Kredyt konsolidacyjny promocja, czyli konsolidacja kredytów na lepszych warunkach. Jeżeli zamierzamy połączyć kilka zobowiązań w jeden kredyt, to z pewnością należy poszukać takiej oferty, która byłaby z naszego punktu najbardziej korzysta. Kredyt konsolidacyjny w promocji jest dostępny w bankach, ale nawet najbardziej atrakcyjnie wyglądająca propozycja kredytowa, wymaga porównania jej z innymi.

kredyt konsolidacyjny promocja szybka konsolidacja kredytów

Zanim jednak zaprezentujemy najnowsze propozycje kredytów na skonsolidowanie zadłużenia, przypomnijmy szybko co jest celem takiego kredytu i co podlega konsolidacji.

Cel kredytu konsolidacyjnego – głównie spłata zobowiązań wynikających z kredytów i pożyczek zaciągniętych w tym samym banku, w innych bankach lub instytucjach finansowych.

Konsolidacji kredytowej podlegają w szczególności:

To są oczywiście tylko najważniejsze i najbardziej popularne produkty podlegające konsolidacji. Banki mogą również konsolidować kredyty studenckie czy pożyczki udzielone przez zakłady pracy. Wszystko zależy od konkretnej propozycji kredytowej w banku i PRZEDE WSZYSTKIM od oceny naszej zdolności kredytowej i wiarygodności (na podstawie raportu z BIK).

Banki i kredyty konsolidacyjne: standardowe i online

Czy warto jest dodatkowo zwiększyć kwotę kredytu na cel konsumpcyjny (tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką)? Zależy to od naszej sytuacji finansowej.

Ponieważ głównym założeniem konsolidacji kredytowej jest zwiększeni płynności finansowej poprzez wydłużenie czasu spłaty i zmniejszenie raty, to dodatkowe zwiększenie wysokości zadłużenia jest już sprawą dyskusyjną. Jeżeli taką dodatkową gotówkę chcielibyśmy przeznaczyć np. na spłatę zobowiązań pozabankowych lub rozważaliśmy wzięcie kredytu gotówkowego w niedalekiej perspektywie, to taką ofertę kredytową z dodatkową gotówką można wziąć pod uwagę.

Wysokość oferowanej dodatkowej gotówki jest różna i może to wyglądać odmiennie w poszczególnych bankach. Na przykład podział może być taki, że w przypadku kiedy konsolidacja nie przekracza 25 tys zł, to maksymalna dodatkowa gotówka wynosi 30% kredytu (7500 zł). Natomiast w limicie konsolidacji 25 tys zł – 100 tys zł, maksymalna wysokość dodatkowej gotówki wynosi 40% kredytu (10 tys zł – 40 tys zł). Banki biorą pod uwagę, że przy większej konsolidacji, można udzielić więcej gotówki, ponieważ mamy wyższą zdolność kredytową.

Jaka jest maksymalna kwota konsolidacji kredytów?

Podobnie, jak w przypadku produktów podlegających konsolidacji kredytów, tak i kwota konsolidacji i czas kredytowania, zależy od konkretnej oferty banku.

Wysokość kredytów konsolidacyjnych zabezpieczonych hipoteką, to najczęściej 70%-80% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu, ale nie więcej niż 500 000 zł. Są to kredyty konsolidacyjne hipoteczne.

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego konsolidacyjnego mogą być:

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych (i najbardziej popularne) są kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Maksymalna wysokość konsolidacji to 200 tys zł. Zabezpieczenie takich kredytów jest zdecydowanie „łagodniejsze” niż w przypadku kredytów hipotecznych. Bardzo często wystarczy tylko zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach.

A na jaki czas można skonsolidować zobowiązania? Dla kredytów, które są zabezpieczone hipoteką to maksymalnie ok. 20-25 lat. Dla kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny czas kredytowania może wynieść 10 lat.

Informacje dodatkowe związana z kredytami konsolidacyjnymi

Przykład kredytu konsolidacyjnego hipotecznego na 170 tys. zł

Kredyt hipoteczny na 170 tys zł znajdziemy TUTAJ, a poniżej przykład kredytu hipotecznego konsolidacyjnego.

Reprezentatywny przykład kredytu konsolidacyjnego zabezpieczonego hipoteką na nieruchomości z oprocentowaniem zmiennym opartym.

Cel kredytu: skonsolidowanie posiadanych zobowiązań kredytowych.

Czy tutaj znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy? A jeżeli nie tutaj, to gdzie? Sprawdź podstawowe zasady, jak taki kredyt w banku znaleźć.