Kredyt konsolidacyjny w innym banku

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny w innym banku? Oczywiście. Jeżeli tylko znajdziemy korzystną ofertę. Jakie podstawowe zalety ma konsolidacja kredytowa? Jest kilka, a najważniejsze jest to, że konsolidacja kredytów pozwala zmniejszyć liczbę zobowiązań, które są aktualnie spłacane. Jednocześnie dzięki wydłużeniu czasu kredytowania, nowa rata będzie mniejsza od sumy rat konsolidowanych zobowiązań.

kredyt konsolidacyjny w innym banku

Niższa rata pozwala w zdecydowany sposób odciążyć domowy budżet. Jest to możliwe bez konieczności zwiększania dochodów lub redukcji innych wydatków. To wszystko sprawia, że zmniejszenie wysokości comiesięcznych wydatków, w znaczący sposób pozwala zwiększy rozporządzalny budżet, a tym samym zwiększa zdolność kredytową.

Dla wielu osób to właśnie zwiększenie zdolności kredytowej i możliwość uzyskania dodatkowych środków sprawia, że decydują się na konsolidację kredytów.

Kredyt konsolidacyjny w innym banku. Przegląd banków i kredytów

Jakie produkty kredytowe można skonsolidować? W zasadzie konsolidacji kredytowej podlegają wszystkie kredyty i pożyczki bankowe. W praktyce okazuje się, że najchętniej przez banki są konsolidowane kredyty i pożyczki gotówkowe oraz limity w kartach kredytowych i na rachunkach ROR. Jeżeli chciałbyś skonsolidować inne produkty, np. kredyt hipoteczny czy samochodowy, to zapytaj doradcę w banku.

Pamiętaj! Obniżenie wysokości raty możliwe jest głównie poprzez wydłużenie okresu spłaty nowego kredytu. Wiąże się to zatem z większym kosztem odsetkowym, a tym samym i koszt całkowity wzrasta.

Jest to oczywiście wada kredytu (jak i wszystkich innych zresztą), ale nie ma innej możliwości, aby w znaczący sposób obniżyć wysokość miesięcznej raty. Jest to w zasadzie jedyny sposób na to, aby pomóc kredytobiorcy w poprawie płynności i wyjściu z trudnej sytuacji finansowej.

5 komentarzy do “Kredyt konsolidacyjny w innym banku”

 1. Większość ofert kredytów konsolidacyjnych w promocji jest skierowanych do nowych klientów, a nie tych, którzy korzsytają z usług swojego banku od wielu lat.

 2. Nie ma żadnych szans. Trochę za późno o kredyt, kiedy komornik jest na koncie. Jeżeli są trudności ze spłatą rat, to jak najszybciej należy skontaktować się z bankiem. Każdy miesiąc zwłoki, to tak naprawdę pakowanie się w solidne kłopoty finansowe.

 3. Witam.
  Mam pytanie dotyczyące zadłużenia. Moi znajomi zadluzyli się i wpadli w pętlę kredytowa. Kredyt przestali splacać i są niwyplacalni w banku, ale pracują i maja stale dochody. Komornik jest na koncie i na zarobkach. Nie mogą wypłacić pieniedzy z konta odkąd jest tam komornik.

  Czy można prosic bank o pomoc i podpisać coś na kształt aneksu do umowy? Czytałem też że możliwa jest restrukturyzacja.

  Nie znam się na tym i co należy zrobić ale chcę pomóc. Zadłużenie jest ok 70.000 zł.
  Jakie wyjść z takiej sytuacji dla nich?

  Na razie nic nie pisali do banku. Gdzie jest teraz najlepsza oferta kredytu konsolidacyjnego? W jakim banku jest najtaniej?

  Dziękuję

 4. Z wyborem banku, w którym zapytać można o kredyt na konsolidację nie ma problemu. Wystarczy tylko do banku przedzwonić lub przejść się do placówki. Np. w Alior jest ciekawa oferta i do tego przez internet: do 200 tys zł do 10 lat. Zabezpieczeniem spłaty kredytu są ubezpieczenia. Minus jest taki że łączna konsolidacja musi wynosić minimum 10 tys zł.

 5. Chcę skonsolidować tylko dwa kredyty i dobrać dodatkową gotówkę, tak aby spłacić między innymi pożyczki pozabankowe. Jest szansa na kredyt, pomimo, że mam w BIK-u ujawnione pożyczki pozabankowe. Na pewno ich nie spłącę przed wnioskowaniem o kredyt konsolidacyjny. Czy są banki, które akceptują umowę zlecenia na czas nieokreślony?

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok