Kredyt Konsolidacyjny 30 najważniejszych informacji

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

W ostatnim czasie na Forum Kredyty Porównywarka pojawiło się wiele pytań dotyczących kredytów konsolidacyjnych. Poniżej odpowiemy krótko na najczęściej pojawiające się w dyskusji. Poniżej można się zapoznać z propozycjami kredytów i pożyczek konsolidacyjnych oraz znaleźć odpowiedzi na niektóre z zadawanych pytań.

najczęstsze pytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych

Pytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych gotówkowych

 

Chciałabym zamienić swoje kredyty w jeden

W takim razie należy zapytać w banku o kredyt konsolidacyjny. Pozwala na „połączenie” kilku zobowiązań bankowych (kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, mieszkaniowe czy karty kredytowe) w jeden, nowy kredyt. Głównym założeniem konsolidacji jest odzyskania czy zwiększenie płynności finansowej poprzez obniżenie raty kredytowej. Jest to możliwe przede wszystkim poprzez odpowiednie wydłużenie czasu spłaty zobowiązania.

Czy można otrzymać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową?

Tak, jest to możliwe. Obecnie kilka banków oferuje taką możliwość. Wysokość dodatkowej gotówki zależy od naszej zdolności kredytowej. Może to być czasami i 100% wysokości udzielonego kredytu.

Czym się różni kredyt gotówkowy (pożyczka gotówkowa) od kredytu konsolidacyjnego?

Pożyczka gotówkowa może zostać przeznaczona na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym na spłatę innych zobowiązań kredytowych. Pieniędzy z takiego kredytu nie otrzymujemy na konto. Bank spłaca przedstawione do konsolidacji kredyty i pożyczki w tym samym lub innych bankach. Przeważnie kredyt konsolidacyjny jest udzielany na nieco lepszych warunkach niż kredyt lub pożyczka gotówkowa.

Czy są kredyty konsolidacyjne bez ubezpieczenia?

Oczywiście, można znaleźć propozycje kredytów konsolidacyjnych bez ubezpieczenia.

Kredyt konsolidacyjny dla emeryta bez hipoteki

Oczywiście, zarówno emeryt czy rencista, może skonsolidować swoje zadłużenie i otrzymać taki kredyt, pod warunkiem, że ma odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową.

Czy jest możliwość skonsolidowania tylko części kredytów, gdzie mam wysoką ratę kredytową?

Tak, można wybrać, które kredyty chcemy „połączyć” i poprzez odpowiednie wydłużenie okresu spłaty, obniżyć wysokość raty kredytowej.

Potrzebuje skonsolidować dwie pożyczki bankowe

Wybór kredytów konsolidacyjnych jest duży i nie ma żadnego problemu z wyborem banku. Skonsolidować można pożyczki gotówkowe w tym samym banku, jak i każdą w innym. Należy tylko przedstawić dokumenty potwierdzające kwoty pozostające do uregulowania.

Podobne zapytanie: chciałbym skonsolidować 3 kredyty.

Gdzie najtańsza konsolidacja kredytów?

Najtańszy kredyt konsolidacyjny jest w banku [NAZWA BANKU]. Nigdzie nie znajdziemy odpowiedzi na takie pytanie. Najtańszy kredyt konsolidacyjny, to taki, którego RRSO wynosi 0%, czyli całkowity koszt kredytowy wynosi 0 zł. Żaden bank nie udziela takich kredytów. Jedyną możliwością wyszukania korzystnej konsolidacji jest porównanie propozycji kredytowych. Ponieważ nie mamy możliwości, aby zapoznać się ze wszystkimi propozycjami banków, należy wybrać maksymalnie 2-3 banki, skontaktować się z nimi w celu zaprezentowania oferty, a następnie mając odpowiednie dane i wyliczenia, wybrać najbardziej korzystną propozycję.

Pytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych hipotecznych

Kredyt hipoteczny na spłatę kredytu konsolidacyjnego

Jest to tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (kredyt mieszkaniowy). Zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Można również wziąć kredyt konsolidacyjny hipoteczny na spłatę kredytów i pożyczek gotówkowych, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Więcej na temat konsolidacji kredytów hipotecznych: Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Proces kredytowy.

Czy kredyt konsolidacyjny musi być zabezpieczony nieruchomością?

Nie. Można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Podobne zapytania: Gdzie konsolidacja gdy nie mam żadnej nieruchomości.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego?

Przeważnie maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego gotówkowego to 200 tys. zł, natomiast w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych wysokość finansowania wynosi ok. 70-80% wartości zabezpieczonej nieruchomości. Przy nieruchomości wycenionej zatem na 350 tys. zł, wysokość kredytu może wynieść nawet i 280 tys. zł.

Kredyt konsolidacyjny na 10 lat o jak najniższych ratach

Wysokość raty kredytowej zależy od wysokości kredytu, czasu spłaty oraz oferty kredytowej. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, maksymalny czas spłaty to 10 lat. Natomiast kredyt konsolidacyjny hipoteczny może zostać udzielony nawet i na 30 lat.

Pozostałe pytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych

Konsolidacje bankowe i pozabankowe

Zdecydowana większość banków konsoliduje wyłącznie zadłużenia bankowe. Niewiele jest propozycji, które obejmują zadłużenie w SKOK-ach czy pożyczki pozabankowe w firmach pożyczkowych internetowych.

Czy kredyt konsolidacyjny jest łatwy?

Pytanie dotyczy z pewnością: „czy łatwo jest uzyskać kredyt konsolidacyjny?”. Ofert kredytów konsolidacyjnych jest całkiem dużo, a procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest podobna do kredytu gotówkowego. Należy mieć zdolność i wiarygodność kredytową: są to dwa elementy wspólne dla kredytów gotówkowych. Bez spełnienia wymogu jednego z nich, nie mamy szans na pozytywną weryfikację kredytową.

Jakie mam szanse na kredyt konsolidacyjny?

O tym czy mamy jakiekolwiek szanse na kredyt decyduje analityk kredytowy z banku. Na szansę uzyskania kredytu konsolidacyjnego w banku wpływa przede wszystkim zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa. Wpływają one na ocenę kredytową klienta i uzyskana suma punków decyduje o tym, czy możemy otrzymać finansowanie z banku. Aby się tego dowiedzieć, należy skontaktować się z wybranym bankiem.

Najkorzystniejsza konsolidacja, gdzie?

Nie ma jednej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Po pierwsze: w każdym miesiącu pojawiają się nowe propozycje kredytowe, a wycofywane są stare. A po drugie oferta kredytowa jest indywidualna i zależy dodatkowo od oceny kredytowej klienta. Najlepszym sposobem, aby wybrać odpowiedni i tani kredyt konsolidacyjny jest porównanie 2-3 ofert kredytowych na podstawie kosztów całkowitych i RRSO (jeżeli jesteśmy zainteresowani ceną kredytu) i na podstawie wybrać korzystniejszą opcję.

Podobne zapytanie: Gdzie najkorzystniejsza konsolidacja kredytów.

Alior Bank – jaką kwotę można konsolidować?

W Alior Banku można skonsolidować nawet i 200 tys. zł. O kredyt konsolidacyjny w Alior Banku można ubiegać się w placówce banku, jak i przez internet.

Czy można konsolidować kredyt konsolidacyjny?

Tak, można. Chociaż nie każdy bank zgadza się na włączenie innego kredytu konsolidacyjnego do konsolidowanych zobowiązań. Najlepiej jest zapytać się o to w banku.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Szukam kredytu konsolidacyjnego bez BIK

Nie ma takich kredytów, ponieważ KAŻDY bank sprawdza historię kredytową potencjalnego klienta w bazie Biura Informacji Kredytowej.

3 komentarze do “Kredyt Konsolidacyjny 30 najważniejszych informacji”

  1. Akurat dla mnie Alior Bank był najlepszy pod kredyt konsolidacyjny, ponieważ chciałem to zrobić na ok. 20000 zł przez internet. 4 pożyczki gotówkowe…

  2. Ja osobiście złożyłem wniosek przez internet do TMobile. Nie chce mi się chodzić po bankach. Czy ja wiem, czy porównywanie kredytów coś daje? I tak rata w końcu wychodzi podobna.

  3. W alior banku mają moim zdaniem niezłą konsolidację. Porównywałem kilka banków i tam mnie wyszło najtaniej.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok