Kredyt konsolidacyjny oferta bankowa

Kredyt konsolidacyjny oferta: przegląd najnowszych propozycji kredytowych dostępnych w bankach. Zarówno może to być kredyt konsolidacyjny tradycyjny, przez internet, jak i w promocji.

kredyt konsolidacyjny oferta bankowa

W sytuacji, kiedy spłacamy kilka zobowiązań, a co nie jest obecnie rzeczą niezwykłą, a jednocześnie suma rat kredytowych jest zbyt duża, to w takiej sytuacji można zastanowić się nad skonsolidowaniem kredytów i obniżeniu nowej raty.

Jest to najczęstszy powód łączenia zobowiązań: sytuacja, w której nie będziemy w stanie terminowo regulować zobowiązań, lub co gorsza, przestaniemy je spłacać, może przyczynić się do długoterminowych kłopotów finansowych.

Utrata płynności finansowej niekoniecznie musi być konsekwencją przekredytowania. Spadek uzyskiwanych dochodów lub wzrost innych wydatków (np. w skutek inflacji) przyczyniają się również do sytuacji, w której nie jest możliwe zbilansowania domowego budżetu.

Niezależnie jednak od tego, jaka jest przyczyna utraty lub zachwiania płynności finansowej, należy wziąć pod uwagę, że takie okoliczności nie pojawiają się z dnia na dzień. Z reguły jest wystarczająco dużo czasu, aby rozważyć i przeanalizować decyzję o konsolidacji kredytów.

Kredyt konsolidacyjny. Najnowsza oferta bankowa

Kredyt konsolidacyjny oferta bankowa… Kredyt konsolidacyjny można uzyskać tylko w banku lub w SKOK-u. Natomiast firmy pożyczkowe zaoferować mogą wyłącznie pożyczkę gotówkową.

Poza tym, banki ZAWSZE sprawdzą Twoją historię kredytową w BIK – każdorazowo, kiedy tylko zdecydujesz się złożyć wniosek kredytowy. Dlatego nie wierz, jeżeli ktoś próbuje Ciebie przekonać, że ma propozycję kredytu konsolidacyjnego bez BIK – taki produkt nie istnieje.

Z poniższymi bankami możesz się skontaktować, wysyłając krótki formularz w sprawie kredytu – nie musisz wychodzić z domu. Przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie i uzyskasz stosowne informacje. Rozmowa nie obliguje Ciebie do skorzystania z propozycji i jest oczywiście bezpłatna.

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Pierwszy i zasadniczy powód został podany powyżej: wydłużenie czasu spłaty i obniżenie wysokości nowej raty, dzięki czemu następuje ograniczenie wydatków związanych ze spłatą zobowiązań. Zamiast dwóch lub więcej kredytów po skonsolidowaniu do spłaty pozostanie jedno zobowiązanie.

Redukcja spłacanych zobowiązań, to również większa przejrzystość w domowych finansach. Należy mieć na uwadze, że jest to kredyt celowy, a to oznacza, że może być przeznaczony na wyłącznie na spłatę starych zobowiązań. Co więcej, kredytobiorca nie otrzymuje środków z kredytu na konto, ale to bank spłaca określonych wierzycieli.

A jakie kredyty można skonsolidować? W zdecydowanej większości są to kredyty i pożyczki gotówkowe, ale również i limity w rachunkach ROR czy na kartach kredytowych oraz kredyty ratalne. Niektóre pozwalają również na konsolidację kredytów samochodowych czy hipotecznych.

rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczne i gotówkowe

Drugim powodem, dla którego jest przeprowadzana konsolidacja to możliwość uzyskania dodatkowej gotówki. Jest to możliwe, dzięki zwiększeniu zdolności kredytowej. Mniejsza rata, to i mniejsze wydatki z tytułu obsługi zadłużenia, a tym samym i większy rozporządzalny budżet. Taka dodatkowa gotówka, to nic innego jak pożyczka gotówkowa, którą można przeznaczyć na dowolny cel, np. na spłatę pożyczek w firmach pożyczkowych.

A czy można zaoszczędzić na kredycie konsolidacyjnym? Tylko i wyłącznie wówczas, kiedy nowy kredyt jest oferowany na zdecydowanie lepszych warunkach niż konsolidowane kredyty. Jeżeli jeszcze zostanie odpowiednio skrócony czas kredytowania, to koszt odsetkowy może zostać ograniczony do akceptowanego minimum, a tym samym i cena kredytu będzie dużo mniejsza.

Wady kredytu konsolidacyjnego są takie same, jak innych kredytów

Kredyt konsolidacyjny to niekiedy konieczność, ale nie oznacza to wcale, że każdy potencjalny kredytobiorca, taki kredyt otrzyma. Podobnie jak w przypadku innych kredytów (i pożyczek również) należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i pozytywną historią kredytową w BIK. Ostateczna ocena kredytowa, decyduje o wydanej decyzji.

Każde nowe zobowiązanie zmniejsza zdolność kredytową a to oznacza, że bez przeprowadzonej konsolidacji, wysokość nowej pożyczki lub kredytu jest mocno ograniczona. Przy ocenia zdolności kredytowej dla kredytu konsolidacyjnego brany jest pod uwagę nowy kredyt (bez uwzględnienia konsolidowanych zobowiązań, ponieważ zostają spłacone) i nowa rata.  Aby zmniejszyć wysokość raty, a tym samym i uzyskać odpowiednią zdolność kredytową, konieczne będzie wydłużenie okresu kredytowania.

Jakie konsekwencje dla kredytobiorcy, poza zmniejszeniem raty, ma wydłużony czas spłaty kredytu? W takiej sytuacji następuje wzrost kosztów odsetkowych. A tym samym wzrasta całkowity koszt kredytu (cena kredytu = wszystkie koszty, które należy zapłacić za udzielony kredyt) oraz zdecydowanie większe będzie ogólne zadłużenie. Nie jest to wada wyłącznie kredytu konsolidacyjnego, ale każdego innego – zawsze należy oddać więcej niż tylko pożyczony kapitał.

Przykładowe wyliczenia kosztów kredytowych:

Kredyt konsolidacyjny 42 tys. zł na 72 miesiące. Oprocentowanie nominalne w skali roku 6,62%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,88%. Całkowity koszt kredytu 14 600,43 zł, w tym: prowizja 2 826 zł, odsetki 9 613,83 zł, opłata dodatkowa 2 160 zł. Całkowita kwota do zapłaty 56 599,83 zł. Wyliczenia na dzień 9 sierpnia 2021 r.

Sprawdź również, jeżeli szukasz kredytu lub pożyczki gotówkowej: Gdzie kredyt gotówkowy?

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok