kredyt konsolidacyjny WrocławKredyt konsolidacyjny Wrocław oraz przegląd propozycji kredytowych. Problemy z regulowaniem zadłużeń bankowych? Wciąż sumiennie spłacasz każdego miesiąca raty kredytowe, ale niestety są zbyt duże i ciążą w budżecie domowym? Zastanów się nad kredytem konsolidacyjnym!

Wystarczy zapoznać się tylko z najnowszą ofertę banków i kredytów konsolidacyjnych. Z wybranym bankiem można skontaktować się przez internet, wypełniając krótki formularz kontaktowy. Następnie wystarczy już tylko poczekać na telefon od przedstawiciela banku.

Kredyty konsolidacyjne pozwalają na skonsolidowanie zadłużeń bankowych, przeważnie są to kredyty i pożyczki gotówkowe.

Kredyt konsolidacyjny Wrocław. Przegląd banków

Na czym to polega? W generalnym skrócie, może to wyglądać to następujący sposób. Obecnie spłacamy 3 kredyty: kredyt gotówkowy 15000 zł 4 lata, kredyt gotówkowy 10 tys zł 4 lata oraz kredyt w karcie kredytowej 3000 zł.

Łączna wysokość zadłużenia wynosi zatem 28 tys. zł. Potrzebny jest zatem kredyt konsolidacyjny na 28 tys. zł (ewentualnie wyższa kwota kredytu – otrzymamy dodatkową gotówkę w ramach konsolidacji).

Bank, na podstawie otrzymanych dokumentów spłaca nasze kredyty. Mamy wówczas tylko jeden kredyt w banku. Dodatkowo, jeżeli okres kredytowania zostanie wydłużony (a w tym przypadku wystarczyłoby nawet na 4-5 lat), to rata kredytowa będzie mniejsza, niż suma rat kredytowych, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Szczegóły dotyczące kredytu oraz dokładnych wyliczeń kredytowych, łącznie z produktami, którymi można skonsolidować, dowiemy się w banku. Nie jest konieczna wizyta osobista w banku. Wystarczy wypełnić i wysłać online, krótki formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku skontaktuje się z nami telefonicznie.

Pamiętajmy o minusach kredytów konsolidacyjnych

Podstawowym minusem konsolidacji jest oczywiście to, że w ogólnym rozrachunku taki kredyt jest droższy. Jest to spowodowane między innymi tym, że z nowym kredytem są związane dodatkowe koszty: prowizja, odsetki i ewentualne koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Odsetki będą większe, ponieważ wydłużamy okres kredytowania, aby obniżyć raty kredytowe.

Niekiedy jednak nie ma innej możliwości, jak tylko skonsolidować kredyty i pożyczki, aby odzyskać płynność finansową. Najgorszym rozwiązaniem jest zaprzestanie regulowania rat kredytowych. To może doprowadzić tylko do jeszcze większych kłopotów finansowych.

Aby maksymalnie obniżyć koszty kredytowe, należy porównać kilka banków (wystarczą nawet tylko 2-3) i wybrać ten, który zaproponuje najniższe koszty całkowite. Przy porównywaniu ofert kredytowych możemy również zwrócić uwagę na RRSO kredytu – jest to koszt całkowity kredytu w ujęciu procentowym rocznym.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.