Kredyt mieszkaniowy Częstochowa

2023-04-20 – ostatnia aktualizacja

Kredyt mieszkaniowy Częstochowa. Podjęliście decyzję o zakupie mieszkania, ale „trochę” brakuje? W takim razie konieczne będzie wyszukanie odpowiedniego kredytu oraz sprawdzenie najnowszych propozycji w bankach. Porównać kredyty mieszkaniowe możemy oczywiście samodzielnie lub z pomocą sprawdzonych pośredników i doradców finansowych w Częstochowie.

kredyt mieszkaniowy Częstochowa banki pośrednicy finansowi

Ale ile należy zarabiać, aby w ogóle mieć jakiekolwiek szanse na uzyskanie kredytu mieszkaniowego? Zależy to od kilku czynników, między innymi od wartość kredytu mieszkaniowego (i okresu kredytowania). Wszystko się zatem sprowadza do oceny Twoje zdolności kredytowej.

Kto sprawdzi zdolność kredytową? Na pewno należy odradzić korzystanie z wszelkiego rodzaju kalkulatorów zdolności kredytowej, ponieważ nie pokazują one nawet i szacunkowych wyliczeń. Ich wynik może znacznie różnić się od rzeczywistych wyliczeń!

Do oceny zdolności kredytowej wchodzi wiele czynników, nie tylko zarobki i posiadane aktualne zobowiązania kredytowe.

Najlepiej jest skontaktować się z bankiem lub dobrym pośrednikiem finansowym w Częstochowie. Zdolność kredytową musimy poznać, zanim jeszcze zaczniemy szukać mieszkania do kupienia. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że wybierzemy mieszkanie, a odpowiednio wysokiego kredytu nie otrzymamy.

Kredyt mieszkaniowy Częstochowa, gdzie będzie najtaniej?

Przy porównywaniu kredytów mieszkaniowych z uwzględnieniem ich ceny, należy patrzeć na całkowity koszt kredytu oraz ich RRSO (jest to Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa). RRSO pomaga w łatwiejszym i szybszym porównywaniu ofert kredytów mieszkaniowych (i ogólnie wszystkich kredytów i pożyczek).

Wskaźnik uwzględnia wszystkie koszty bankowe związane z zaciągnięciem kredytu z uwzględnieniem zmiany wartości pieniądza w czasie.

 • odsetki,
 • prowizje,
 • ubezpieczenie,
 • koszty dodatkowe.

Jednocześnie pamiętajmy o tym, że RRSO nie zawiera niektórych kosztów (monity bankowe, opłaty za obsługę karty, opłaty notarialne i sądowe). Porównując kredyty pod względem ceny, powinniśmy zatem zwracać uwagę nie tylko na RRSO, ale i uwzględnić kosztu całkowity kredytu. Generalnie, im mniejsze są obie wartości, tym kredyt będzie tańszy.

Pośrednik finansowy w Częstochowie i kredyt mieszkaniowy

Decyzja o przyznaniu kredytu mieszkaniowego należy oczywiście do banku i na pewno zdolność kredytowa będzie różnić się w poszczególnych instytucjach.

W każdym bądź razie bank wyliczy co do grosza Twoją zdolnością kredytową, ponieważ chce mieć pewność, że rata kredytowa będzie odpowiednia do Twoich dochodów, a jednocześnie nie będzie zbyt wysoka, aby nie była zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Pośrednik finansowy w Częstochowie wyliczy Twoją wstępną zdolność kredytową (poza bankiem zrobi to najlepiej), a uwzględniając Twoją sytuację finansową i potrzeby przeanalizuje i porówna kredyty mieszkaniowe.

Przy sprawdzaniu zdolności kredytowej brane są między innym następujące czynniki:

 • historia kredytowa na podstawie raportu BIK. Najlepiej byłoby nie mieć żadnych zobowiązań (kredyty, pożyczki, karty kredytowe), a wszystkie poprzednie były regulowane terminowo.
 • dochody miesięczne – od ich wysokości zależy odpowiedź na pytanie: ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt mieszkaniowy? Ich wysokość determinuje wysokość kredytu na mieszkanie.
 • rodzaj umowy o pracę oraz staż – najlepiej jest uzyskiwać dochody z umowy o pracę na czas nieokreślony. Ale jeżeli tak nie jest, to nie oznacza, że „nici” z kredytu. Jeżeli źródło uzyskiwanego dochodu oraz rodzaj umowy jest akceptowany przez bank, to wszystko jest w porządku.
 • dodatkowe: koszt utrzymania gospodarstwa domowego, wiek, wykonywany zawód, miejsce zamieszkania, itp.

Zdolność i wiarygodność kredytowa, to nie tylko dwa czynniki, które zadecydują o tym, czy kredyt uzyskamy. Nie możemy przecież zapomnieć o wymaganym wkładzie własnym, który wynosi 20% wartości nieruchomości. Co jeżeli nie dysponujemy takim wkładem? Na to pytanie odpowie między innymi pośrednik finansowy.

Wybrani pośrednicy finansowi w Częstochowie kredyty mieszkaniowe

 • Expander Częstochowa

ul. Śląska 12,
42-200 Częstochowa

Poniedziałek – piątek: 09:00-19:00
Sobota: 09:00-13:00
Niedziela: nieczynne.

 • Notus Finanse Częstochowa

Plac Daszyńskiego 14 lok. 2,
42-200 Częstochowa

Poniedziałek – piątek 9:00 – 17:00.

 • Open Finance Częstochowa

ul. Jasnogórska 26
42-200 Częstochowa

Kredyt mieszkaniowy w Częstochowie. Jakich kredytów szukamy?

Kredyt mieszkaniowy Częstochowa w jakiej wysokości najczęściej szukamy?

 • zakup mieszkania na kredyt 240 tys zł Częstochówka-Parkitka,
 • mieszkaniowy kredyt w banku 250000 zł Trzech Wieszczów,
 • kredyt mieszkaniowy 320 tys zł Północ,
 • gdzie po kredyt mieszkaniowy 380 000 zł Grabówka,
 • kredyty mieszkaniowe 220 tys. zł w Częstochowie ,
 • mieszkanie na kredyt 450 tys. zł Stradom,
 • tani kredyt na mieszkanie 600 000 zł Śródmieście,
 • bank kredyt mieszkaniowy 160 tys zł Zawodzie-Dąbie,
 • jaki bank kredyt na mieszkanie 210 000 zł Błeszno.

Kredyt mieszkaniowy z pośrednikiem finansowym w Kielcach? Oczywiście, że tak. Sprawdź pośredników, kredyty i banki.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok