Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki? Jeżeli jest to kredyt, to tylko w banku oczywiście. Gdzie pożyczyć i czy warto skonsolidować zadłużenia i dodatkowoKredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki dobrać dodatkową gotówkę?

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki

Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego, aby mieć jedną ratę kredytową zamiast wielu! Taki i podobne slogany reklamowe (dowolnie je modyfikując) znajdziesz nie tylko na stronach banków, ale na wielu stronach finansowych, które reklamują kredyty konsolidacyjne. Czy taki kredyt z dodatkową gotówką to wyłącznie same korzyści?

Kredyt konsolidacyjny, w szczególnych okolicznościach, może być jedynym rozwiązaniem na poprawę płynności finansowej. Z drugiej zaś strony, wydłużenie czasu spłaty nowego zobowiązania, pozwala na zwiększenie zdolności kredytowej, a tym samym i umożliwia uzyskanie dodatkowych środków finansowych w ramach takiego kredytu.

Pamiętać jednak należy, że jest to nowy kredyt, a więc zostaną naliczone odsetki kredytowe, być może dodatkowych kosztem będzie prowizja od wysokości kredytu (chyba, że jest to kredyt z zerową prowizją) – są to dwa najpowszechniej występujących kosztów kredytowych. Dodatkowo kredytobiorca ma możliwość wykupienia ubezpieczenia. To wszystko sprawia, że koszt kredytu wzrośnie (a tym samym i jego cena).

Im dłuższy jest okres kredytowania, to rata kredytowa maleje, ale z drugiej strony, z każdym dodatkowym miesiącem spłaty, rośnie łączny koszt odsetek

No to jak? Jest to korzystne rozwiązanie czy nie? Zanim krótko zajmiemy się tym tematem, sprawdźmy jakie propozycje kredytów konsolidacyjnych znajdziemy obecnie w bankach:

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki i pozostałe propozycje w bankach

Kredyt konsolidacyjny pozwala nie tylko skonsolidować zadłużenie, ale jeszcze tę dodatkową gotówkę możesz przeznaczyć na dowolny cel. W ten sposób wyremontujesz mieszkanie, kupisz meble do salonu, pojedziesz na wakacje lub spłacisz zobowiązania z tytułu pożyczek pozabankowych w firmach pożyczkowych.

Dodatkowa gotówkowa w ramach konsolidacji może wynieść nawet 20-30% sumy konsolidowanych zobowiązań. Całkiem sporo. Czyli konsolidując zobowiązanie na 40 tys. zł możesz dodatkowo dobrać 12 tys. zł. Całkiem sporo, ale…

Oczywiście należy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Może się okazać, że Twoja zdolność kredytowa wystarcza tylko na konsolidację zobowiązań i nic więcej. Ale z drugiej strony konsolidacja poprawia zdolność, a wydłużenie spłaty jednocześnie ją zwiększa.

Kredyt konsolidacyjny i dobranie gotówki. Może jednak zrezygnować?

Bez kwitnie w maju, podobnie jak wysyp kredytów na PIT-y. Ale nie ma kredytów konsolidacyjnych na PIT. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy (bez dodatkowych zabezpieczeń) znajduje się w ofercie prawie wszystkich banków. Nawet do 200 000 zł, maksymalnie na 10 lat. A korzyści z takiego rozwiązania?

  • tylko jedna rata, zamiast wielu rat spłacanych w różnych bankach, w różnych terminach płatności. Czy jest to „lekka rata kredytowa„, jak informuje nas jeden z banków? Tylko w przypadku, kiedy konsolidujesz kredyty i pożyczki na kilogramy…
  • w tym samym banku możemy skonsolidować automatycznie wszystkie kredyty. Jak wystrzał z karabinu maszynowego… Aby skonsolidować zadłużenie musisz przedstawić umowy dotyczące konsolidowanych kredytów. Bez tego ani rusz. „Wszystkie kredyty” nie oznacza, że w każdym banku. Bowiem oferta może dotyczyć tylko wybranych kredytów, również np. z wyłączeniem kredytów i pożyczek, które mamy w banku, w którym składamy wniosek.
  • konsolidacji podlegają: kredyty (pożyczki) gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty (pożyczki) samochodowe, kredyty hipoteczne (mieszkaniowe) i to co wiele osób bardzo kocha: karty kredytowe i limity w rachunkach. Ale należy wziąć pod uwagę, że bank może określić zakres konsolidowanych produktów.
  • promocje kredytów konsolidacyjnych. W każdym banku jest promocja! Jeżeli wczytasz się ofertę reklamową, to każdy bank ma najlepszą! Obniżka oprocentowania! Dodatkowa gotówkowa! Kredyt konsolidacyjny przez internet! Wypłata gotówki w jedne dzień! Brakuje jeszcze czajnika elektrycznego, kompletu garnków i zniżki na zakupy… Zanim skorzystasz z promocji kredytowej, porównaj kredyty konsolidacyjne pod względem całkowitych kosztów kredytu oraz RRSO.

Na koniec pamiętajmy: kredyt konsolidacyjny ma przede wszystkim poprawić Twoją płynność finansową. Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki powoduje, że ponownie (i jeszcze bardziej) zwiększasz zadłużenie. Taka dodatkowa gotówka powinna być raczej przeznaczona na spłatę np. pożyczek pozabankowych, jeżeli je posiadamy, a nie na dodatkową konsumpcję.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok