Strona główna / Kredyty Województwa / Kredyt konsolidacyjny Rzeszów
kredyt konsolidacyjny Rzeszów

Kredyt konsolidacyjny Rzeszów

Kredyt konsolidacyjny Rzeszów i banki w Rzeszowie, w których jest dostępny kredyt na połączenie posiadanych zobowiązań bankowych.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczany jest na konsolidację kredytów i pożyczek zaciągniętych w tym samym lub w innych bankach. Jego wysokość jest uzależniona od sumy zobowiązań przedstawionych do konsolidacji, jak również (a może i przede wszystkim) od naszej zdolności kredytowej.

Poniżej znajdują się wybrane banki w Rzeszowie, z którymi możemy się skontaktować, wysyłając krótki formularz kontaktowy, w sprawie konsolidacji kredytów.

Kredyt konsolidacyjny Rzeszów BANKI

Kiedy konsolidacja kredytowa ma sens? Z pewnością nie w sytuacji, kiedy przestaniemy regulować kredyty i pożyczki. Decyzję o ewentualnej konsolidacji kredytów powinna być podjęta zanim taka sytuacja nastąpi. Gdy z jakiejś przyczyny, suma rat jest zbyt duża i wpływają na naszą płynność finansową, należy wziąć pod uwagę skonsolidowanie kredytów w jeden. Odpowiednio wydłużony czas spłaty kredytu pozwoli zmniejszyć ratę kredytową.

Aby wybrać tani kredyt konsolidacyjny w Rzeszowie (a więc i odpowiedni bank), należałoby dokonać porównania ofert kredytowych dostępnych w bankach w Rzeszowie. Ale oczywiście nie ma najmniejszego sensu sprawdzać wszystkie placówki bankowe. Wystarczy z powyższej listy wybrać dwa-trzy banki i z nimi się skontaktować w sprawie takiego kredytu.

Tani kredyt konsolidacyjny Rzeszów

Tani kredyt konsolidacyjny Rzeszów… Co to oznacza? Żaden kredyt nie będzie tani. Nie można stwierdzić, że ten konkretny kredyt konsolidacyjny w banku A w Rzeszowie jest tani, nie porównując go z inną ofertę kredytową (taką samą co do wysokości i czasu spłaty) w banku B lub/i C.

Dopiero przeprowadzona analiza kosztów pozwoli ocenić, który z dostępnych kredytów konsolidacyjnych będzie najtańszy.

Jak w dużym skrócie polega konsolidacja? Przykładowo suma naszych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych pozostających do spłaty wynosi 50 tys zł. Suma rat kredytowych to 1500 zł. Decydując się na konsolidację tych zobowiązań, bank udziela nam kredytu i reguluje nasze zobowiązania. Nie wypłaca kredytu na nasze konto, ale spłaca nim nasze zobowiązania przedstawione do konsolidacji. W ramach kredytu konsolidacji możliwe jest uzyskania dodatkowej gotówki.

Dzięki wydłużeniu czasu spłaty, nasza rata kredytowa zostaje obniżona np. 1100 zł i jest spłacana w jednym banku, w jednym terminie.

Plusy konsolidacji kredytów w Rzeszowie i nie tylko

Zasadniczy plus takiego rozwiązania?

  • jeden bank, kredyt i jedna rat,
  • jeden termin płatności,
  • rata może być zdecydowanie niższa od sumy poprzednio płaconych,
  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.

Minusem kredytów konsolidacyjnych jest to, że generowane są nowe koszty. Jest to nowy kredyt, a więc z pewnością będzie naliczona prowizja oraz mogą wystąpić koszty dodatkowe (np. ubezpieczenie). Jednocześnie wydłużony okres spłaty kredytu (dzięki temu jest zmniejszona rata kredytowa), sprawia, że zapłacimy więcej odsetek.

kredyty konsolidacyjne Rzeszów

Kredyty i pożyczki gotówkowe, np. na 10000 zł, porównasz z kalkulatorem kredytów gotówkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok