Kredyt mieszkaniowy 200 tys zł

2022-10-30 – ostatnia aktualizacja

Kredyt mieszkaniowy 200 tys zł na zakup mieszkania? Ale i może to być oczywiście i inna nieruchomość. Przegląd banków i kredytów mieszkaniowych. Symulacja rat, przegląd banków oraz możliwość umówienia się z jednym z wielu ekspertów finansowych.

kredyt mieszkaniowy 200 tys. zł

Porównywarka kredytowa to symulacja rat kredytowych na 200 tys. zł, porównanie oprocentowania kredytów i marży banku. Do porównywarki kredytowej można wpisać dowolną wartość szukanego kredytu oraz okres kredytowania do 35 lat.

1. Zgodnie z Rekomendacją S KNF, banki powinny wyliczać zdolność kredytową przyjmując maksymalny okres kredytowania wynoszący 25 lat. Oczywiście czas spłaty może być dłuższy – maksymalnie 35 lat. 2. Porównywarka szacuje wyłącznie raty kredytowe ze względu na oczywisty fakt, że nie może ona uwzględnić oceny kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

Najlepszą jednak formą wyszukania korzystnego kredytu na zakup mieszkania jest umówienie się z ekspertem finansowym. Specjalista nie tylko przedstawi najnowsze porównanie kredytów mieszkaniowych, ale obliczy zdolność kredytową (uwzględniając posiadany wkład własny), jak i pomoże w wypełnieniu wniosku kredytowego i poprowadzi nas przez całą procedurą ubiegania się o kredyt. Wystarczy tylko się umówić w dowolnie wybranym przez nas terminie.

Raty kredyt mieszkaniowy 200 tys zł

Oszacować raty kredytowe dla dowolnego kredytu hipotecznego, nie tylko na 200 tys. zł, można z poniższą wyszukiwarką.

Jak skontaktować się z bankiem lub pośrednikiem finansowym? Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz kontaktowy i wskazany bank lub pośrednik skontaktuje się z nami telefonicznie.

Banki oraz eksperci finansowi. Kredyty hipoteczne mieszkaniowe

Zdecydowanie większy kredyt mieszkaniowy? Porównanie kredytów hipotecznych na 700 tys. zł.

Kredyt hipoteczny na 200 tys. zł. Kiedy rata będzie niższa?

Im dłuższy jest czas spłaty zobowiązania, to tym mniejsza będzie rata. Ale należy wziąć pod uwagę, że ostateczna wysokość raty wynika bezpośrednio z konstrukcji umowy kredytowej.

Banki przy wyznaczaniu oprocentowania nominalnego nie korzystają bezpośrednio ze stopy referencyjnej ustalanej przez NBP, ale ze wskaźnika WIBOR, na który ta stopa bezpośrednio oddziałuje.

1. WIBOR to również stopa procentowa po jakiej banki pożyczają sobie wzajemnie pieniądze. 2. Oprocentowanie nominalne kredytu hipotecznego składa się z zmiennego elementu, jakim jest wskaźnik WIBOR i stałej marży kredytowej (zysk banku).

WIBOR jest wyliczany codziennie i jego zmiana następuje natychmiast po zmianie stopy referencyjnej NBP. W umowach kredytowych nie uwzględnia się codziennej zmiany WIBOR-u, bo w praktyce oznaczałoby to konieczność wyliczania rat kredytowych każdego dnia.

W umowach kredytowych wartość WIBOR odnosi się do jednego (1M), trzech (3M) lub sześciu miesięcy (6M).

Przykład: jeżeli w umowie kredytowej jest zapisany WIBOR 6M (WIBOR sześciomiesięczny), to kredytobiorca – ale dopiero po obniżeniu/podwyższeniu stóp procentowych – zapłaci niższą/wyższą ratę po sześciu miesiącach.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok