Kredyt konsolidacyjny to tańszy kredyt?

kredyt konsolidacyjny to tańszy kredytKredyt konsolidacyjny to tańszy kredyt? Czy na konsolidacji kredytów można zyskać na kosztach kredytowych? W jakim banku skonsolidować nasze zobowiązania kredytowe? Wszystko znajdziesz poniżej.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych, podobnie jak w przypadku innych kredytów, musimy liczyć się z tym, że zanim bank zadecyduje o przyznaniu kredytu, to zbada naszą zdolność kredytową. Kredytu na skonsolidowanie nie otrzymają osoby nie mające wystarczających dochodów, jak i te, które mają zaległości w spłatach zobowiązań.

Banki również nie konsolidują zadłużenia, które mamy w podmiotach pozabankowym. Nie można zatem do konsolidacji włączyć pożyczek ratalnych w firmach pożyczkowych internetowych.

Porównywarka kredytów gotówkowych 15 tys zł

Kredyty konsolidujący udzielane są maksymalnie do 200 tys. zł z maksymalnym okresem kredytowania do 10 lat. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, również i w tym przypadku są dostępne kredyty konsolidacyjne przez internet.

Podczas konsolidacji warto wnikliwie przyjrzeć się ofertom banków, ponieważ niektóre z nich zastrzegają maksymalną kwotę, na którą można uzyskać taki kredyt oraz na czas, na jaki można rozłożyć swoje raty.

Czy na kredycie konsolidacyjnym można zaoszczędzić?

W przeprowadzonej ankiecie w serwisie kredytyporownywarka.pl 84% ankietowanych odpowiedziało twierdząco. Co nie jest do końca prawdą. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy może być tylko nieznaczenie tańszy od średniej oferty kredytu lub pożyczki gotówkowej. Głównym założeniem konsolidacji nie jest obniżka kosztów kredytów, ale zwiększenie płynności finansowej. Odbywa się to poprzez obniżkę raty kredytowej, w stosunku do sumy rat kredytowych płaconych przez konsolidacją. Jest to możliwe nie poprzez stworzenie „super atrakcyjnej” oferty, ale poprzez wydłużenie okresu spłaty.

Na połączeniu kredytów sporo zaoszczędzisz

Jeden ze znanych portali finansowych reklamuje kredyty konsolidacyjne: „dzięki połączeniu zadłużeń w jeden kredyt możemy sporo zaoszczędzić — nawet do 30% na miesięcznych ratach„.

Zaoszczędzić na ratach kredytowych? To jest tylko możliwe w sytuacji, kiedy całkowite koszty kredytu zostałyby obniżone o 30%. Zmniejszenie raty kredytowej o 30% nie oznacza wcale, że kredyt jest tańszy o 30%. Wręcz przeciwnie! Taki kredyt jest droższy!

Obniżka raty kredytowej jest bardzo istotna, kiedy płacimy łącznie zbyt duże raty kredytowe i szukamy możliwości odzyskania płynności finansowej. Ale ZNACZNA obniżka nowej raty jest tylko możliwa w sytuacji wydłużenia okresu spłaty kredytu. I to wiąże się z większymi odsetkami od kredytu.

Przykładowa konsolidacja 30000 zł na 4 lat, to rata miesięczna w wysokości ok. 720 zł, przy 8 latach spłaty ok. 390 zł. Owszem, rata kredytowa jest mniejsza, ale przez 4 lat – 48 miesięcy dłużej będą naliczane odsetki od pożyczonego kapitału. A to oznacza, że oddajemy bankowi więcej pieniędzy.

Ale to nie wszystko. Nowy kredyt, to także prowizja od kredytu, możliwe ubezpieczenie, opłaty za wcześniejszą spłatę konsolidowanych zobowiązań.

Czy konsolidacja się opłaca?

Nie wszystkie zobowiązania finansowe można połączyć w jedno. Nie można skonsolidować pożyczek pozabankowych. Banki oferując kredyty konsolidacyjne mogą wyłączyć z konsolidacji również niektóre produkty kredytowe, np. zadłużenie w ROR. Wówczas jedyną możliwością jest dobranie gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego i spłata tych zobowiązań we własnym zakresie.

Konsolidacja jest skierowana przede wszystkim dla osób, którzy posiadają wiele zobowiązań finansowych i w znacznym stopniu determinują one sytuację domowego budżetu. Jeżeli zależy nam na poprawie płynności finansowej i chcemy dokonać naprawy naszych domowych finansów, to warto jest wówczas zastanowić się nad konsolidacją kredytową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok