Kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy, to oczywiście kredyt konsolidacyjny pozwalający na skonsolidowanie zadłużenia. Kredytowego. Umożliwia on „połączenie” kredytów w jeden kredyt, a poprzez wydłużenie okresu spłaty, następuje zmniejszenie raty kredytowej. Poniżej można zapoznać się z najnowszą ofertą kredytową.

kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy

Kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy? Na czym polega konsolidacja kredytów? Mając kilka kredytów lub pożyczek bankowych, można je spłacić nowym kredytem. Wówczas mamy tylko jeden, nowy kredyt i jedną niższą ratę kredytową.

Nazywanie kredytu konsolidacyjnego kredytem oddłużeniowym, nie jest do końca najtrafniejsze. Powodów jest kilka, które zostaną naświetlone poniżej.

Jakie produkty kredytowe podlegają konsolidacji? Przede wszystkim są to kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe oraz zadłużenie na kartach oraz w rachunku bankowym.

Jeżeli jednym z kredytów jest kredyt hipoteczny (pożyczka hipoteczna), wówczas mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym, który jest zabezpieczony na nieruchomości.

Zabezpieczenie spłaty może być również nieruchomość własna lub osoby trzeciej, w sytuacji, kiedy konsolidacja nie obejmuje produktów kredytowych hipotecznych.

Należy wziąć pod uwagę i pamiętać o tym, że nie wszystkie banki oferują konsolidację umożliwiającą skonsolidowanie wszystkich dowolnych kredytów i pożyczek. Niektóre ograniczają ją wyłącznie do kredytów gotówkowych, samochodowych i ratalnych.

Kredyt konsolidacyjny przegląd banków

Z każdym z poniższych banków można się skontaktować przez internet. Należy wypełnić i wysłać online formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku przedzwoni w sprawie kredytu. Rozmowa oczywiście nie obliguje do skorzystania z przedstawionej oferty.

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, wymagana jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa (przy konsolidacji kredyty i pożyczki włączane do kredytu nie są w pewnym sensie w niej uwzględniane). Również wiarygodność kredytowa (sprawdzana jest historia kredytowa w BIK) ma bardzo duże znaczenie na przedstawioną ofertę kredytową. Im lepszą ocenę uzyskamy w banku, tym na lepsze warunki kredytowe możemy liczyć.

Kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy? Nie. To TYLKO kredyt konsolidacyjny

Czas się „rozprawić” z kredytem oddłużeniowym. Dlaczego nie jest to kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy?

1. Jeżeliby byłby to kredyt oddłużeniowy, to po konsolidacji kredytowej nasze całkowite zadłużenie zmniejszyłoby się do ZERA. A tak wcale nie jest. Co więcej: zadłużenie nie zmniejszy się, tylko zwiększy! Pożyczony kapitał musisz oddać wraz z kosztami kredytowymi.

2. Znaczne zmniejszenie raty kredytowej jest możliwe tylko wtedy, kiedy wydłużymy okres kredytowania. Jednocześnie dłuższy okres kredytowania, to większe odsetki od kredytu. Jak przy każdym kredycie.

Czasami jest również naliczana prowizja, jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu. Dodatkowym kosztem może być wykupione ubezpieczenie czy opłaty za przedterminową spłatę starych zobowiązań.

Najczęściej wyszukiwany kredyt konsolidacyjny

Popularne zapytania dotyczące kredytów konsolidacyjnych w ostatnich trzech miesiącach:

  • kredyt konsolidacyjny 25 000 zł na 5 lat,
  • konsolidacja na 10 tys zł 4 lata,
  • konsolidacja 15 tys zł 4 lata,
  • kredyty konsolidacyjne 20 tys zł 8 lat,
  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny 150 tys zł 10 lat,
  • kredyt konsolidacyjny 40 tys. zł,
  • kredyty konsolidacyjne 60 000 zł 10 lat,
  • skonsolidowanie zadłużenia 50 tys zł 7 lat,
  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny 100 tys zł.

Jak oddłużyć się, aby to się opłacało?

Pożyczyć jak najtaniej. Po prostu. Dług i tak pozostanie, ale za to po konsolidacji zredukujesz liczbę zobowiązań, które spłacasz, a po drugie – wydłużając czas kredytowania – zmniejszysz nową ratę kredytową. Będzie ona mniejsza niż łączna wysokość rat kredytów, które zostały włączone do konsolidacji.

Nowa niższa rata kredytowa, to mniejsze obciążenie domowych finansów, a to oznacza lepszą płynność finansową. Ma to kluczowe znaczenie, kiedy rosną koszy utrzymania i raty kredytowe.

Jak przeprowadzić konsolidację? Oczywiście należy skontaktować się z bankiem.

Ale przed tym warto byłoby porównać propozycje kredytów konsolidacyjnych w bankach. Jeżeli sądzisz, że najlepszy kredyt konsolidacyjny będzie w banku, który prowadzi Twoje konto osobiste, to możesz się niemiło rozczarować. Duża liczba banków ma lepsze propozycje kredytowe dla nowych klientów. Dlaczego tak jest? Korzyści alternatywne: być może za jakiś czas skorzystają z innych produktów, które oferuje bank.

Podobna zachęta jest praktykowana w segmencie kont bankowych. Zwróć uwagę jak dużo jest atrakcyjnych kont bankowych dla nowych klientów z bonusami pieniężnymi do 500 zł, kartami podarunkowymi, itp.: konta bankowe dla nowych klientów.

Przy dokonywaniu wyboru banku, w którym zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu: wszystkie opłaty, które poniesiesz na rzecz banku w związku z udzielonym finansowaniem. Jest to inaczej cena kredytu.

Ponieważ kredyty konsolidacyjne są najczęściej udzielane na kwoty większe niż przeciętne kredyty gotówkowe (ok. 30 tys. zł) i z dłuższym czasem kredytowania, warto jest szukać banku, który oferuje jak najniższe oprocentowanie nominalne. I najlepiej byłoby, gdyby poza odsetkami nie było żadnego innego kosztu.

Im mniejszy jest koszt całkowity i RRSO kredytu, tym kredyt będzie tańszy.
Do przeczytania w wolnej chwili:

Kredyty Porównywarka. Kredyt czy pożyczka?
Czy tani kredyt gotówkowy, to kredyt z małą ratą?
Konsolidacja kredytu krok po kroku./div>


Kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy – aktualizacja 16 grudniaa 2022 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok