Kredyt konsolidacyjny Warszawa, oznacza to jeden kredyt (spłata wybranych zobowiązań nowym kredytem) i tylko jedną ratą płaconą w jednym banku. A co więcej: rata kredytowa może być znacznie mniejsza, niż suma rat konsolidowanych kredytów i pożyczek.

Kredyty konsolidacyjne są to kredyty, pozwalające połączyć zadłużenia bankowe (kredyty i pożyczki, karty kredytowe, limity w kontach) w jeden kredyt.

Poniżej znajdują się najnowsze oferty kredytów konsolidacyjnych gotówkowych (także kredyty konsolidacyjne przez internet), które pozwalają na połączenie kilku kredytów i pożyczek w jeden kredyt, który nazywany jest kredytem konsolidacyjnym (nie jest to kredyt oddłużeniowy!).

Kredyt konsolidacyjny Warszawa. Przegląd propozycji kredytowych w bankach

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego możesz skonsolidować różne zobowiązania kredytowe. Oczywiście pełen zakres konsolidacji zależy od oferty danego banku. Najczęściej konsolidacji podlegają:

Górny limit w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych przeważnie nie przekracza 200 tys. zł. Maksymalna wysokość konsolidacji zależy nie tylko od sumy posiadanych kredytów i pożyczek, ale także (właściwie przede wszystkim) od posiadanej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Tzw. konsolidacja gotówkowa jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. Należy wspomnieć, że banki w swojej ofercie mając również kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Z tej formy konsolidacji można skorzystać w dwóch przypadkach:

Biorąc pod uwagę, że zabezpieczeniem wierzytelności jest hipoteka na nieruchomości, tego rodzaju kredyty mogą być udzielane na znacznie większe kwoty, z długim czasem spłaty, nawet i na 30 lat (maksymalny czas kredytowania w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych to 10 lat).

Plusy kredytów konsolidacyjnych

Przede wszystkim pozwalają kredytobiorcy obniżyć ratę kredytową (rata jest mniejsza, niż suma rat, które były płacone zanim skonsolidowane zostały kredyty). Po drugie, zamiast kilku rat mamy tylko jedną, z jednym terminem płatności.

Podjęcie takich działań odpowiednio wcześnie, pozwoli nie tylko przywrócić zachwianą płynność finansową, ale także poprawić bilans w budżecie domowym. I należy pamiętać, że jest to zasadniczy cel konsolidacji.

Banki bardzo często w ramach takiego kredytu oferują dodatkową gotówkę, ponieważ konsolidacja kredytowa dzięki wydłużeniu czasu spłaty oraz zmniejszeniu wysokości miesięcznej raty poprawia zdolność kredytową. Te nowe – dodatkowe środki – traktowane są jako pożyczka gotówkowa, wliczana do sumy konsolidowanych zobowiązań.

Czy warto jest skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Konsolidacja kredytów i nowy kredyt jest korzystne z punktu widzenia klienta banku? Pamiętając, że założeniem konsolidacji jest poprawa płynności finansowej, to zmniejszenie wysokości nowej raty, a tym samym zmniejszenie wydatków w domowym budżecie, jest niewątpliwie dużą korzyścią. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że:

Podejmując zatem decyzje o konsolidacji należałoby się zastanowić czy jest ona najlepszym i możliwym sposobem na poprawienie płynności finansowej. Bz może w inny sposób jesteś w stanie ograniczyć wydatki lub zwiększyć uzyskiwana dochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.