Kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł. Sprawdź banki!

2023-09-29 – ostatnia aktualizacja

Sprawdź kredyt konsolidacyjny w porównaniu na 10000 zł. Przegląd banków, w których taki kredyt konsolidacyjny jest możliwy do uzyskania. W jakim banku skonsolidować zobowiązania na taką lub podobną kwotę? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem nie tylko dla kredytobiorców, dla których suma miesięcznych zobowiązań kredytowych stała się zbyt dużym obciążeniem finansowym. Jednak w większości przypadków jest to czynnik, który decyduje o podjęciu takiej decyzji.

Konsolidacja kredytów jest czasem niezłym rozwiązaniem

Nie jest niczym nadzwyczajnym spłata dwóch lub więcej kredytów. To są nie tylko kredyty gotówkowe, ale bardzo często również limity w koncie i na karcie kredytowej.

Konsolidacja kilku kart kredytowych jest warta rozważenia, kiedy zadłużenie nie jest spłacane. Aktualne oprocentowanie limitów jest znacząco wyższe niż zwykłych kredytów i pożyczek gotówkowych.

Z takimi płatnościami oczywiście można sobie radzić, ale mogą stać się również źródłem poważnych kłopotów finansowych, kiedy wzrosły wydatki lub spadły realne dochody. Niejednokrotnie wówczas, konsolidacja staje się rozwiązaniem koniecznym.

Wydłużając czas spłaty nowego kredytu jest możliwe uzyskanie mniejszych rat kredytowych. I to jest główne i najważniejsze założenie łączenia kredytów w jeden.

Dodatkowymi czynnikami, które mogą przemawiać za konsolidacją to także:

  • zmniejszenie liczby zobowiązań aktualnie spłacanych w różnych bankach,
  • zwiększenie zdolności kredytowej,
  • zamiana drogich kredytów na nieco tańsze.

Propozycje kredytowe w bankach

Konsolidacji kredytów nie przeprowadzisz bez kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki konsolidacyjnej (bankowej). Jak wygląda konsolidacja kredytów w praktyce?

Należy złożyć wniosek kredytowy w banku z wyszczególnieniem tych zobowiązań, które mają zostać spłacone.

Środków nie otrzymasz na konto, ponieważ bank spłaca Twoje zobowiązania samodzielnie. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej pieniądze mogą zostać Tobie przelane na rachunek, ale masz określony czas na to, aby spłacić wybrane kredyty i pożyczki.

Która z propozycji kredytowych będzie najlepsza? Kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł – to klucz do znalezienia korzystniejszej propozycji! Nie można wskazać najlepszego kredytu bez porównania co najmniej dwóch ofert bankowych.

To co widzisz poniżej, to są tylko propozycje. Ofertę kredytową bank przedstawi indywidualnie po zbadaniu oceny kredytowej.

Jeżeli najbardziej istotna jest cena kredytu, a to wydaje się najbardziej logicznym podejściem, to należy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu.

Same plusy z konsolidacji? Pewnie tak, ale nie z kredytu

Decydując się na konsolidowanie licznych zobowiązań kredytowych, należy mieć świadomość, że nie będą to tylko same korzyści. Tak, konsolidacja ma w zasadzie same plusy, ale kredyt już nie.

Wszystko byłoby świetnie, gdybyśmy otrzymali kredyt na 10000 zł i tyle samo należałoby oddać. To wówczas rzeczywiście byłoby niezłe rozwiązanie. Ale tak nie jest. Zostaniemy zobowiązani oddać nie tylko to co zostało pożyczone, ale i dodatkowo koszty związane za udostępnienie kapitału.

Ale to nie koniec. Koszt kredytowy (odsetkowy) będzie tym większy, im dłuższy będzie okres kredytowania. A przecież chodzi głównie o zmniejszeniem rat.

Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych jest bardzo istotne. Porównując zatem kredyty konsolidacyjne na 10000 zł należy na nie w szczególności zwracać uwagę. Z dużym prawdopodobieństwem koszty odsetkowe będą podstawowym kosztem lub ich udział w koszcie całkowitym będzie największy.

Praktycznie: kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł

Okres kredytowania zostaje przy nowym kredycie konsolidacyjnym wydłużony w taki sposób, aby nowa rata kredytowa była mniejsza, niż suma rat poprzednich. Jeżeli tak się stanie, to zmniejszysz obciążenia budżetu domowego wynikające z płaconych rat kredytowych.

Jak wybrać korzystniejszy kredyt? Tylko porównując oferty!

Kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł.

Mając np. 3 zobowiązania do spłaty na łączną kwotę 10000 zł, decydujesz się na kredyt w takiej wysokości ze spłatą rozłożona na 35 równe raty miesięczne.

Bank A zaproponował oprocentowanie nominale 11,75% w skali roku. Jest to kredyt bez prowizji i ubezpieczenia. Tym samym odsetki są jedynym kosztem. Rata kredytowa wyniesie 338,85 zł, a koszt odsetkowy (całkowity) 1 859,63 zł.

Natomiast w banku B oprocentowanie wynosi mniej – 11,25%, ale bank pobiera prowizję 5% od kredytu, która nie jest kredytowana (należy ją zapłacić z góry). W tym przypadku rata będzie mniejsza – 336,47 zł, koszt odsetkowy również będzie mniejszy – 1 776,57 zł, ale koszt całkowity kredytu większy – 2 276,57 zł, ponieważ została pobrana prowizja w wysokości 500 zł.

To jasno wskazuje, że warto jest zrobić nie tylko porównanie kredytów konsolidacyjnych na 10000 zł, ale każdego innego, jeżeli chcemy dokonać korzystniejszego i świadomego wyboru.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok