Kredyt mieszkaniowy 250 tys zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt mieszkaniowy 250 tys złKredyt mieszkaniowy 250 tys zł? Jeżeli szukasz kredytu na zakup mieszkania, to w takim przypadku skorzystaj z porównywarki rat kredyty hipoteczne oraz zapoznaj się z jakim bankiem lub pośrednikiem finansowym skontaktować się w sprawie kredytu.

Kredyt mieszkaniowy (jest to oczywiście kredyt hipoteczny) udzielany na konkretny cel. W tym przypadku jest to zakupu mieszkania. Kredyt hipoteczny można również przeznaczyć na sfinansowanie zakupu innej nieruchomości lub inwestycji budowlanej.

Cena kredytu hipotecznego jest dużo niższa w porównaniu z innymi formami kredytowania. Oprocentowania kredytu mieszkaniowego składa się z dwóch części:

  • marży banku,
  • WIBOR-u.

Marża decyduje o tym, ile bank faktycznie na kredycie zarobi. WIBOR (w przypadku kredytów złotowych) jest częścią zmienną i pokazuje jaki jest koszt pieniądza w konkretnym momencie na rynku i może ona ulec zmianie w czasie.

Kalkulator rat kredytowych: kredyt mieszkaniowy 250 tys zł. Wartość mieszkania: 350 tys zł.

Kredyt mieszkaniowy 250 tys zł banki i pośrednicy

Jeżeli chcesz skontaktować się z bankiem lub pośrednikiem finansowym w sprawie kredytu mieszkaniowego, możesz wybrać podmiot z listy poniżej:

Kredyt mieszkaniowy może być zaciągnięty na kilka lat, ale również na znacznie dłuższy okres czasu, np. na 30 lub 35 lat. Kredyt mieszkaniowy musi być udzielony w walucie, w której uzyskujemy większość dochodów. Kredyty mieszkaniowe w walucie obcej, we frankach czy dolarach amerykańskich, praktycznie zniknęły z rynku.

Kredyt mieszkaniowy jest kredytem zabezpieczonym hipoteką, czyli wpisem do księgi wieczystej. Oznacza to:

  • konieczność założenia księgi wieczystej, do której wpisuje się hipotekę na konkretną nieruchomość,
  • w przypadku braku spłaty kredytu, bank przejmuje nieruchomość, w tym przypadku mieszkanie.

Zgodnie z Ustawą o kredycie hipotecznym, kredyt hipoteczny może być udzielony tylko i wyłącznie przez banki i SKOK-i. Kredyt nie może być udzielony przez firmy pożyczkowe.

Kolejne porównanie kredytów, tym razem kredyt gotówkowy 55 tys zł i pozostałe pożyczki gotówkowe.

Jak porównać kredyty mieszkaniowe?

Propozycje, które są zaprezentowane na stronach internetowych czy stronach bankowych można porównywać dowolnie. Nie są to bowiem „oferty kredytów mieszkaniowych”, ale jedynie prezentacje kredytowe. Oferta kredytowa jest zawsze ustalana indywidualnie. Dopiero kiedy mamy OFERTY KREDYTU MIESZKANIOWEGO przygotowane przez banki lub pośredników finansowych, możemy ja zacząć porównywać.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na całkowitą kwoty do spłaty (czyli jest to całkowity koszt kredytu) lub skorzystać z RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

RRSO to ujęcie procentowe kosztów i im większy od oprocentowania nominalnego, tym więcej opłat dodatkowych jest wliczonych do opłat związanych z kredytem (prowizja. ubezpieczenie, itp.).

Czy można wziąć kredyt hipoteczny bez ubezpieczenia?

Nie. Jeżeli kupujemy mieszkanie czy dom na kredyt hipoteczny, to bank wymaga, aby nieruchomość, która stanowi zabezpieczenie kredytu była ubezpieczona. Niekiedy jednak mamy możliwość wyboru ubezpieczyciela i przedstawienia polisy takiego towarzystwa, który przedstawi nam najlepszą ofertę. Ale… korzystając z ubezpieczenia oferowanego przez bank, to również mogą być korzyści, zwłaszcza, jeżeli bank da nam możliwość skorzystania z obniżonej marży.

Kredyt hipoteczny na 350 tys zł? Sprawdź jak wygląda symulacja rat kredyt hipoteczny 350 tys zł oraz zestawienie bankowe kredytów i pośredników finansowych.

Pamiętaj! Decydując się na skorzystanie z oferty ubezpieczenia na życie zaproponowanej przez bank, powinniśmy przeliczyć, czy kwota, jaką zyskujemy na obniżce odsetek, będzie większa niż suma składek z tytułu ubezpieczenia.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok