Kredyt konsolidacyjny porównanie banków

Kredyt konsolidacyjny porównanie bankówKredyt konsolidacyjny porównanie banków, pożyczek konsolidacyjnych. Zanim wybierzesz bank, zapoznaj się z propozycjami kredytowymi.

Niższa i do tego jedna rata, to niewątpliwie plus, jeżeli chodzi o kredyt konsolidacyjny. Ale dlaczego rata kredytowa jest niższa? Odpowiedź jest bardzo prosta: poprzez wydłużenie okresu spłaty nowego kredytu – im dłuższy okres spłaty, tym mniejsza rata. A do tego jeszcze taki kredyt konsolidacyjny jest niżej oprocentowany niż podobny kredyt gotówkowy.

Kredyt konsolidacyjny porównanie banków. Pożyczki konsolidacyjne


Ile taka rata może wynieść? Na przykład przy konsolidacji zobowiązań na 30 000 zł na 1 rok, rata wyniesie ok. 2657 zł, na 2 lata ok. 1367 zł. 3 lata, miesięczne zobowiązanie wynosi 957 zł. Przy 4 latach spłaty kredytu konsolidacyjnego na 30 tys. zł, rata może wynieść już tylko 740 zł, a konsolidując na 5 lat, 611 zł.

Wszystko fajnie, o zaletach już napisaliśmy, ale muszą być pewnie i minusy?

Oczywiście, że i kredyty konsolidacyjne mają swoje minusy. Jak w przypadku każdego kredytu: musimy oddać więcej niż pożyczaliśmy, płacimy przecież między innymi prowizję i odsetki. No i właśnie te odsetki od kredytu konsolidacyjnego to drugi minus.

Obniżka wysokości raty jest możliwa tylko poprzez wydłużenie samego okresu spłaty.

->

Wydłużenie okresu spłaty, to dłuższy okres spłacania kredytu.

->

Dłuższy okres spłaty, to większe odsetki zapłacone.

 

Ale jak trzeba, to trzeba. Lepiej jest skonsolidować zadłużenie niż przestać płacić raty i wpaść w jeszcze większe kłopoty finansowe.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok