Kredyt konsolidacyjny Rzeszów

Kredyt konsolidacyjny Rzeszów i banki w Rzeszowie, w których jest dostępny kredyt na połączenie posiadanych zobowiązań bankowych.

kredyt konsolidacyjny Rzeszów

Kredyt konsolidacyjny przeznaczany jest na konsolidację kredytów i pożyczek zaciągniętych w tym samym lub w innych bankach. Jego wysokość jest uzależniona od sumy zobowiązań przedstawionych do konsolidacji, jak również (a może i przede wszystkim) od naszej zdolności kredytowej.

Poniżej znajdują się wybrane banki w Rzeszowie, z którymi możemy się skontaktować, wysyłając krótki formularz kontaktowy, w sprawie konsolidacji kredytów.

Kredyt konsolidacyjny Rzeszów BANKI

Kiedy konsolidacja kredytowa ma sens? Z pewnością nie w sytuacji, kiedy przestaniemy regulować kredyty i pożyczki. Decyzję o ewentualnej konsolidacji kredytów powinna być podjęta zanim taka sytuacja nastąpi. Gdy z jakiejś przyczyny, suma rat jest zbyt duża i wpływają na naszą płynność finansową, należy wziąć pod uwagę skonsolidowanie kredytów w jeden. Odpowiednio wydłużony czas spłaty kredytu pozwoli zmniejszyć ratę kredytową.

Aby wybrać tani kredyt konsolidacyjny w Rzeszowie (a więc i odpowiedni bank), należałoby dokonać porównania ofert kredytowych dostępnych w bankach w Rzeszowie. Ale oczywiście nie ma najmniejszego sensu sprawdzać wszystkie placówki bankowe. Wystarczy z powyższej listy wybrać dwa-trzy banki i z nimi się skontaktować w sprawie takiego kredytu.

Tani kredyt konsolidacyjny Rzeszów

Tani kredyt konsolidacyjny Rzeszów… Co to oznacza? Żaden kredyt nie będzie tani. Nie można stwierdzić, że ten konkretny kredyt konsolidacyjny w banku A w Rzeszowie jest tani, nie porównując go z inną ofertę kredytową (taką samą co do wysokości i czasu spłaty) w banku B lub/i C.

Dopiero przeprowadzona analiza kosztów pozwoli ocenić, który z dostępnych kredytów konsolidacyjnych będzie najtańszy.

Jak w dużym skrócie polega konsolidacja? Przykładowo suma naszych zobowiązań kredytowych i pożyczkowych pozostających do spłaty wynosi 50 tys zł. Suma rat kredytowych to 1500 zł. Decydując się na konsolidację tych zobowiązań, bank udziela nam kredytu i reguluje nasze zobowiązania. Nie wypłaca kredytu na nasze konto, ale spłaca nim nasze zobowiązania przedstawione do konsolidacji. W ramach kredytu konsolidacji możliwe jest uzyskania dodatkowej gotówki.

Dzięki wydłużeniu czasu spłaty, nasza rata kredytowa zostaje obniżona np. 1100 zł i jest spłacana w jednym banku, w jednym terminie.

Plusy konsolidacji kredytów w Rzeszowie i nie tylko

Zasadniczy plus takiego rozwiązania?

  • jeden bank, kredyt i jedna rat,
  • jeden termin płatności,
  • rata może być zdecydowanie niższa od sumy poprzednio płaconych,
  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.

Minusem kredytów konsolidacyjnych jest to, że generowane są nowe koszty. Jest to nowy kredyt, a więc z pewnością będzie naliczona prowizja oraz mogą wystąpić koszty dodatkowe (np. ubezpieczenie). Jednocześnie wydłużony okres spłaty kredytu (dzięki temu jest zmniejszona rata kredytowa), sprawia, że zapłacimy więcej odsetek.

Kredyty i pożyczki gotówkowe, np. na 10000 zł, porównasz z kalkulatorem kredytów gotówkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok