Kredyt konsolidacyjny w innym banku

Kredyt konsolidacyjny w innym banku? Oczywiście. Jeżeli tylko znajdziemy korzystną ofertę. Jakie podstawowe zalety ma konsolidacja kredytowa? Jest kilka, a najważniejsze jest to, że konsolidacja kredytów pozwala zmniejszyć liczbę zobowiązań, które są aktualnie spłacane. Jednocześnie dzięki wydłużeniu czasu kredytowania, nowa rata będzie mniejsza od sumy rat konsolidowanych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny w innym banku

Niższa rata pozwala w zdecydowany sposób odciążyć domowy budżet. Jest to możliwe bez konieczności zwiększania dochodów lub redukcji innych wydatków. To wszystko sprawia, że zmniejszenie wysokości comiesięcznych wydatków, w znaczący sposób pozwala zwiększy rozporządzalny budżet, a tym samym zwiększa zdolność kredytową.

Dla wielu osób to właśnie zwiększenie zdolności kredytowej i możliwość uzyskania dodatkowych środków sprawia, że decydują się na konsolidację kredytów.

Kredyt konsolidacyjny w innym banku. Przegląd banków i kredytów

Jakie produkty kredytowe można skonsolidować? W zasadzie konsolidacji kredytowej podlegają wszystkie kredyty i pożyczki bankowe. W praktyce okazuje się, że najchętniej przez banki są konsolidowane kredyty i pożyczki gotówkowe oraz limity w kartach kredytowych i na rachunkach ROR. Jeżeli chciałbyś skonsolidować inne produkty, np. kredyt hipoteczny czy samochodowy, to zapytaj doradcę w banku.

Pamiętaj! Obniżenie wysokości raty możliwe jest głównie poprzez wydłużenie okresu spłaty nowego kredytu. Wiąże się to zatem z większym kosztem odsetkowym, a tym samym i koszt całkowity wzrasta. Jest to oczywiście wada kredytu (jak i wszystkich innych zresztą), ale nie ma innej możliwości, aby w znaczący sposób obniżyć wysokość miesięcznej raty. Jest to w zasadzie jedyny sposób na to, aby pomóc kredytobiorcy w poprawie płynności i wyjściu z trudnej sytuacji finansowej.

2 komentarzy “Kredyt konsolidacyjny w innym banku”

  1. Z wyborem banku, w którym zapytać można o kredyt na konsolidację nie ma problemu. Wystarczy tylko do banku przedzwonić lub przejść się do placówki. Np. w Alior jest ciekawa oferta i do tego przez internet: do 200 tys zł do 10 lat. Zabezpieczeniem spłaty kredytu są ubezpieczenia. Minus jest taki że łączna konsolidacja musi wynosić minimum 10 tys zł.

  2. Chcę skonsolidować tylko dwa kredyty i dobrać dodatkową gotówkę, tak aby spłacić między innymi pożyczki pozabankowe. Jest szansa na kredyt, pomimo, że mam w BIK-u ujawnione pożyczki pozabankowe. Na pewno ich nie spłącę przed wnioskowaniem o kredyt konsolidacyjny. Czy są banki, które akceptują umowę zlecenia na czas nieokreślony?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok