Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem

Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem? Czy jest jakakolwiek szansa, aby taki kredyt uzyskać w banku? Aby ubiegać się o jakikolwiek kredyt, konieczne jest udokumentowanie uzyskiwanych dochodów. Wysokość dochodów oraz ponoszonych wydatków w gospodarstwie domowym, brane są pod uwagę przy wyliczaniu zdolności kredytowej.

kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem

Trudno jest odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, czy można otrzymać kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem, a jednocześnie bardzo często zadawane na forach kredytowych. Bo co oznacza niski dochód? 1000 zł netto, 2500 zł netto, a może 5000 zł?

Uzyskiwany dochód „na rękę” ma zasadnicze znaczenie przy obliczaniu zdolności kredytowej, a dochód rozporządzalny, to pieniądze, które pozostają do dyspozycji w gospodarstwie domowym po zapłaceniu wszystkich wymaganych należności.

Należy również pamiętać, że poza samą zdolnością kredytową, brana jest pod uwagę także wiarygodność kredytowa, czyli historia kredytowa w BIK.

Najlepszym i najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się czy mamy zdolność kredytową oraz ile ona wyniesie (czy pozwala na skonsolidowanie kredytów: w jakiej wysokości, z dodatkową gotówką, itp.) jest skontaktowanie się z bankiem.

Z propozycjami kredytów konsolidacyjnych można zapoznać się poniżej i następnie wysłać niezobowiązujący formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku przedzwoni i sprawdzi, czy przy danym dochodzie i pozostałych warunkach mamy szansę na uzyskanie kredytu i skonsolidowanie zadłużenia. Z reguły w pierwszym kontakcie z bankiem w sprawie kredytu, badana jest tzw. wstępna zdolność kredytowa.

Konsolidacja kredytów pozwala skonsolidować różne produkty kredytowe. Najczęściej są to pożyczki i kredyty gotówkowe – oferty banków kredytów gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem. Co zrobić?

Jak można zwiększyć zdolność kredytową ubiegając się o kredyt konsolidacyjny? Z pewnością, jeżeli chcemy skonsolidować zobowiązania korzystając z kredytu konsolidacyjnego, to:

1. Spodziewamy się, że za kilka miesięcy wystąpią trudności w regulowaniu rat.
2. Zagrożona jest płynność finansowa, co grozi zaprzestaniem płacenia rat.
3. Niezbędne jest zwiększenie zdolności kredytowej, aby za kilka miesięcy ubiegać się o większy kredyt.
4. Zamierzamy skorzystać również z tzw. dodatkowej gotówki.

Od oceny zdolności kredytowej zależy to, czy uzyskamy kredyt konsolidacyjny w banku, a tym samym czy będziemy mogli połączyć kredyty w jeden kredyt i obniżyć ratę kredytową.

Obniżka raty kredytowej jest kluczowa, aby zwiększyć płynność finansową, a tym samym, aby bilansował się domowy budżet.

Zdolność kredytową można zwiększyć np. poprzez zamknięcie limitów w rachunkach bankowych czy likwidując karty kredytowe.

Można jednak założyć, że nie mamy takiej możliwości i oba te zadłużenia również chcielibyśmy skonsolidować. Jedyną dodatkową opcją, pozostaje kredyt konsolidacyjny z drugą osobą. Pozwala to zwiększyć zdecydowanie zdolność kredytową i uzyskać większą kwotę konsolidacyjną. Pamiętajmy również, że samo wydłużenie okresu spłaty kredytu, zwiększa nasze możliwości kredytowe – rata kredytowa ulega zmniejszeniu i stanowi mniejszą część ogólnych wydatków.

Wydłużenie czasu spłaty, to wzrost całkowitych kosztów kredytu – musimy więcej zapłacić odsetek od pożyczonego kapitału.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty przy niskim dochodzie?

Jak widać nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Dzisiaj to może być oferta w banku A, jutro w banku B. Ostatnie podwyżki stóp procentowych dokonanych przez NBP, wymusiły na bankach konieczność zmiany propozycji kredytowych, w tym również i kredytów konsolidacyjnych.

Poza tym w związku z podwyższeniem stóp procentowych – stopa referencyjna wynosi już 6,75% – zmniejszyła się zdolność kredytowa konsumentów.

Pamiętajmy, że im lepszy jest scoring, czyli całościowa ocena kredytowa, tym na lepsze warunki kredytowe w banku można liczyć. Pozostaje tylko skontaktować się z wybranymi bankami i zapytać o konsolidację kredytów i kredyt konsolidacyjny.

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem”

  1. Jeżeli konsolidacja, to tylko w banku z kredytem lub pożyczką konsolidującą. Jeżeli mamy niewystarczający dochód na to, aby skonsolidować wszystkie kredyty, to być może warto wybrać te najbardziej kosztowne kredyty lub pożyczki.

    Osoby, które mają problem ze zdolnością kredytową i nie mogą otrzymać kredytu w banku, to często jest tak, że podejmują decyzję o zaciągnięciu pożyczki w firmie parabankowej. I to jest głupie rozwiązanie.

    Oczywiście można taką pożyczkę otrzymać mając mniejszą zdolność kredytową niż w banku. Ale czy to jest rozwiązanie? Banki dokładnie weryfikują zdolność i historię kredytową w BIK potencjalnych kredytobiorców. A w firmie pożyczkowej? Wystarczy zdolność kredytowa i już można otrzymać drogą pożyczkę. Tylko co z tego? Spłacisz kredyty bankowe? Wątpliwe. Nawet wówczas kiedy to zrobisz, to i tak wyjedzie to zbyt drogo i można „wpakować się” w jeszcze większe kłopoty finansowe.

    Lepszym wyjściem jest renegocjowanie umów kredytowych i pożyczkowych, nawet wówczas, kiedy mielibyśmy poświęcić na to kilkanaście godzin łącznie.

    Wysokość kosztów naliczanych przez firmy pożyczkowe, powoduje, że jakakolwiek „konsolidacja pożyczkowa” w parabanku nie powinna wchodzić w grę. To nie jest szansą dla osób z niskim dochodem do pozbycia się balastu długów. To przede wszystkim kolejne i trudniejsze do spłaty nowe lub kolejne zobowiązanie, i w dodatku na zdecydowanie gorszych warunkach. O tym należy zawsze pamiętać.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok