Kredyt mieszkaniowy Radom

Kredyt mieszkaniowy Radom. Aby znaleźć najbardziej korzystny kredyt mieszkaniowy w Radomiu, to nie ma innej możliwości jak porównanie kilku ofert kredytowych dostępnych w bankach. Porównanie można oczywiście zrobić samemu, skorzystać z wyszukiwarki kredytów lub najlepszy sposób, to umówić się z pośrednikiem finansowym w Radomiu.

kredyt mieszkaniowy Radom banki pośrednicy finansowi

Wciąż niewiele osób może pozwolić sobie na zakup mieszkania z posiadanych oszczędności. Osoby, które nie mają wystarczających środków, muszą liczyć na finansowe wsparcie ze strony banku. Ale nie można (bardziej poprawnie powinno być: nie powinniśmy) podejmować decyzji bez odpowiedniego porównanie ofert kredytowych.

Zanim to jednak zrobimy, ważną czynnością jest również przeprowadzenie analizy naszych aktualnych możliwości finansowych. To jest całkiem łatwe do zrobienie, gorzej będzie przeprowadzenie oceny z uwzględnieniem kilku najbliższych lat. Nie jest łatwe do zrobienie, bo kto lubi „wróżyć”, ale należy podjąć taką próbę. W tym wszystkim pomóc nam może pośrednik lub doradca kredytowy w Radomiu.

Kredyt mieszkaniowy Radom. Porównanie kredytów

Porównać kredyty mieszkaniowe można za porównywarką kredytów hipotecznych. Przeczytaj również: czy porównywarka kredytów umożliwia znalezienie taniego kredytu?

Jest bardzo prosta w użyciu, bowiem wystarczy wpisać trzy parametry kredytu: wartość, czas kredytowania oraz wartość mieszkania, aby otrzymać listę banków (+ możliwość wysłania formularza kontaktowego) oraz oszacowanie rat.

Jednak porównywarka kredytowa nie bierze pod uwagę czy mamy odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową, jakim wkładem własnym dysponujemy, dlatego są to wyliczenia szacunkowe rat i ogólne propozycje kredytowe. Dopiero analityk kredytowy w banku może uwzględnić te nasze parametry i przygotować ofertę.

Ważne: wymagany wkład własny.

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednio wysokim wkładem własnym, to kredytu na zakup mieszkania nie otrzymamy. Zgodnie z Rekomendacją S KNF minimalna wysokość wkładu własnego została określona na poziomie 20%. Oznacza to, że planując zakup mieszkania, które jest wycenione na 250 tys. zł, musimy dysponować oszczędnościami w wysokości 50 tys. zł. Niektóre z banków umożliwiają ubieganie się o kredyt mieszkaniowy z niższym wkładem własnym, ale nie mniejszym niż 10%. Wymaga to jednak wykupienia dodatkowego ubezpieczenia (ubezpieczenie niskiego wkładu własnego).

Nie wiesz czy szukać oferty 10% wkładem własnym (opcja droższa) czy poczekać i zgromadzić brakującą kwotę? Umów się z pośrednikiem finansowym w Radomiu, który przeanalizuje Twoją sytuację finansową.

Pośrednik finansowy w Radomiu i kredyt mieszkaniowy

Dysponując wyższym wkładem własnym zapewniamy sobie również lepszą pozycję w negocjacjach z bankiem. A to ma przełożenie na możliwość uzyskania lepszej oferty kredytowej.

Wkład własny niekoniecznie musi zostać wniesiony w posiadanej gotówce. Jest to temat skomplikowany i wymaga odpowiedniej wiedzy, aby dokonać właściwego wyboru. Dlatego tym bardziej warto umówić się z pośrednikiem finansowym lub doradcą kredytowym w Radomiu, aby uzyskać szerszą informację.

Pośrednik finansowy szczegółowo przeanalizuje razem z Tobą parametry ofert, uwzględniając Twoją zdolność kredytową, sytuację finansową i oczekiwania. Po wybraniu oferty kredytowej pośrednik pomoże Tobie również wypełnić wniosek kredytowy i przygotować się do jego złożenia w wybranych bankach.

Na pewno będziesz musiał przygotować wymagane dokumenty – do tego wszystkiego przygotuje Ciebie pośrednik finansowy.

Kredyt mieszkaniowy w Radomiu. Najczęstsze zapytania

Jeżeli wpisujemy zapytanie związane z kredyt mieszkaniowy Radom, to w jakiej wysokości kredytów szukamy?

  • gdzie po kredyt na kupno mieszkania 320 000 zł osiedle Akademickie,
  • korzystny kredyt mieszkaniowy 240 tys zł Borki,
  • atrakcyjny kredyt mieszkaniowy 150 tys zł Długojów,
  • banki kredyt mieszkaniowy 500 000 zł Śródmieście,
  • jaki kredyt mieszkaniowy 270 000 zł Południe,
  • najlepszy kredyt mieszkaniowy w Radomiu na 350 000 zł Mleczna,
  • tani kredyt mieszkaniowy 280 tys zł Obozisko.

Jeżeli szukasz kredytu mieszkaniowego w Bielsku-Białej, to również istnieje możliwość, aby skontaktować się z jednym z kilku pośredników w mieście.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok