Kredyt konsolidacyjny Opole i przegląd banków

Kredyt konsolidacyjny Opole i najnowsze zestawienie banków w Opolu. Dodatkowo dowiesz się czy znajdują się w ofercie kredyty konsolidacyjne przez przez internet. W jakim banku możesz zapytać o kredyt, sprawdzisz poniżej.

kredyt konsolidacyjny Opole przegląd banków

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, z przeznaczeniem na spłatę bieżących zobowiązań bankowych w tym samym lub w innych bankach. Powinniśmy jednak dowiedzieć się w wybranym banku, jakie zobowiązania możemy połączyć, w jakiej minimalnej wysokości i czy również te, które posiadamy w banku, w którym się o taki kredyt ubiegamy.

Konsolidacja polega na tym, że biorąc nowy kredyt, bank spłaca posiadane przez nas zobowiązania kredytowe i pożyczkowe. Po konsolidacji mamy więc nowy kredyt, ale tylko w jednym banku i z jedną ratą.

Kredyt konsolidacyjny Opole. Przegląd banków

Przegląd banków w Opolu, z którymi skontaktujesz się w sprawie kredytu.

Kredyt konsolidacyjny w Opolu znajdziemy oczywiście nie tylko w powyższych bankach. Ale dzięki temu, nie musimy tracić czasu na chodzenie po placówkach. Mając tak przygotowana listę, wystarczy tylko wypełnić formularz do banku, i to przedstawiciel z banku do nas przedzwoni.

Głównym założeniem konsolidacji jest „połączenie” kredytów, a pośrednio również obniżenie raty kredytowej w stosunku do sumy rat płaconych przed konsolidacją.

Na przykład zamiast łącznej raty kredytowej w wysokości 1200 zł, możemy płacić nową ratę w wysokości 800 zł.

Konsolidacja przeprowadzana jest w sytuacji, kiedy raty kredytowe stają się zbyt dużym obciążeniem w budżecie domowym, a nie kiedy zaprzestaniemy spłacać kredyty!

Kredyt konsolidacyjny w Opolu, czyli co możemy skonsolidować

Konsolidacji podlegają między innymi następujące zobowiązania bankowe:

  • kredyty, pożyczki gotówkowe
  • kredyty hipoteczne (mieszkaniowe), pożyczki hipoteczne
  • kredyty samochodowe
  • kredyty ratalne
  • zadłużenie na kartach kredytowych i w koncie osobistym

Każdy bank ma nieco inne warunki kredytowania odnoszące się zarówno do wysokości kredytu, okresu kredytowania, minimalnej wartości kredytu czy konsolidowanych produktów.

Z kredytu konsolidacyjnego nie należy korzystać, kiedy posiadamy tylko jeden kredyt, ponieważ lepszą opcją jest renegocjacja umowy kredytowej. Chyba, że chcemy wziąć dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Jaki wybrać kredyt konsolidacyjny?

Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: bez zabezpieczenia oraz zabezpieczony hipoteką. O kredycie konsolidacyjnym hipotecznym mówimy wówczas, kiedy jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny. Nowy kredyt jest więc zabezpieczony hipoteką na nieruchomości. Natomiast w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego takie zabezpieczenie nie występuje (konsolidacja nie obejmuje kredytu hipotecznego).

Wybierając kredyt konsolidacyjny w Opolu i w każdym innym mieście, należy porównać oferty bankowe, aby wybrać najlepszą ofertę, np. pod względem ceny.

Coraz częściej banki w ramach konsolidacji proponują udzielenie pewnej kwoty dodatkowego kredytu na dowolny cel (tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką). Można się zastanowić nad taką opcją, jeżeli np. chcemy spłacić pożyczki niebankowe czy przeprowadzamy remont mieszkania.

Pamiętajmy jednak, że kredyt konsolidacyjny ma nam pomóc złapać oddech finansowy, uporządkować finanse, a może nawet i dokonać sanacji finansów domowych, a nie umożliwić dalsze zadłużanie.

Popularne zapytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych:

  • konsolidacja Opole 50 tys zł,
  • kredyt hipoteczny plus gotówkowy 300 tys zł,
  • mała rata konsolidacji 40 tys zł,
  • banki w Opolu kredyt konsolidacyjny 30 tys zł.

Szukasz kredytu gotówkowego? Sprawdź jakich 10 zasad powinieneś przestrzegać, zanim wybierzesz bank i zdecydujesz się na kredyt.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok