informuje nas o tym, ile oddamy bankowi dodatkowo, poza pożyczonym kapitałem.

Na całkowity koszt kredytu mieszkaniowego wpływają:

 • marża,
 • prowizja,
 • ubezpieczenie,
 • system rat kredytowych (malejące lub równe),
 • wycena nieruchomości,
 • data wypłaty kredytu,
 • data płatności pierwszej raty.

Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego składa się z dwóch składników:

 • stałej marży dla banku (stała w całym okresie kredytowania) oraz
 • zmiennej stawki bazowej (aktualizowana co 3, 6 lub 12 miesięcy).

Jaki system rat wybrać przy kredycie mieszkaniowym?

W przypadku rat równych, pozostaje ona na takim samym poziomie przez cały okres spłaty kredytu mieszkaniowego. Ulega zmianie wyłączenie wtedy, kiedy zmienia się oprocentowania. Na początku większa część raty to odsetki a mniejszą jest kapitał. Na koniec spłaty kredytu jest odwrotnie.

Przy wyborze rat malejących, są one na początku wyższe od rat równych, ale wraz z upływem czasu maleją. Natomiast kwota spłacanego kapitału jest niezmienna, a kwota odsetek maleje wraz z upływem czasu – odsetki naliczane są od pozostałego do spłaty kapitału. Jest to również wybór tańszej opcji kredytowej, ale wymagana jest większa zdolność kredytowa.

Przykład:

Kwota kredytu mieszkaniowego: 300000 zł
Wartość mieszkania Wola: 380000 zł
Okres kredytowania: 30 lat
Wiek kredytobiorcy: 30 lat
Rodzaj rat: równe.

Marża: 1,59%
Prowizja: 1%
Rata: 1315,52 zł

Na jaki okres czasu wziąć kredyt mieszkaniowy w Warszawie

Poza samą ofertę kredytowa, okres kredytowania (spłaty kredytu) jest jednym z ważniejszych paramentów jaki należy wziąć pod uwagę.

Dłuższy okres kredytowani: mniejsze raty kredytowe, droższy kredyt
Krótszy okres kredytowania: większe raty kredytowe, tańszy kredyt

Zarówno dłuższy termin spłaty, jak i krótszy dają nam pewne korzyści. Dłuższy okres kredytowania to niższa miesięczna rata ze względu na dłuższy okres czasu (podobnie rzecz ma się w przypadku konsolidacji kredytów) , a jednocześnie zwiększamy zdolność kredytową.

Z drugiej zaś strony, dłuższy okres spłaty to większe koszty – zapłacimy więcej odsetek kredytowych, oznacza to, że oddamy bankowi znacznie więcej pieniędzy.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na krótszy lub dłuższy okres spłaty, należy dowiedzieć się jakie są warunki wcześniejszej spłaty kredytu.

Przy wyborze okres spłaty należy wziąć pod uwagę również nasz wiek. Maksymalny możliwy wiek w momencie spłaty kredytu mieszkaniowego to najczęściej 70 lat. Ubiegając się o kredyt na 30 lat, nie możemy przekroczyć 40 roku życia.

Kredyt mieszkaniowy i cross-selling, czyli sprzedaż wiązana

Co jest cross-selling? Polega na sprzedaży towaru lub usługi wraz z dobrami komplementarnymi. Podmiot, który stosuje takie działanie, chce w ten sposób zmaksymalizować swoje zysków.

Banki bardzo często stosują taką sprzedaż wiązaną w przypadku kredytów i pożyczek. Na przykład przy kredytach mieszkaniowych banki proponują promocyjne warunki kredytowe w zamian ubezpieczenie mieszkania czy ubezpieczenie na życie, jak i w zamian za skorzystanie z innych produktów banku .

Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabronione jest uzależnianie udzielenia kredytu od zakupu innego produktu, poza bezpłatnym rachunkiem prowadzonym w celu obsługi zaciąganego zadłużenia.

Czy warto skorzystać z takich ofert wiązanych?

Każda promocja wygląda zachęcająco, ale nigdy nie ma nic za darmo. Dużo mniejsza marża kredytowa lub obniżone oprocentowanie nominalne? Koniecznie jest jednak dokładne przeliczenie opłacalność takiej oferty. Jeżeli bank proponuje nam uruchomienie płatnego rachunku za obniżenie oprocentowania – wystarczy tylko, że będzie na niego wpływać nasze wynagrodzenie – to należy to dokładnie przeliczyć czy się to opłaca. A co w sytuacji, kiedy zlikwidujemy konto w danym banku?

Najtańszy i najlepszy kredyt mieszkaniowy w Warszawie

Jak już wiemy, wyszukanie kredytu mieszkaniowego w Warszawie jest bardzo proste. Wybór jest bardzo duży. Ale żeby znaleźć zarówno najtańszy i najlepszy, nie jest już sprawą najłatwiejszą. Powinniśmy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu, jak i RRSO.

Z pewnością jedną z najlepszych opcji, aby znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy w Warszawie jest skontaktowanie się z pośrednikiem finansowym. Dlaczego?

 • Oszczędzasz czas,
 • Usługi pośredników, które znajdziesz na stronie są bezpłatne,
 • Ekspert finansowy porówna dla Ciebie oferty ponad 25 banków,
 • Zajmie się niezbędnymi formalnościami i przygotuje za Ciebie wnioski kredytowe,
 • Duże doświadczenie w obsłudze klientów ubiegających się o kredyt mieszkaniowy

Pośrednik finansowy Warszawa Expander

EXPANDER WARSZAWA

ul. Wołoska 9, 02-583, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-14:00

ul. Skierniewicka 10a, 01-230, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-14:00

ul. Wolska 165, 01-258, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-14:00

ul. Głębocka 15, 03-287, Warszawa

Poniedziałek – sobota: 10:00-21:00
Niedziela: 10:00-20:00

al. Jana Pawła II 80 (budynek Babka Tower, wejście G), 00-175, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-14:00

ul. Garibaldiego 4, 04-078, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 09:00-19:00

Al. Jerozolimskie 148, 02-326, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-18:00

ul. Powstańców Śląskich 126, 01-466, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-15:00

ul. Kabacki Dukt 14/U3, 02-798, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-15:00

Al. Jerozolimskie 56C, 00-803, Warszawa

Poniedziałek – piątek: 09:00-20:00
Sobota: 10:00-15:00

Jeżeli mieszkasz w Warszawie w serwisie sprawdzisz i porównasz również kredyty i pożyczki gotówkowe: Kredyt Gotówkowy 20 tys zł Warszawa.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok