Kredyt mieszkaniowy to bardzo często jedyny sposób na kupno mieszkania. Poza tym jest to jeden z najtańszych i najszybszych sposobów nie tylko na jego zakup, ale także innej nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy na kupno mieszkania, czyli gdzie szukać?

Z kim skontaktować się w sprawie kredytu mieszkaniowego? Kredyt mieszkaniowy możemy wyszukać samodzielnie przeglądając propozycje banków lub skontaktować się z pośrednikiem finansowym, który pomoże nam poszukiwaniu banku. Wydaje się to być najlepszą opcją, w przypadku, kiedy nie nasza wiedza w tym temacie jest niewystarczająca.

Przeznaczenie kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny może być przeznaczony między innymi na:

Porównanie kredytów mieszkaniowych

Interesuje Ciebie tylko tani kredyt mieszkaniowy? Konieczne jest porównanie kredytów mieszkaniowych. Mając do dyspozycji formularz informacyjny, dowiemy się szczegółów na temat kredytu. Mając do dyspozycji dwa takie formularze, możemy kredyty porównać i wybrać tańszą opcję.

Jeżeli szukasz konsolidacji kredytów, np. kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to przeczytaj artykuł: Jaki bank wybrać na konsolidację kredytów?

Przykład kosztów związanych z kredytem hipotecznym:

Kredyt hipoteczny 160 tys. zł na 17 lat.

RRSO 5,46% – informuje o kosztach całkowitych kredytu w ujęciu rocznym procentowym.
Oprocentowanie nominalne zmienne 5,22%.
Całkowity koszt kredytu 72.604,05 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 231 824,05 zł.

Jakie są wymagane dokumenty przy kredycie hipotecznym

Do wniosku o kredyt hipoteczny należy dołączyć:

Wszystko to, co warto wiedzieć o hipotecznej konsolidacji kredytów. Jeżeli posiadasz kilka kredytów i pożyczek bankowych, w tym kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), a chcesz płacić jedną ratę kredytową: Kredyty Konsolidacyjne pod Zastaw Hipoteki – kredyty bankowe.

Jedna odpowiedź

  1. Tylko pośrednik. Jak kupowałem mieszkanie 2 lata termu, to nie miałem pojęcia co wybrać i jak to zrobić, aby wybrać korzystniej. Umówiłem się z pośrednikiem finasowym w Policach i naprawdę uzyskałem informacje, porównanie i szeroką pomoc. Mogą z całą stanowczością taką pomoc polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.