Kredyt mieszkaniowy Szczecin

Kredyt mieszkaniowy Szczecin. Odpowiedni wybór kredytu mieszkaniowego nie jest może najłatwiejszy, ponieważ banków w Szczecinie jest bardzo dużo, ale można to zrobić zarówno samodzielnie, jak i korzystając z pomocy pośrednika finansowego w Szczecinie. Najważniejsze jest wiedzieć, jakie kryteria przy wyszukiwaniu wziąć pod uwagę, aby wybrać najlepszy kredyt mieszkaniowy.

kredyt mieszkaniowy Szczecin banki pośrednicy finansowi

Warunki uzyskania muszą być jak najlepsze, zarówno pod względem ceny, jak i pozostałych parametrów. Przy wyborze należy zwracać uwagę na oprocentowanie kredytu, wysokość marży, prowizję czy wysokość ubezpieczenia. To także odpowiednia wysokość raty kredytowej, dopasowana do naszych możliwości finansowych.

Warunkiem niezbędnym do uzyskania kredytu mieszkaniowego jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Bank ją może wstępnie wyliczyć już na pierwszym spotkaniu, ale generalny wynik zostaje ustalony między innymi na podstawie dokumentów informujących o wysokości uzyskiwanych dochodów, rodzaju umowy o pracę, jak i ponoszonych wydatkach. Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników, a każdy bank chociaż stosuje podobną metodologię jej wyliczenia wylicza ją w nieco inny sposób. Dlatego może okazać się, że w jednym banku mamy większą zdolność kredytową, a w innym mniejszą.

Jaki bank wybrać, w którym złożymy wniosek kredytowy? Taką decyzję można podjąć dopiero po przeanalizowaniu ofert kredytowych w bankach. Możemy to zrobić samodzielnie, jeżeli mamy wystarczającą wiedzę lub umówić się z pośrednikiem finansowym w Szczecinie, który zrobi to wspólnie z nami.

Kredyt mieszkaniowy Szczecin i kalkulator kredytów

Kalkulator kredytowy przydaje w szczególności, jeżeli chcemy dokonać symulacji rat kredytowych, ale nie odpowiada na pytanie, który z kredytów jest najtańszy i ile wyniosą koszty kredytowe. Nie jest to możliwe z kilku powodów. Zasadniczym jest to, że takie kalkulatory nie mogą uwzględnić zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Ostateczną zdolność kredytową może wyliczyć tylko bank, natomiast wiarygodność kredytowa jest szacowana na podstawie raportów pozyskiwanych z Biura Informacji Kredytowej (BIK). Oba te czynniki mają decydujący wpływ na kształt ostatecznej oferty kredytu mieszkaniowego.

Kalkulator jednak pomoże oszacować wysokość raty przy zadanych parametrach. Pozwala to sprawdzić jak dużym obciążeniem dla domowego budżetu może być rata, przy określonych parametrach kredytu.

Przy wyborze kredytu hipotecznego kalkulator będzie użytecznym narzędziem. Obliczona zostanie w nim rata kredytu hipotecznego według systemu rat malejących lub równych w okresie kredytowania. Dodatkowo zapoznamy się nie tylko z niektórymi propozycjami kredytów, ale także będziemy mogli wysłać formularz kontaktowy do pośrednika finansowego lub do banku w Szczecinie.

Kredyt hipoteczny czy kredyt mieszkaniowy?

Czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy kredytem hipotecznym, a mieszkaniowym? Tak naprawdę nie ma definicji kredytu mieszkaniowego… Jest tylko kredyt hipoteczny, który może być przeznaczony na zakup mieszkania. Szukając zatem kredytu mieszkaniowego, kryterium przeznaczenia zostało zawężone do zakupu mieszkania na rynku wtórnym lub pierwotnym.

Podobnie jest z kredytem budowlanym – jest to kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na budowę nieruchomości, np. domu.

Natomiast kredyt hipoteczny obejmuje już znacznie większy zakres możliwości, na który może zostać przeznaczony. Oprócz zakupu mieszkania może być przeznaczony na:

 • zakup, budowę lub remont domu,
 • wykupienie mieszkania komunalnego,
 • zakup działki budowlanej,
 • modernizację lokalu lub przystosowanie nieruchomości do celów mieszkaniowych,
 • zakup lub remont innej nieruchomości.

Każdy kredyt hipoteczny (zatem również wyodrębniony kredyt mieszkaniowy) jest zabezpieczony na hipotece nieruchomości.

Ile mogę dostać kredytu mieszkaniowego. Szybkie oszacowanie

Najszybszym i najprostszym sposobem na wyliczenie, bez konieczności kontaktowania się z bankiem, na jak duży kredyt mieszkaniowy możesz liczyć, jest pomnożenie miesięcznego dochodu x 80. Wyliczenie jest maksymalnie uproszczone, ale pozwala na szybko oszacować wysokość kredytu.

Dużo dokładniej, biorąc pod uwagę wiele innych czynników, zrobi to pracownik banku lub pośrednik finansowy.

Przy zarobkach rzędu 3000 zł netto możesz otrzymać ok. 240 tys. zł kredytu na zakup mieszkania. Co oznacza, że taka kwota może wystarczyć na zakup kawalerki w centrum Szczecina lub dwu- trzypokojowego mieszkanie na jego obrzeżach.

Cena mieszkania zależy oczywiście od wielu parametrów, nie tylko wyboru dzielnicy. Średnia cena mieszkania w Warszawie to nawet 9 tys. zł za m², podczas gdy w Szczecinie będzie to ok. 4-5 tys. zł za m².

Pośrednik finansowy w Szczecinie

Dlaczego warto jest skontaktować się dobrym pośrednikiem finansowym w Szczecinie? Bo taki pośrednik z pewnością pomoże Tobie wyszukać korzystną ofertę kredytową. Ma szeroki dostęp do banków i kredytów, co pozwala na ich porównywanie i zaproponowanie klientom najlepszych rozwiązań.

Niezależnie i sprawdzony pośrednik finansowy nie pobiera opłat – wynagrodzenie pochodzi od banku i otrzyma je wyłącznie wówczas, jeżeli zostanie sfinalizowana umowa pomiędzy klientem i bankiem. Dlatego firmom świadczącym tego rodzaju usługi zależy na jak najlepszej obsłudze klienta i przeprowadzenie go skutecznie przez całą procedurą kredytową, aż do wypłaty kredytu mieszkaniowego.

 • stawiaj na pośredników z długim stażem rynkowym,
 • dobry pośrednik finansowy, to nie tylko niezależność, ale i dostęp do szerokiej oferty kredytowej (również kredyty mieszkaniowe z promocyjnymi warunkami),
 • zbada Twoją zdolność kredytową i przeanalizuje sytuację finansową, co pozwala na lepsze dopasowanie oferty kredytowej,
 • wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki,
 • pomoże w formalnościach i przygotowaniu dokumentów.

Z wybranym pośrednikiem finansowym w Szczecinie w sprawie kredytu mieszkaniowego, umówisz się na spotkanie (lista powyżej) wysyłając formularz kontaktowy.

Pośrednicy finansowi w Szczecinie kredyty mieszkaniowe

Popularni pośrednicy finansowi w Szczecinie, z którymi możesz się skontaktować w sprawie kredytu mieszkaniowego:

 • Expander Szczecin

ul. Podgórna 63,
70-205 Szczecin

poniedziałek – piątek 09:00-17:00
Sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne.

ul. Rydla 66,
70-783 Szczecin

poniedziałek – piątek 09:00-19:00
sobota 10:00-14:00
niedziela: nieczynne.

ul. Bolesława Krzywoustego 29,
70-317 Szczecin

poniedziałek – piątek 09:00-19:00
sobota 10:00-15:00
niedziela: nieczynne.

 • Notus Finanse Szczecin

Plac Rodła 8,
70-419 Szczecin

poniedziałek – piątek 10:00 – 18:00

 • Open Finance Szczecin

al. Wojska Polskiego 19,
70-470 Szczecin

ul. Jagiellońska 88,
70-437 Szczecin

Kredyt mieszkaniowy w Szczecinie. Na jaką kwotę szukamy kredyt?

Zapytania dotyczące Kredyt mieszkaniowy Szczecin – jakiej kwoty szukamy?

 • zakup mieszkania na kredyt 260 tys zł Osiedle Zielona Przystań,
 • jaki bank kredyt na mieszkanie 340000 zł Osiedle Śródmiejskie Tarasy,
 • mieszkaniowy kredyt w banku 220 tys zł Osiedle Polonia,
 • tani kredyt na mieszkanie 600 tys. zł Odolany,
 • gdzie po kredyt mieszkaniowy 180000 zł Os. Świerczewskie,
 • kredyty mieszkaniowe 420 000 zł w Szczecinie Osiedle Cztery Pory Roku,
 • bank kredyt mieszkaniowy 280 000 zł Osiedle Na Skarpie,
 • kredyt mieszkaniowy 250 tys zł Starków,
 • mieszkanie na kredyt 360 000. zł Osiedle Panorama.

Kredyt mieszkaniowy w Katowicach? Banki, pośrednicy finansowi i przegląd kredytów mieszkaniowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok