Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki

2023-08-11 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki? Czy to jest sposób na rozwiązanie Twoich finansowych zmartwień? Niekoniecznie, ale mniejsza rata i dodatkowe ekstra środki finansowe w ramach kredytu, brzmią zachęcająco.

kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki

Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego, aby mieć jedną ratę kredytową zamiast wielu! Taki i podobne slogany reklamowe (dowolnie je modyfikując) znajdziesz nie tylko na stronach banków, ale na wielu portalach finansowych, które reklamują kredyty konsolidacyjne.

No dobrze, kredyt konsolidacyjny, to jedno, ale czy kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki, to jeszcze lepsze rozwiązanie?

Kredyt konsolidacyjny pozwala dobrać gotówkę

Konsolidacja kredytów to popularne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wieloma zobowiązaniami finansowymi. W szczególnych okolicznościach, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem, aby poprawić płynność finansową.

Jednocześnie wydłużenie czasu spłaty i mniejsza rata pozwalają na zwiększenie zdolności kredytowej. I tym samym, kiedy potrzebujemy dodatkowych środków, kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki może okazać się idealnym rozwiązaniem.

Pamiętać jednak należy, że jest to nowy kredyt. Zostaną więc naliczone odsetki kredytowe, a być może również dodatkowym kosztem będzie prowizja od wysokości udzielonego kredytu lub/i ubezpieczenie. To wszystko sprawia, że koszt kredytu rośnie (a tym samym i jego cena).

Im dłuższy jest okres kredytowania, to rata staje się mniejsza, ale z drugiej strony, z każdym dodatkowym miesiącem koszt odsetek jest coraz większy.

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki

Kredyt konsolidacyjny pozwala nie tylko skonsolidować zadłużenie, ale i otrzymać ekstra gotówkę i wykorzystać ją według własnego uznania. W ten sposób wyremontujesz mieszkanie, kupisz meble do salonu, pojedziesz na wakacje lub spłacisz zobowiązania z tytułu pożyczek pozabankowych w firmach pożyczkowych.

Dodatkowa gotówkowa w ramach konsolidacji może wynieść nawet 20-30% sumy konsolidowanych zobowiązań. Czyli konsolidując zobowiązanie na 40 tys. zł masz możliwość otrzymania np. 12 tys. zł dodatkowo. Całkiem sporo, ale…

Oczywiście należy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Może się okazać, że wystarcza tylko na zrefinansowanie zobowiązań i nic więcej. Ale jednak z drugiej strony konsolidacja poprawia i zwiększa zdolność poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Mniejsza rata powoduje, że domowe wydatki na obsługę zadłużenia stają się znacząco mniejsze.

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki w ofercie banków

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki jest produktem finansowym oferowanym przez kilka banków. Można o niego zapytać w Banku Pekao czy w PKO Bank Polski. Kredyt konsolidacyjny może zostać udzielony zarówno na krótki, jak i na długi czas, w zależności od naszych preferencji, możliwości finansowych, no i raty, jaką chcemy osiągnąć.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? Zapoznaj się propozycjami i porównaj oferty różnych instytucji. Zwróć uwagę na oprocentowanie, prowizje, koszty ubezpieczenia oraz warunki spłaty. Ważne jest, aby wybrać ofertę, która będzie dla nas najbardziej korzystna i dostosowana do Twoich potrzeb.

Kredyt konsolidacyjny 300 tys. zł (gotówkowy) znajdziesz tylko w niektórych bankach. Ile wyniesie rata kredytowa i koszt kredytu?

Jaka może być różnica w racie wybierając kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki?

Wysokość raty kredytu konsolidacyjnego uzależnione jest od kilku czynników:

  • wysokości kredytu,
  • czasu spłaty,
  • rodzaju rat – może być malejąca lub stała.

Oczywiście i warunki samej oferty są kluczowe. Nawet wówczas, kiedy jest to kredyt konsolidacyjny tylko z oprocentowaniem, bez innych kosztów, to od wysokości oprocentowania zależeć będzie koszt odsetkowy.

Możliwych kombinacji jest nieskończona liczba. Należy jednak uzmysłowić każdemu na krótkim przykładzie, że kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki, to:

  • większa rata oraz
  • większy koszt odsetkowy.

Jeżeli założymy, że konsolidacja jest przeprowadzana na łączną wysokość 100 tys. zł, to wnioskować będziemy o kredyt konsolidacyjny 100 tys. zł. Czas kredytowania: 7 lat (84 miesiące). Oprocentowanie wynosi 11,98% w skali roku. Jaka będzie wysokość raty równej i kosztu całkowitego kredytu?

  • Rata: 1 759,40 zł, koszt całkowity (odsetkowy): 47 789,27 zł.

Załóżmy dalej, że zdecydowaliśmy się na skorzystanie z opcji kredytu konsolidacyjnego z dobraniem gotówki w wysokości 20 tys. zł. Korzystamy wówczas z kredytu konsolidacyjnego 120 tys. zł (100 tys. zł plus 20 tys. zł). Pozostałe parametry kredytu są jednakowe.

  • Rata: 2 111,28 zł, koszt całkowity (odsetkowy): 57 347,13 zł.

Ta druga opcja jest znacznie droższa. Jeżelibyśmy chcieli uzyskać ratę taką samą jak w opcji nr 1 (100 tys. zł), to spłata powinna zostać wydłużona do 114 miesięcy (ponad 9 lat), a całkowity koszt odsetkowy wzrósłby do 80 803,03 zł.

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego

Korzyści z przeprowadzonej konsolidacji może być kilka. Podsumujmy:

1. Tylko jedna rata, zamiast wielu rat spłacanych w różnych bankach i w różnych terminach. Czy jest to „lekka rata kredytowa„, jak informuje nas jeden z banków? Tylko w przypadku, kiedy konsolidujesz kredyty i pożyczki na kilogramy…

2. W tym samym banku możemy skonsolidować automatycznie wszystkie kredyty. Jak wystrzał z karabinu maszynowego… „Wszystkie kredyty” – nie oznacza, że w każdym banku. Oferta może dotyczyć tylko wybranych kredytów, np. z wyłączeniem zobowiązań, które mamy w banku, w którym składamy wniosek.

3. Konsolidacji podlegają: kredyty (pożyczki) gotówkowe, ratalne, samochodowe, również kredyty hipoteczne. I to co wiele osób bardzo kocha: karty kredytowe i limity w rachunkach. Ale należy wziąć pod uwagę, że bank może określić zakres konsolidowanych produktów.

4. Promocje kredytów konsolidacyjnych. W każdym banku jest promocja! Jeżeli wczytasz się ofertę reklamową, to każdy bank ma najlepszą! Obniżka oprocentowania! Dodatkowa gotówkowa! Kredyt konsolidacyjny przez internet! Wypłata w jeden dzień! Brakuje jeszcze czajnika elektrycznego, kompletu garnków i zniżki na zakupy… Zanim skorzystasz z promocji kredytowej, porównaj kredyty konsolidacyjne pod względem całkowitych kosztów kredytu oraz RRSO.

Podsumowanie kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki

Korzystając z tej formy kredytu, mamy możliwość skonsolidowania kilku różnych zobowiązań, a to pozwala zapanować nad budżetem i spłacać jedną ratę miesięczną zamiast kilku.

Przed podjęciem decyzji o tym czy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową, potrzeby oraz to, czy korzyści, które uzyskamy przeważą nad kosztami.

Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki może być udzielony na różnych zasadach, w różnych wysokościach i z różnym czasem kredytowania.

Istnieje możliwość zabezpieczenia kredytu na podstawie hipoteki lub poręczenia, co może wpływać na wysokość oferowanej kwoty oraz warunki umowy.

Konieczne, tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych kredytów, będzie przedstawienia zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach w momencie składania wniosku o kredyt. I oczywiście rzecz najważniejsza, to odpowiednio wysoka zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa.

Na koniec pamiętajmy, że kredyt konsolidacyjny ma przede wszystkim poprawić Twoją płynność finansową. Kredyt konsolidacyjny z dobraniem gotówki, to jeszcze bardziej zwiększone całkowite zadłużenie.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok