Kredyt mieszkaniowy Lublin

2023-04-20 – ostatnia aktualizacja

Kredyt mieszkaniowy Lublin. Decyzja o zakupie mieszkania nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wiąże się to z poniesieniem dużych kosztów finansowych. O tym na jakie mieszkanie w Lublinie możemy sobie pozwolić, będzie decydował „nasz portfel”.

kredyt mieszkaniowy Lublin banki pośrednicy finansowi

Jeżeli nie mamy wystarczającej gotówki, to z pewnością będzie potrzebny kredyt mieszkaniowy w banku. W jakiej ilości będziemy mogli pożyczyć, zadecyduje nasza zdolność kredytowa, którą zbada bank lub pośrednik finansowy.

Kredyt mieszkaniowy, to inaczej kredyt hipoteczny, tylko, że wskazuje konkretny cel kredytowy – zakup mieszkania. Kredyt taki może być udzielony i na zakup mieszkania, ale i na zakup i remont domu czy na budowę lub zakup nieruchomości. Jest to kredyt długoterminowy, którego spłata zabezpieczona jest na hipotece nieruchomości. Co to oznacza? W skrócie: aż do momentu uregulowania zadłużenia mieszkanie należy do banku.

Zastosowanie tego rodzaju kredytu jest dość szerokie, podobnie jak i liczba ofert kredytowych jest pokaźna. Taki kredyt na mieszkanie można znaleźć oczywiście samodzielnie lub z dobrym pośrednikiem finansowym w Lublinie.

Hipoteka (jeden ze sposobów zabezpieczenia wierzytelności) – ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości, na mocy którego wierzyciel może z obciążonej nieruchomości należącej do dłużnika, dochodzić zaspokojenia swoich roszczeń. Właściciela obciążonej nieruchomości określa się mianem dłużnika hipotecznego, natomiast uprawniony podmiot z tytułu hipoteki to wierzyciel hipoteczny.

Kredyt mieszkaniowy Lublin. O tym pamiętaj

Kredyt mieszkaniowy w Lublinie możesz znaleźć na wiele sposobów, ale i tak musisz spełnić kilka wymagań bankowych. Poza zdolnością i wiarygodnością kredytową musisz dysponować odpowiednim wykładem własnym.

Minimalny wkład własny w 2021 roku, jaki należy wnieść kupując mieszkanie na kredyt hipoteczny, wynosi 10%. A nie jest to przypadkiem 20%? Przecież na wielu forach kredytowych i innych stronach finansowych można znaleźć informację o obowiązkowym wkładzie własnym na poziomie 20%. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) kilka lat temu wydała tzw. Rekomendację S, która nałożyła na klientów obowiązek zgromadzenia 20% kwoty zakupu lub inwestycji, w sytuacji, kiedy jest finansowana kredytem hipotecznym. Ale, wyrażono zgodę na to, aby 10% wkładu było faktycznie wnoszone przez kredytobiorców, a pozostałe 10% było zabezpieczone tzw. ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego.

Wkład własny w 2021 roku większość banków wymaga wniesienie 10% wkładu własnego. Pozostałe 10% można ubezpieczyć.

Jeżeli nie wiesz czy Twoje oszczędności pozwalają Tobie ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, to skontaktuj się z jednym z wybranych banków lub z pośrednikiem finansowym w Lublinie.

Wkład własny w 2021 r. i zakup mieszkania na kredyt

1. Wymagany wkład własny większy niż 10% znajdziemy oczywiście w niektórych bankach i wynika to z ich polityki udzielania kredytów.
2. Im większym wkładem własnym dysponujemy, to nie tylko więcej ofert mamy do wyboru, ale i na bardziej korzystniejsze możemy liczyć.
3. Ubezpieczenie niskiego wkładu (ubezpieczenie brakującego wkładu) jest dodatkowym kosztem i ogólnie zwiększa całkowity koszt kredytu.
4. Obecnie nie ma możliwości uzyskania wkładu własnego z programu rządowego. MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych już się skończył, natomiast Mieszkanie Plus nie ma takiej opcji i działa na innych zasadach.
5. Działka budowlana w przypadku budowy nieruchomości jest traktowana przez bank jako wkład własny (pod warunkiem, że nie była kredytowana).
6. Przy budowie domu wkład własny wnoszony jest również poprzez wykonanie prac budowlanych z środków własnych.
7. Hipoteka łączna. W niektórych bankach jest możliwość zabezpieczenie kredytu hipotecznego inną (drugą) nieruchomością i w ten sposób można uniknąć wnoszenia wkładu własnego.

Wkład własny nie jest wymagany w przypadku kredytu na remont lub modernizację posiadanej nieruchomości, podobnie jak i w przypadku kredytów refinansowych (spłata innego kredytu hipotecznego).

Kredyt mieszkaniowy z wyszukiwarką kredytów mieszkaniowych

Czy kredyt mieszkaniowy można również wyszukać z porównywarką kredytów? Oczywiście, że można wybrać bank, ale korzystając z takiego narzędzia nie określimy maksymalnej wartości kredytu jaki możemy uzyskać. Możliwa maksymalna kwota kredytu, jaką możemy uzyskać, jest uzależniona od posiadanej zdolności kredytowej, a jej nie wylicza żaden kalkulator kredytów. To może wyliczyć bank lub oszacować pośrednik finansowy.

Korzystając z dostępnych w sieci porównywarek czy kalkulatorów możemy wyłącznie sprawdzić propozycje kredytowe w bankach, a po wprowadzeniu odpowiednich parametrów szukanego kredytu oszacować wysokość raty i ewentualnie skontaktować się z bankiem lub pośrednikiem finansowym.

Niemniej jednak warto z takich narzędzi skorzystać, jeżeli chcemy sprawdzić, jakim obciążeniem dla domowego budżetu będzie rata, przy danych parametrach kredytu.

Ponieważ kredyt mieszkaniowy wymaga szczegółowej analizy wielu parametrów, jak również przygotowania szeregu różnych dokumentów najlepszym sposobem jego wyboru, wydaje się kontakt ze specjalistą w tej dziedzinie, a jakim jest z pewnością dobry pośrednik finansowy w Lublinie.

Pośrednik finansowy w Lublinie

Jeżeli nie wiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze banku, jak porównać kredyty mieszkaniowe, aby wybrać najbardziej korzystny w naszej sytuacji finansowej, to warto wybrać doświadczonego i kompetentnego specjalistę, który rzetelnie dokona takiej analizy.

Dobry pośrednik kredytowy stawia przede wszystkim na uczciwość oraz przejrzystość podejmowanych działań, które gwarantują, że świadczone usługi pozostają na najwyższym poziomie.

Na spotkanie z wybranym pośrednikiem finansowym w Lublinie możemy umówić się wypełniając formularz kontaktowy (powyżej).

Możesz liczyć na wszechstronną pomoc w wyborze kredytu mieszkaniowego, dostosowanego nie tylko naszych potrzeb, ale i do możliwości finansowych i zdolności kredytowej.

Pośrednicy finansowi w Lublinie kredyty mieszkaniowe

Z wybranymi pośrednikami finansowymi możesz się umówić na spotkanie w dowolnym terminie. Takie spotkanie jest darmowe i niezobowiązujące – wniosek kontaktowy można wysłać listy udostępnionej powyżej.

 • Expander Lublin

ul. Okopowa 15,
20-022 Lublin

poniedziałek – piątek 09:00-19:00
sobota: 10:00-15:00
niedziela: nieczynne.

 • Notus Finanse Lublin

ul. Nałęczowska 14,
20-701 Lublin

poniedziałek – piątek 9:00 – 19:00

ul. Stanisława Leszczyńskiego 15/4,
20-069 Lublin

poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00

ul. Świętoduska 12,
20-082 Lublin

poniedziałek – piątek 9:00 – 19:00

 • Open Finance Lublin

al. Warszawska 30,
20-803 Lublin

Aleje Racławickie 8,
20-037 Lublin

ul. Tomasza Zana 41,
20-601 Lublin

Kredyt mieszkaniowy w Lublinie. W jakiej wysokości szukamy

Zapytania dotyczące Kredyt mieszkaniowy Lublin – wysokość kredytu mieszkaniowego.

 • tani kredyt na mieszkanie 500 tys. zł Śródmieście,
 • kredyty mieszkaniowe 420 000 zł w Lublinie Tatary,
 • kredyt mieszkaniowy 440 tys zł Czuby Południowe,
 • bank kredyt mieszkaniowy 180 tys zł Dziesiąta,
 • mieszkanie na kredyt 300 000. zł Ponikwoda,
 • jaki bank kredyt na mieszkanie 250 tys. zł Abramowice,
 • zakup mieszkania na kredyt 160 tys zł Wieniawa,
 • gdzie po kredyt mieszkaniowy 220 tys. zł Za Cukrownią,
 • mieszkaniowy kredyt w banku 340 tys zł .

Kredyt mieszkaniowy w Toruniu oraz pośrednicy finansowi i banki.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok