Kredyt konsolidacyjny oferta banków

2022-12-13 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny oferta banków i odpowiedź na pytanie: gdzie skonsolidować zadłużenia bankowe. W serwisie znajdziesz poniżej listę banków,w których można skonsolidować kredyty bankowe.

kredyt konsolidacyjny oferta banków

Z pewnością kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem dla tych osób, dla których suma rat, które obecnie płacą jest zbyt duża. Ponieważ większość Polaków a z reguły więcej niż dwa zobowiązania, to dla części z nich takie rozwiązanie, może przynieść duże korzyści.

Kredyt konsolidacyjny to konsolidacja kredytów, czyli „połączenie” kilku zobowiązań kredytowych w jeden kredyt. Celem takiego rozwiązania jest obniżenie wysokości płaconej raty kredytowej. Taka nowa rata może być zdecydowanie mniejsza, niż suma wszystkich rat, które płacimy dotychczas.

Obniżka jest możliwa wówczas, kiedy zostanie wydłużony okres spłaty kredytu. Im dłuższy okres kredytowania, tym mniejsza rata kredytowa. Z drugiej zaś strony, to droższy kredyt, ponieważ płacimy więcej odsetek.

Najlepsza oferta kredytu konsolidacyjnego to oczywiście najtańsza. Ale bez porównania kredytów, takiej nie znajdziemy.

Oferty banków kredyty konsolidacyjne

Przy porównywaniu kredytów, nie tylko przy konsolidacji, powinniśmy zwracać uwagę na całkowity koszt takiego kredytu oraz jego RRSO. Mniejsze RRSO, to tym taki kredyt będzie tańszy.

W ramach kredytu konsolidacyjnego, banki mogą zaoferować również dodatkową gotówkę, w ramach nowej umowy kredytowej. Jest to spowodowane tym, że konsolidując zadłużenie i wydłużając okres spłaty, poprawiamy naszą zdolność kredytową.

Pamiętaj, że nie ma żadnego dobrego rankingu kredytów konsolidacyjnych. To jakie warunki kredytowe zaproponuje tobie bank, zależy nie tylko od samej propozycji kredytowej. Ma ona charakter ogólny i kierowana jest do wszystkich. Dopiero po złożeniu zapytania o kredyt, bank przygotowuje ofertę indywidualną, która zależy dodatkowo od twojej zdolności i wiarygodności kredytowej. Dodatkowo na koszt kredytu wpływa data wypłaty kredytu oraz daty płatności rat kredytowych.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny byłby najlepszym rozwiązaniem, ale jest trudno taki kredyt znaleźć. Nie mamy dostępu do wszystkich propozycji kredytowych w bankach. Ponadto każde zapytanie do banku wiąże się ze sprawdzeniem bazy w BIK. Zbyt duża liczba takich zapytań, może wpływać na naszą zdolność kredytową. Dlatego warto jest skupić się na nie więcej, niż dwóch-trzech bankach. I z pewnością nasze szanse, aby znaleźć tani kredyt konsolidacyjny, nie są wcale mniejsze.

Mały kredyt gotówkowy? Sprawdź kredyt gotówkowy porównanie 3000 zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok