Kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł. Sprawdź banki!

kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 złKredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł w banku. Sprawdź szybkie porównanie kredytów konsolidacyjnych na 10000 zł i na znacznie większe kwoty. Z jakim bankiem skontaktować się w sprawie kredytu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem przede wszystkim dla tych osób, dla których wysokość płaconych comiesięcznie rat kredytowych staje się zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Może się zdarzyć bowiem, że sytuacja finansowa gospodarstwa domowego zmieni się na gorsze. A wysokość rat kredytowych pożyczek i kredytów pozostają na tym samym poziomie. Może się zdarzyć jeszcze, że mamy zadłużenia na kartach kredytowych i limity w koncie ROR. A poza tym, kredyty i pożyczki trzeba jeszcze spłacać przez wiele miesięcy lub lat.

Być może warto wówczas złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku.

Zysk z konsolidacji kredytów

Jaki jest zasadniczy zysk konsolidacji kredytów? Jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową, to możesz wziąć nowy kredyt. Zostaje on wówczas przeznaczony na spłatę bieżących kredytów i pożyczek, uregulowania kart kredytowych, itd. Tak naprawdę pieniędzy tych nie otrzymujesz na konto, ale bank spłaca nim twoje zobowiązania – te przedstawione do konsolidacji.

Okres kredytowania zostaje przy nowym kredycie konsolidacyjnym wydłużony w taki sposób, aby nowa rata kredytowa była mniejsza, niż suma rat poprzednich. Jeżeli tak się stanie, to zmniejszysz obciążenia budżetu domowego wynikające z płaconych rat kredytowych.

Jak to wygląda w praktyce? Mając np. 3 zobowiązani do spłaty: pożyczkę gotówkową na 5 tys. zł (sprawdź tutaj porównanie pożyczek gotówkowych), którą spłacasz jeszcze 3 lata, kredyt na 4 tys. zł na 4 lata i 1000 zł zadłużenia na karcie kredytowej spłacasz je nowym kredytem na 10 tys. zł. Łączna suma rat wynosiła 252,51 zł. Wydłużając okres kredytowania do 5 lat obniżamy ratę do 177,99 zł. Dłuższy okres kredytowania – mniejsza rata.

Oczywiście należy również pamiętać o tym, że:

  • nowy kredyt, to nowe koszty dodatkowe: odsetki, prowizja, ewentualne ubezpieczenie,
  • dłuższy okres kredytowania, to większe odsetki od kredytu,
  • cel kredytu konsolidacyjnego to odzyskanie płynności finansowej, a nie obniżka kosztów kredytowania,
  • kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł – podstawowa zasada, aby wyszukać tańszą ofertę kredytową.

OFERTY KREDYTÓW I POŻYCZEK KONSOLIDACYJNYCH – TEMAT: Kredyt konsolidacyjny porównanie 10000 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok