Kredyt konsolidacyjny przez internet

2024-02-02 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny przez internet? Wniosek o udzielenie kredytu konsolidacyjnego można złożyć online, a cały proces odbywa się zarówno przez internet, jak i podczas rozmowy telefonicznej. Możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego jest ściśle związana z oceną zdolności kredytowej i sprawdzenia historii kredytowej.
kredyt konsolidacyjny przez internet
Kredyt konsolidacyjny przez internet. Źródło: kredytyporownywarka.pl

To wszystko jednak nie oznacza, że proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny wymaga jakiś szczególnych warunków. Tak naprawdę cała procedura jest zbliżona do tej, jaka ma miejsce z udzielaniem kredytów i pożyczek gotówkowych. Różnica przede wszystkim polega na tym, że kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, a we wniosku kredytowym należy wyszczególnić zobowiązania bankowe, które chcemy spłacić nowym kredytem (skonsolidować).

Kredyt konsolidacyjny to niewątpliwie wiele korzyści, z których najważniejszą jest poprawa płynności finansowej. Bierze się to z tego, że nowy kredyt jest udzielany na dłuższy termin, dzięki czemu nowa rata kredytowa może być znacznie niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań.

Pozostałe korzyści są również ważne:

  • wygoda z obsługą tylko jednego zobowiązania (lub znacznego ograniczenia, w przypadku, kiedy konsolidujemy tylko wybrane kredyty),
  • rozwiązanie dla kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty w czasie, kiedy obowiązywały wysokie stopy procentowe.

Kredyt konsolidacyjny w pełni przez internet

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem, które pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno. Dzięki temu kredytobiorca może spłacać tylko jeden kredyt. Ułatwia to nie tylko zarządzanie finansami, poradzenie sobie z dużym zadłużeniem, ale i w szczególnych przypadkach umożliwia obniżyć koszty obsługi zadłużenia.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kredyty konsolidacyjne udzielane w pełni przez internet. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, w tym:

  • Łatwość i wygoda, ponieważ wniosek o kredyt można złożyć w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wychodzenia z domu.
  • Szybkość podejmowania decyzji, która może zostać podjęta w ciągu kilku godzin.
  • Niższe koszty – kredyty konsolidacyjne udzielane przez internet mogą zostać zaoferowane z niższym oprocentowaniem niż kredyty udzielane w tradycyjny sposób. Ale to należy sprawdzić i porównać oferty.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny w pełni przez internet?

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny w pełni przez internet, należy:

1. Wyszukać bank, który oferuje takie rozwiązanie. Może to być np. Alior Bank z internetowym kredytem konsolidacyjnym w modelu hybrydowym. Proces konsolidacyjny odbywa się przez internet i telefonicznie.
2. Wypełnić wniosek o kredyt konsolidacyjny lub wysłać wniosek kontaktowy do banku.
3. Dołączyć wymagane dokumenty.
4. Oczekiwać na decyzję o przyznaniu kredytu.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny w pełni przez internet?

Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego w pełni przez internet należy wziąć pod uwagę między innymi:

1. Oprocentowanie nominalne roczne – jest to przeważnie najważniejszy czynnik kosztowy. Decyduje o odsetkach i przeważnie ma decydujący wpływ na całkowity koszt kredytu.

2. Okres spłaty, który powinien być taki, aby kredyt można spłacać bez nadmiernego obciążenia domowego budżetu.

3. Oferowane produkty dodatkowe. Może to być np. możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki (kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką na dowolny cel).

Można zyskać konsolidując kredyty?

Tak, można zyskać przy konsolidacji. Należy wziąć pod uwagę, że każdy przypadek jest indywidualny. Spłacane są bowiem różne zobowiązania, zaciągnięte w różnych okresach, począwszy od kredytów i pożyczek gotówkowych, poprzez kredyty hipoteczne, a kończąc na kartach kredytowych. Warto zatem, przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdzić dokładnie czy i o ile (ewentualnie) będzie większy koszt kredytowy.

Zyski z kredytu konsolidacyjnego mogą być widoczne, jeżeli nowy kredyt ma np. oprocentowanie dużo niższe od konsolidowanych kredytów. Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Połączenie kilku kredytów w jeden kredyt konsolidacyjny pozwala na obniżenie wysokości miesięcznej raty, a tym samym więcej pieniędzy pozostaje w domowym budżecie. Ale z drugiej strony z nowym kredytem wiążą się koszty kredytowe.

Pożyczając pieniądze z banku (kapitał) musimy zdawać sobie sprawę, że za jego udostępnianie, bank pobiera opłaty. Najczęściej spotykane są odsetki, naliczane wg przyjętego przez bank oprocentowania nominalnego. Im mniejsza jest wysokość oprocentowania, tym oczywiście mniejszy będzie koszt odsetek. Ale, im większa kwota kredytu i czas kredytowania, tym większy koszt odsetkowy.

Poza kosztem odsetek mogą wystąpić również inne opłaty, tzw. pozaodsetkowe, jak np. prowizja czy ubezpieczenie. Wszystkie zsumowane koszty stanowią o całkowitym koszcie kredytu, a tym samym o jego cenie.

Konsolidacja kredytów, to wzrost ogólnego zadłużenia

Każdy kredyt powoduje, że wzrasta ogólny poziom zadłużenia, czyli należy oddać więcej niż tylko pożyczony kapitał. W przypadku kredytu konsolidacyjnego jest podobnie, ale należy brać pod uwagę, że nie jest on przeznaczany na konsumpcję, tylko na poprawę rozporządzalnego budżetu.

Przykładowy rozkład kosztów dla kredytu konsolidacyjnego na 64000 zł na 120 rat. Oprocentowanie nominalne roczne 9,17%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,63%.

Całkowity koszt kredytu wynosi 34161,05 zł, w tym:

  • prowizja 130 zł,
  • odsetki 34031,05 zł.

Całkowita kwota do zapłaty: 98161,05 zł. Oznacza to, że Twoje całkowite zadłużenie wzrośnie z dużym prawdopodobieństwem o całkowity koszt kredytu – 34161,05 zł.

W niesprzyjających okolicznościach, kiedy nie ma innej możliwości ograniczenia wydatków lub zwiększenia dochodów, trudności z regulowaniem rat mogą doprowadzić do katastrofy finansowej.

Restrukturyzacja zadłużenia lub wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w momencie, kiedy problemy już się pojawiły, a raty kredytowe są płacone z opóźnieniem lub co gorsza, nie są płacone, może oznaczać tylko jedno: kredytu konsolidacyjnego w żadnym banku nie otrzymasz. O konsolidacji kredytów należy zatem pomyśleć odpowiednio wcześnie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok