Kredyt mieszkaniowy na kupno mieszkania, czyli gdzie szukać?

Kredyt mieszkaniowy to bardzo często jedyny sposób na kupno mieszkania. Poza tym jest to jeden z najtańszych i najszybszych sposobów nie tylko na jego zakup, ale także innej nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy na kupno mieszkania

Z kim skontaktować się w sprawie kredytu mieszkaniowego? Kredyt mieszkaniowy możemy wyszukać samodzielnie przeglądając propozycje banków lub skontaktować się z pośrednikiem finansowym, który pomoże nam poszukiwaniu banku. Wydaje się to być najlepszą opcją, w przypadku, kiedy nie nasza wiedza w tym temacie jest niewystarczająca.

Przeznaczenie kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny może być przeznaczony między innymi na:

 • zakup, budowa, nadbudowa domu czy lokalu mieszkalnego przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych,
 • nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny w budynku wielorodzinnym lub dom jednorodzinny z przeznaczeniem na zaspokojenie własnych potrzeby mieszkaniowych,
 • remont domu albo lokalu,
 • nabycie działki budowlanej lub jej części pod budowę domu jednorodzinnego,
 • inne cele związane z zaspokajaniem własnych potrzeb mieszkaniowych, w szczególności na pokrycie kosztów partycypacji w kosztach budowy mieszkań przez towarzystwa budownictwa społecznego, spłatę kredytu mieszkaniowego.

Porównanie kredytów mieszkaniowych

Interesuje Ciebie tylko tani kredyt mieszkaniowy? Konieczne jest porównanie kredytów mieszkaniowych. Mając do dyspozycji formularz informacyjny, dowiemy się szczegółów na temat kredytu. Mając do dyspozycji dwa takie formularze, możemy kredyty porównać i wybrać tańszą opcję.

Jeżeli szukasz konsolidacji kredytów, np. kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to przeczytaj artykuł: Jaki bank wybrać na konsolidację kredytów?

Przykład kosztów związanych z kredytem hipotecznym:

Kredyt hipoteczny 160 tys. zł na 17 lat.

RRSO 5,46% – informuje o kosztach całkowitych kredytu w ujęciu rocznym procentowym.
Oprocentowanie nominalne zmienne 5,22%.
Całkowity koszt kredytu 72.604,05 zł.

 • w tym: prowizja przygotowawcza 0,00 zł, odsetki 71555,05 zł, koszt podatku od czynności cywilno – prawnych 19 zł, usługi dodatkowe 1030 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 231 824,05 zł.

Jakie są wymagane dokumenty przy kredycie hipotecznym

Do wniosku o kredyt hipoteczny należy dołączyć:

 • aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości,
 • dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego na zakup nieruchomości,
 • umowę przedwstępną w przypadku kupna lokalu, domu,
 • w przypadku budowy kosztorys, harmonogram prac, pozwolenie na budowę, projekt techniczny, umowę z inwestorem, wycenę nieruchomości dokonaną przez rzeczoznawcę,
  dokumenty potwierdzające źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów.

Wszystko to, co warto wiedzieć o hipotecznej konsolidacji kredytów. Jeżeli posiadasz kilka kredytów i pożyczek bankowych, w tym kredyt hipoteczny (mieszkaniowy), a chcesz płacić jedną ratę kredytową: Kredyty Konsolidacyjne pod Zastaw Hipoteki – kredyty bankowe.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.