Kredyt mieszkaniowy Bydgoszcz

Kredyt mieszkaniowy Bydgoszcz. Obecnie na rynku działa kilkadziesiąt banków, w których o taki kredyt na zakup mieszkania możemy się ubiegać. Różnorodność ofert wymaga niekiedy specjalistycznej wiedzy na temat finansów, aby dokonać najlepszego wyboru. Jeżeli potrafimy porównać dostępne kredyty, to robimy to sami, a jeżeli nie, to korzystamy z profesjonalnej obsługi wybierając pośrednika finansowego w Bydgoszczy. To specjalistyczna pomoc na każdym etapie procesu kredytowego.

kredyt mieszkaniowy Bydgoszcz banki pośrednicy finansowi

Z pewnością nie jest łatwo wybrać ten jedyny kredyt i bank, w którym złożymy wniosek kredytowy. Jeżeliby byłby dostępny tylko jeden produkt, to nie byłoby większego problemu. Ale banków z takim produktem jest ponad 20…

Możemy bank wybrać samodzielnie. Nawet bez porównywania poszczególnych kredytów. Wystarczy umówić się na spotkanie z z doradcą bankowym. Jakikolwiek bank wybierzemy, to z dużym prawdopodobieństwem spotkamy się z kompetentną osobą, która przedstawi produkt własnego banku. Być może będzie to najlepszy możliwy wybór, ale mogą być również na rynku tańsze oferty. Poza tym, banki bardzo często narzucają „plany sprzedażowe„, co oznacza, że poza kredytem mieszkaniowym, doradca będzie próbowała sprzedać nam dodatkowe produkty finansowe.

Oferty kredytowe na pierwszy rzut oka bardzo często wyglądają na bardzo atrakcyjne (obniżone oprocentowanie, mniejsza marża czy niska prowizja), a w rzeczywistości okazuje się, że oferta jest przeciętna.

Wybór jednego banku oznacza tylko jedną ofertę, bez możliwości jej porównania z innymi. Warto zatem sprawdzić co najmniej kilka lub zwrócić się o pomoc (najczęściej bezpłatna) do pośrednika finansowego w Bydgoszczy, który zaproponuje kilka propozycji i pomoże wybrać z nich najbardziej korzystną.

Kredyt mieszkaniowy Bydgoszcz. Co to jest za kredyt?

Kredyt mieszkaniowy, to… kredyt hipoteczny. Oznacza to, że jest to:

 • kredyt celowy (pieniądze muszą zostać wykorzystane na określony cel zapisany w umowie), w tym konkretnym przypadku przeznaczeniem jest zakup mieszkania na rynku wtórnym lub pierwotnym,
 • udzielany jest wyłącznie przez banki i SKOK-i,
 • charakterystyczną cechą kredytu hipotecznego jest forma zabezpieczenia: hipoteka ustanawiana na kupowanej nieruchomości.

Jest to kredyt długoterminowy, ponieważ okres kredytowania nie rzadko przekracza 30 lat i udzielany na kwoty znacznie przekraczające 50 tys. zł (średnia wartość kredytu hipotecznego to ok. 230 tys. zł).

Definicja ustawowa kredytu hipotecznego: art. 3 ustawy z dnia 23 marca 2017 roku o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Hipoteka – ograniczone prawo rzeczowe, polegające na obciążeniu nieruchomości dla zabezpieczenia określonej wierzytelności. Po obciążeniu hipoteką nieruchomości wierzyciel (bank) może dochodzić na jej mocy zaspokojenia swoich praw z nieruchomości.

Tani kredyt mieszkaniowy – najlepszy bank

Szukając taniego kredytu mieszkaniowego w Bydgoszczy, porównując ofert banków, należy zwracać uwagę na koszt całkowity kredytu oraz jego RRSO. Wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) uwzględnia koszty ponoszone na rzecz banku i obejmuje oprocentowanie kredytu, marże, prowizję oraz inne opłaty, jakie są z nim związane. Nie uwzględnia natomiast np. opłat sądowych czy notarialnych.

Bez wątpienia koszt kredytu mieszkaniowego jest istotny, ale nie jest to jedyny element, na który należy zwrócić uwagę.

Być może w jakimś banku będzie atrakcyjny i promocyjny kredyt mieszkaniowy, o najlepszych parametrach, ale okaże się, że nie możemy z niego skorzystać ponieważ nasz wkład własny wynosi tylko 10%. Od wysokości wkładu własnego zależy również atrakcyjność oferty. Im większym wkładem własnym dysponujemy, tym na lepszych warunkach cenowych bank udzieli nam kredytu.

Na cenę kredytu mieszkaniowego wpływa również:

 • oprocentowanie nominalne,
 • marża pobiera przez bank,
 • prowizja od wysokości kredytu,
 • wysokość ubezpieczenia,
 • wybór rat kredytowych (malejące lub stałe),
 • data wypłaty kredytu,
 • daty płatności rat kredytowych

Pośrednik finansowy w Bydgoszczy

Jeżeli jesteś zainteresowany jak najlepszym kredytem mieszkaniowy, ale nie masz czasu samodzielnie dokonać odpowiedniego porównania, to najlepiej jest skorzystać z pomocy dobrego pośrednika finansowego w Bydgoszczy.

Jego głównym zadaniem jest wyszukanie najbardziej optymalnej oferty kredytowej z uwzględnieniem Twojej zdolności kredytowej i sytuacji finansowej. Oznacza to porównanie kredytów mieszkaniowych nawet w 20 bankach. Z pewnością nie jest to najłatwiejsze zadanie, które wymagana specjalistycznych narzędzi i wiedzy.

Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego też nie ma jednej oferty kredytowej dla wszystkich. Twoja sytuacja finansowa może być znacznie lepsza lub gorsza od standardowego klienta: nie najlepsza historia kredytowa w BIK, mała zdolność kredytowa czy niewielki wkład własny – to wszytko musi być wzięte pod uwagę. Dlatego pośrednik zaczyna szukać banków, które mogą udzielić kredytu przy konkretnych założeniach, a dopiero w następnym kroku można je analizować i porównywać.

Dobry pośrednik kredytowy wskaże najlepsze rozwiązania, które mogą pomóc w osiągnięciu lepszej oceny kredytowej czy np. zwiększeniu zdolności kredytowej. Towarzyszy on nam również podczas całego procesu kredytowego, a nie tylko wskazuje bank, do którego mamy się zgłosić i „radź sobie dalej sam„. Poza samym wyborem oferty, to pomoc w wypełnieniu wniosku kredytowego, w przygotowaniu dokumentów. To także negocjacje warunków cenowych, aż do podpisania umowy kredytowej i uruchomienie kredytu.

Doświadczony pośrednik będzie służyć Tobie na każdym etapie procedowania o kredyt.

Jeżeli zdecydujesz się na spotkanie, to należy zadawać pytania i wyjaśniać wszelkiego rodzaju wątpliwości. Wyjaśnienie zawiłości procedur, zapisów w umowie umożliwia podjęcie prawidłowej decyzji przy wyborze kredytu na mieszkanie.

Lepsza oferta, to najczęściej tańsza oferta i oznacza oszczędności liczone w kilkudziesięciu tysiącach złotych!

Pośrednicy finansowi w Bydgoszczy kredyty mieszkaniowe

Powyżej została udostępniona lista pośredników finansowych w Bydgoszczy, a którymi umówisz się na bezpośrednie spotkanie. Takie spotkanie jest darmowe i możesz dowolnie ustalić termin.

 • Expander Bydgoszcz

ul. Gdańska 42,
85-006 Bydgoszcz

poniedziałek – piątek 09:00-19:00
sobota 09:00-14:00
Niedziela: nieczynne

 • Notus Finanse Bydgoszcz

ul. Chodkiewicza 19b lok. U4,
85-065 Bydgoszcz

poniedziałek – piątek 9:00 – 18:00

ul. Jana Kazimierza 1,
85-035 Bydgoszcz

poniedziałek – piątek 10:00 – 18:00

 • Open Finance Bydgoszcz

ul. Krasińskiego 19,
85-008 Bydgoszcz

ul. Focha 18,
85-070 Bydgoszcz

Kredyt mieszkaniowy w Bydgoszczy. Ile potrzebujemy?

Jakie są zapytania dotyczące Kredyt mieszkaniowy Bydgoszcz? Wysokość kredytów mieszkaniowych.

 • mieszkaniowy kredyt w banku 260 tys zł Nowy Fordon,
 • kredyty mieszkaniowe 280 000 zł w Bydgoszczy Bielawy,
 • tani kredyt na mieszkanie 400 tys. zł Śródmieście,
 • bank kredyt mieszkaniowy 370 tys zł Stary Fordon,
 • kredyt mieszkaniowy 320 tys zł Jachcice,
 • jaki bank kredyt na mieszkanie 150 tys. zł Okole,
 • mieszkanie na kredyt 160 000. zł Brdyujście,
 • gdzie po kredyt mieszkaniowy 360 tys. zł Szwederowo,
 • zakup mieszkania na kredyt 250000 zł Wzgórze Wolności.

A jeżeli chodzi o kredyt mieszkaniowy w Radomiu, to taki znajdziesz TUTAJ: banki, pośrednicy finansowi i kredyty mieszkaniowe.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok