Kredyt konsumencki a gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r. i może zostać udzielony konsumentowi do wysokości 255 550 zł (lub też jest to równowartość tej kwoty wyrażonej w innej walucie).

kredyt konsumencki a gotówkowy

Na co należy zwrócić uwagę, to fakt, że najczęściej maksymalna kwota udostępniania przez banki w ramach kredytu lub pożyczki gotówkowej, nie przekracza 250 tys. zł. Najczęściej jest to kwota 120-150 tys. zł do 8-10 lat, czasami 200 tys. zł.

Oczywiście każdy konsument musi wykazać się odpowiednią zdolność kredytową, aby otrzymać finansowanie czy to z banku czy z instytucji pożyczkowej. Dwa główne czynniki, które są brane do jej wyliczania to dochody wnioskodawcy i stałe wydatki, np. czynsz, media, raty innych kredytów.

Do ogólnej oceny kredytowej brana jest również historia kredytowa na podstawie raportu pozyskiwanego z Biura Informacji Kredytowej (jednak wyłącznie za zgodą wnioskodawcy, jednak odmowa oznacza odrzucenie wniosku).

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok