Kredyt mieszkaniowy 150 tysięcy na 35 lat. Rata 639 zł. 3,8%

kredyt mieszkaniowy 150 tysięcy na 35 latKredyt mieszkaniowy 150 tysięcy na 35 lat w bankach. I najważniejsze pytanie: „w jakim banku złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy w wysokości 150 tys. zł na 35 lat?” I nie ma, niestety, prostej odpowiedzi. Konieczne jest bowiem porównanie ofert kredytowych.

Starający się w banku o kredyt hipoteczny, potencjalni kredytobiorcy muszą spełnić wiele wymagań. Najważniejsze wymaganie, to oczywiście zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. Jeżeli ocena dokonana przez bank jest negatywna, to na kredyt na zakup mieszkania nie mamy co liczyć.

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy masz zdolność kredytową i jak wygląda porównanie kredytów mieszkaniowych na 150 tys. zł, na 35 lat, to najlepiej jest umówić się z jednym z poniższych ekspertów finansowych. Spotkanie jest bezpłatne w dowolnie ustalonym terminie.

Kredyt mieszkaniowy 150 tysięcy na 35 lat i dłużej?

Czy możemy otrzymać kredyt na 35 lat? Tak, ale zależy to, ile mamy lat składając wniosek kredytowy. Od naszego wieku zależy maksymalny okres kredytowania. Najdłuższym termin, w jakim można spłacać kredyt mieszkaniowy to 35 lat (420 rat kredytowych).

Regulacja KNF zobowiązuje jednak banki do rekomendowania klientom, żeby czas spłaty nie przekraczał 25 lat. Jednakże klienci wybierający kredyt na za kup mieszkania, nierzadko wybierają okres 35 lat – w ten sposób można znacznie obniżyć wysokość miesięcznej raty. Ale z drugiej strony mniejsza rata kredytowa, oznacza jednak wyższą łączną kwotę do spłaty. Czyli całkowity koszt zobowiązani będzie dużo większy przy 35 latach, niż spłacając kredyt w 25 lat.


Wysoki kredyt gotówkowy nawet na 10 lat: Kredyt Gotówkowy 90 tys zł


Większość banków ustala graniczne wymagania dotyczące wieku kredytobiorcy w momencie spłaty ostatniej raty na 70 lat. Oznacza to, że ubiegając się o kredyt mieszkaniowy w wieku 40 lat, maksymalny okres spłaty wyniesie lat 30. Nie jest to jednak powszechnie obowiązującą regułę.

Tani kredyt mieszkaniowy 150 tys

Jakie jest tani kredyt mieszkaniowy na 150 tys zł? Na koszt kredytu mieszkaniowego wpływa wielu czynników:

  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja
  • rodzaj rat,
  • koszt wyceny,
  • ubezpieczenie.

Stopa procentowa (dla PLN – WiBOR) jest zmienna i jej wysokość ustalana jest przez NBP. Jeżeli zostaje obniżona, to zmniejsza się również oprocentowanie kredytu i koszt kredytu maleje. Odwrotnie jest w sytuacji, kiedy rosną stopy procentowe, wówczas koszt kredytu rośnie również.

Marża jest stała i nie ulega zmienia podczas całego okresu spłaty kredytu. Jej wysokość zależy od oferty wybranego banku. Na wysokość marży mogą wpływać m.in.: prowizja, wysokości wkładu własnego, źródła dochodu, historia kredytowa w BIK, itp.

Na oprocentowanie kredytu mieszkaniowego wpływają zatem dwa czynniki, które wpływają na wysokość całkowitych kosztów.

Kredyt mieszkaniowy – wybór rat

Nie tylko w przypadku kredytów mieszkaniowych, ale i także w przypadku pozostałych kredytów, do wyboru są raty malejące lub równe.

Raty malejące charakteryzują się niezmienną częścią kapitałową oraz zmienną i malejącą częścią odsetkową.

W ratach równych w pierwszej kolejności spłacane są odsetki, a dopiero z upływem czasu spłacany jest kapitał.

Co jest lepsze w przypadku kredytów mieszkaniowych? Raty równe czy malejące?

W przypadku kredytu mieszkaniowego lepiej wybrać ratę równą. Rata malejąca może być korzystna głównie dla starszych kredytobiorców.

Zdecydowana większość Polaków zaciągających kredyty wybiera raty równe. Co prawda wybierając raty malejące, to faktycznie suma rat będzie niższa, ale początkowe raty będą znacznie większe niż w przypadku rat stałych. Jeżeli będziemy chcieli wykończyć mieszkanie, to może okazać się, że brakuje nam pieniędzy. I co wówczas? Kolejny kredyt?

Spójrzmy również na wybór lat z punktu widzenia młodej osoby: z dużym prawdopodobieństwem nasze wynagrodzenie będzie z każdym rokiem większe, więc coraz łatwiej będziemy spłacać kredyt (przy założeniu, że nie zaciągamy nowych zobowiązań kredytowych).


Przeczytaj również: Kredyt Gotówkowy dla Młodych Osób


Poza tym, nawet jeżeli stać nas na wybór rat malejących, to można przecież różnicę między ratą równą i malejącą zainwestować lub odłożyć na lokatę długoterminową.

Ostatnim argumentem za wyborem rat stałych jest to, że wymagana jest mniejsza zdolność kredytowa i można liczyć na większy kredyt mieszkaniowy.

Kredyt mieszkaniowy 150 tysięcy na 35 lat porównanie rat

Poniżej znajduje się porównywarka kredytów hipotecznych, która umożliwia przegląd banków i oszacowanie rat. OSZACOWANIE RAT. Nie są to wyliczenia dokładne. Nie jest to ranking kredytów mieszkaniowych na 150 tys. zł. Każda ofert kredytowa jest indywidualna i dlatego koszt całkowity kredytu będzie inny w przypadku klienta z gorszą oceną scoringową niż w przypadku klienta z doskonałą oceną. A tym samym i rata kredytowa będzie inna. Jeżeli chcemy dowiedzieć się szczegółów na temat kredytu mieszkaniowe na 150 tys. zł na 35 lat, to najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z bankiem lub pośrednikiem finansowym.


Kolejne porównanie kredytowe: kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach Kredyt Gotówkowy Najlepszy Bank, czyli gdzie wziąć kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok