Kredyt mieszkaniowy Gdańsk

2023-04-24 – ostatnia aktualizacja

Kredyt mieszkaniowy Gdańsk. Potrzebujesz finansowania na zakup mieszkania i nie wiesz który z kredytów mieszkaniowych będzie najlepszy? Sprawa nie należy do najłatwiejszych, ponieważ obecnie na rynku jest ponad 20 banków, które udzielają kredytów mieszkaniowych. I dodatkowo promocyjne kredyty na mieszkanie, z najniższą ratą, najniższą marżą i bez prowizji… No to, który z banków wybrać, aby naprawdę był najlepszy, ale właśnie dla Ciebie?

kredyt mieszkaniowy Gdańsk banki pośrednicy finansowi

Istnieje kilka możliwość:

1. samodzielnie zacząć poszukiwać i odwiedzić kilkanaście banków w Gdańsku, pozbierać oferty i je wszystkie przeanalizować.
2. skorzystać z wyszukiwarki kredytów mieszkaniowych i na tej podstawie wybrać bank, z którym skontaktujemy się w sprawie kredytu.
3. umówienie się na spotkanie z dobrym i sprawdzonym pośrednikiem finansowym w Gdańsku, które pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Pierwsza i druga opcja jest skierowana do osób, które mają wystarczającą wiedzę dotyczących kredytów hipotecznych i wiedzą jak zrobić odpowiednie porównanie.

Jeżeli natomiast nie wiemy jak się do tego zabrać lub nie mamy na to czasu, to najlepsza będzie opcja trzecia.

Tani kredyt mieszkaniowy Gdańsk

Może zabrzmi to nieco absurdalnie, ale kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) to najtańszy kredyt dostępny na rynku dla konsumenta. Umożliwia realizację planów dotyczących zakupu nie tylko mieszkania, ale także domu, jego remontu czy jego budowy.

Dlaczego jest to tani kredyt? Ponieważ tego rodzaju zobowiązania – zabezpieczone hipoteką na nieruchomości – mają niskie oprocentowanie nominalne. Ale ponieważ takiego kredytu nie zaciągamy na kilka lat, ale kilkanaście lub nawet i kilkadziesiąt, to suma zapłaconych odsetek od kilkuset tysięcy złotych, będzie bardzo duża. Ile to zależy od wysokości kredytu mieszkaniowego i okresu kredytowania. Na przykład dla kredytu mieszkaniowego na 280 000 zł zaciągniętym na 29 lat, z oprocentowaniem na poziomie 4,02%, wysokość odsetek wyniesie 194 647,19 zł.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem, występuje ryzyko zmian stóp procentowych. Oznacza to, że w przypadku wzrostu poziomu stopy referencyjnej wyższe będzie oprocentowanie kredytu. Jednocześnie wzrośnie wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej, a w konsekwencji wzrośnie koszt odsetek i koszt całkowity kredytu mieszkaniowego.

Ale nie jest jedyny koszt bankowy związany z takim kredytem. Jest przecież jeszcze marża kredytowa, prowizje (np. pobierana od wysokości udzielonego kredytu, prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej), ubezpieczenie (ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie na życie). I nie zapominajmy również, że wystąpią koszty pozabankowe: opłaty sądowe czy notarialne.

Na ofertę kredytową, którą zaproponuje nam bank wpływa również zdolność kredytowa, wiarygodność kredytowa (historia kredytowa) i posiadany wkład własny. Bank również oceni atrakcyjność samej nieruchomości, będącej zabezpieczeniem kredytu (nie tylko jej wartość, ale i stan prawny).

Jak widać czynników, które wpływają na cenę kredytu mieszkaniowego jest wiele, a kto nie lepiej niż dobry pośrednik finansowy w Gdańsku, to wszystko nam objaśni?

Ubezpieczenia związane z kredytem mieszkaniowym

Powyżej wspomniane zostały niektóre z kosztów, które możemy ponieść. Jednymi z nich są różnego rodzaju ubezpieczenia. Możemy wyróżnić:

 • ubezpieczenie pomostowe jest stosowane od momentu udzielenia kredytu mieszkaniowego, aż do momentu wpisu hipoteki do księgi wieczystej. Opłata może być pobierana w postaci stałej stawki za konkretny okres lub pod postacią podwyższonej marży do czasu ustanowienia takiego zabezpieczenia.
 • ubezpieczenie niskiego wkładu własnego jest skierowane do osób, które nie dysponują wkładem własnym odpowiadającymi 20% wartości nieruchomości (wkład własny jest większy lub równy 10% wartości nieruchomości, ale mniejszy niż 20%). Opłata naliczana jest do chwili, kiedy kwota odpowiadająca wymaganemu wkładowi własnemu wyniesie 20%. Większość banków udziela kredytów z minimalnym wkładem własnym na poziomie 10%, ale są również banki z bardziej konserwatywą polityką, gdzie wymagany jest 20% wkład własny. Jednocześnie takie oferty są bardziej atrakcyjne dla klientów.
 • ubezpieczenie nieruchomości jest obligatoryjne, wymagane przez wszystkie banki. Gwarancja wypłaty odszkodowania w sytuacji zniszczenia mieszkania w wyniku zdarzeń losowych. Konieczne i niezbędne jest dokonanie cesji praw z polisy na bank.
 • ubezpieczenie na życie jest często jako opcja fakultatywna, na wypadek śmierci kredytobiorcy lub innego zdarzenia objętego ochroną. Zapewnia wówczas spłatę zobowiązania przez ubezpieczyciela.
 • ubezpieczenie od utraty pracy jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym i nie cieszy się obecnie większą popularnością (ze względu na relację ceny do warunków jego wypłacenia). Ubezpieczenie to nie polega na tym, że w momencie utraty pracy, ubezpieczyciel spłaci za nas kredyt, ale gwarantuje tylko wypłatę świadczeń w okresie od kilku do kilkunastu miesięcy i tylko w przypadkach, kiedy utrata pracy nastąpiła z określonych powodów, wymienionych w OWU.

Pośrednik finansowy w Gdańsku

 • analiza potrzeb i oczekiwań dotyczących kredytu mieszkaniowego,
 • wyliczenie wstępnej zdolności kredytowej, czyli maksymalnej kwoty kredytu jaką możemy uzyskać w bankach,
  przedstawienie najlepszych ofert kredytowych, również promocyjnych, które będą najlepiej dopasowane do Twojej sytuacji finansowej,
 • analiza ofert poszczególnych banków ze zwróceniem uwagi na ich mocne i słabe strony,
 • pomoc w niezbędnych formalnościach, w zgromadzeniu dokumentów,
 • przygotowanie wniosku kredytowego i złożenie go do 3-4 banków,
 • negocjowanie warunków umowy kredytowej,
 • poprowadzenie przez cały proces kredytowy, aż do wypłaty kredytu mieszkaniowego.

To główne zalety wyboru dobrego pośrednika finansowego w Gdańsku. Ale to nie tylko pomoc w wyszukaniu kredytu na zakup mieszkania. Pośrednik pomoże Tobie również w porównaniu kredytów hipotecznych na:

 • zakup działki budowlanej,
 • budowę domu (kredyt budowlany),
 • remont i modernizacje lokali mieszkaniowych,
 • zakup mieszkania pod wynajem,
 • oraz w wyszukaniu pożyczki hipotecznej, która przeznaczona może być na dowolny cel .

Pośrednicy finansowi w Gdańsku kredyty mieszkaniowe

Jedni z najbardziej popularnych pośredników finansowych w Gdańsku. Możesz się umówić na spotkanie w sprawie kredytu mieszkaniowego w dowolnym terminie. Skorzystaj z listy, która jest udostępniona powyżej.

 • Expander Gdańsk

ul. Grunwaldzka 100,
80-244 Gdańsk

poniedziałek – piątek 09:00-17:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne.

ul. Dmowskiego 13,
80-243 Gdańsk

poniedziałek – piątek 09:00-19:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne.

 • Notus Finanse Gdańsk

Al. Grunwaldzka 309,
80-309 Gdańsk

poniedziałek – piątek 9:00 – 18:00

ul. Dmowskiego 12 lok. 409,
80-264 Gdańsk

poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00

 • Open Finance Gdańsk

Al. Grunwaldzka 103a,
80-244 Gdańsk

ul. Partyzantów 14/104,
80-254 Gdańsk

Kredyt mieszkaniowy w Gdańsku. Gdzie i na jaką kwotę szukamy?

Kredyt mieszkaniowy Gdańsk jaka kwota kredytu mieszkaniowego jest potrzebna?

 • mieszkanie na kredyt 250 tys. zł Chełm,
 • zakup mieszkania na kredyt 320 tys zł Oliwa,
 • bank kredyt mieszkaniowy 260 000 zł Orunia Górna-Gdańsk Południe,
 • mieszkaniowy kredyt w banku 340 tys zł Piecki-Migowo,
 • tani kredyt na mieszkanie 280 tys. zł Przymorze Wielkie,
 • jaki bank kredyt na mieszkanie 220000 zł Ujeścisko-Łostowice,
 • gdzie po kredyt mieszkaniowy 360000 zł Wrzeszcz Dolny,
 • kredyt mieszkaniowy 120 tys zł Zaspa-Młyniec,
 • kredyty mieszkaniowe 500 000 zł w Gdańsku Śródmieście.

A gdzie po kredyt mieszkaniowy w Częstochowie? Wystarczy skontaktować się z pośrednikiem finansowym lub wybrać jeden z wielu banków.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok