Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem

Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem? Czy jest jakakolwiek szansa, aby taki kredyt uzyskać w banku? Aby ubiegać się o jakikolwiek kredyt, konieczne jest udokumentowanie uzyskiwanych dochodów. Wysokość dochodów oraz ponoszonych wydatków w gospodarstwie domowym, brane są pod uwagę przy wyliczaniu zdolności kredytowej.

Trudno jest odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, czy można otrzymać kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem, a jednocześnie bardzo często zadawane na forach kredytowych. Bo co oznacza niski dochód? 1000 zł netto, 2500 zł netto, a może 5000 zł?

Uzyskiwany dochód „na rękę” ma zasadnicze znaczenie przy obliczaniu zdolności kredytowej, a dochód rozporządzalny, to pieniądze, które pozostają do dyspozycji w gospodarstwie domowym po zapłaceniu wszystkich wymaganych należności.

Należy również pamiętać, że poza samą zdolnością kredytową, brana jest pod uwagę także wiarygodność kredytowa, czyli historia kredytowa w BIK.

Najlepszym i najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się czy mamy zdolność kredytową oraz ile ona wyniesie (czy pozwala na skonsolidowanie kredytów: w jakiej wysokości, z dodatkową gotówką, itp.) jest skontaktowanie się z bankiem.

Z propozycjami kredytów konsolidacyjnych można zapoznać się poniżej i następnie wysłać niezobowiązujący formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku przedzwoni i sprawdzi, czy przy danym dochodzie i pozostałych warunkach mamy szansę na uzyskanie kredytu i skonsolidowanie zadłużenia. Z reguły w pierwszym kontakcie z bankiem w sprawie kredytu, badana jest tzw. wstępna zdolność kredytowa.

Konsolidacja kredytów pozwala skonsolidować różne produkty kredytowe. Najczęściej są to pożyczki i kredyty gotówkowe.

Kredyt konsolidacyjny z niskim dochodem. Co zrobić?

Jak można zwiększyć zdolność kredytową ubiegając się o kredyt konsolidacyjny? Z pewnością, jeżeli chcemy skonsolidować zobowiązania korzystając z kredytu konsolidacyjnego, to:

1. Spodziewamy się, że za kilka miesięcy wystąpią trudności w regulowaniu rat.
2. Zagrożona jest płynność finansowa, co grozi zaprzestaniem płacenia rat.
3. Niezbędne jest zwiększenie zdolności kredytowej, aby za kilka miesięcy ubiegać się o większy kredyt.
4. Zamierzamy skorzystać również z tzw. dodatkowej gotówki.

Od oceny zdolności kredytowej zależy to, czy uzyskamy kredyt konsolidacyjny w banku, a tym samym czy będziemy mogli połączyć kredyty w jeden kredyt i obniżyć ratę kredytową.

Obniżka raty kredytowej jest kluczowa, aby zwiększyć płynność finansową, a tym samym, aby bilansował się domowy budżet.

Zdolność kredytową można zwiększyć np. poprzez zamknięcie limitów w rachunkach bankowych czy likwidując karty kredytowe.

Można jednak założyć, że nie mamy takiej możliwości i oba te zadłużenia również chcielibyśmy skonsolidować. Jedyną dodatkową opcją, pozostaje kredyt konsolidacyjny z drugą osobą. Pozwala to zwiększyć zdecydowanie zdolność kredytową i uzyskać większą kwotę konsolidacyjną. Pamiętajmy również, że samo wydłużenie okresu spłaty kredytu, zwiększa nasze możliwości kredytowe – rata kredytowa ulega zmniejszeniu i stanowi mniejszą część ogólnych wydatków.

Wydłużenie czasu spłaty, to wzrost całkowitych kosztów kredytu – musimy więcej zapłacić odsetek od pożyczonego kapitału.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty przy niskim dochodzie?

Jak widać nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Dzisiaj to może być oferta w banku A, jutro w banku B. Ostatnie podwyżki stóp procentowych dokonanych przez NBP, wymusiły na bankach konieczność zmiany propozycji kredytowych, w tym również i kredytów konsolidacyjnych.

Poza tym w związku z podwyższeniem stóp procentowych – stopa referencyjna wynosi już 1,75% – zmniejszyła się zdolność kredytowa konsumentów.

Pamiętajmy, że im lepszy jest scoring, czyli całościowa ocena kredytowa, tym na lepsze warunki kredytowe w banku można liczyć. Pozostaje tylko skontaktować się z wybranymi bankami i zapytać o konsolidację kredytów i kredyt konsolidacyjny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok