Kredyt konsolidacyjny na 20 lat

Kredyt konsolidacyjny na 20 lat, czyli przeniesienie kredytów (w tym kredytu hipotecznego) do innego banku. Umożliwia połączenie kredytów w jedną, niższą i wygodniejszą ratę. Tak długi czas spłaty kredytu jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku zabezpieczenia kredytu hipoteką na nieruchomości.

kredyt konsolidacyjny na 20 lat

Na co pozwala przeniesienie kredytów i połączenie ich w jeden kredyt? Z pewnością zarządzanie budżetem domowym będzie zdecydowanie łatwiejsze, z uwagi na to, że rata kredytowa będzie mniejsza. Bank w ramach takiej oferty może spłacić Twoje kredyty w innych bankach i jednocześnie zaproponować nowe, i często lepsze warunki spłaty zobowiązania.

Jeżeli spłata aktualnych zadłużeń stała się zbyt uciążliwa i chcesz obniżyć wysokość miesięcznej raty, to zapytaj o taką możliwość w bankach:

Czy mogę wziąć kredyt konsolidacyjny na 20 lat?

O tym czy możesz skorzystać z takiej opcji kredytowej decyduje wiele czynników. Zasadniczym jest zdolność kredytowa, o którą zapytasz w banku. Ponieważ kredyt konsolidacyjny hipoteczny wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości, należy dowiedzieć się na jaką konsolidację możesz sobie pozwolić przy uzyskiwanych dochodach, ponoszonych wydatkach i wartości nieruchomości.

Żaden portal kredytowy lub kalkulator kredytowy nie odpowie Tobie na takie pytania! Należy skontaktować się z bankiem, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny może zostać udzielony nawet na czas znacznie dłuższy niż 20 lat (nawet i na lat 30), a jego wysokość będzie zależeć od wyceny nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie kredytu. Natomiast kredyt konsolidacyjny gotówkowy bez zabezpieczenia hipotecznego, możliwy jest do uzyskania maksymalnie na 10 lat i z reguły nie przekracza kwoty 200 tys. zł.

Pamiętaj, aby dopasować ratę kredytu do swojego miesięcznego budżetu i możliwości finansowych. Wysokość raty będzie pochodną kwoty kredytu oraz czasu jego spłaty. Przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym nie jest wymagany wkład własny.

Konsolidacja hipoteczna i wycena nieruchomości

Do podjęcia decyzji kredytowej, jeżeli ubiegamy się o kredyt konsolidacyjny hipoteczny, potrzebna będzie wycena nieruchomości. Operat szacunkowy musi zostać wykonany przez rzeczoznawcę majątkowego i dostarczony do banku.

Operat szacunkowy – opinia o wartości nieruchomości. Musi być zostać przedstawiona na piśmie przez rzeczoznawcę majątkowego.
Rzeczoznawca majątkowy – osoba fizyczna, posiadająca uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości.

Decyzja kredytowa – kredyt konsolidacyjno-hipoteczny

Bank podejmuje decyzję na podstawie dostarczonych przez Ciebie dokumentów. Musi oczywiście zbadać Twoją zdolność kredytową i sprawdzić wiarygodność kredytową (w BIK). Dopiero po przeprowadzonej analizie kredytowej może podjąć decyzję i przedstawić ofertę kredytową.

Pozytywna decyzja kredytowa oznacza, że bank może udzielić Tobie kredyt na przedstawionych warunkach. Zanim jednak podpiszesz umowę, bank przekaże Tobie wszystkie wymagane informacje, w tym formularz informacyjny. Znajdzie się w nim szczegóły dotyczące całkowitego kosztu kredytu, jego RRSO czy wyliczonych rat kredytowych. Wraz z decyzją kredytową przygotowana jest umowa kredytowa, ale zanim ją podpiszesz, przeczytaj ja dokładnie, a jeżeli pojawią się pytania czy wątpliwości, nie bój się ich wyjaśnić. Ostatecznie jednak to chodzi o Twoje pieniądze – to Ty będzie spłacać kredyt.

Kredyt konsolidacyjny na 20 lat – jaka rata?

Kredyt konsolidacyjny na 20 lat, jak wysoka będzie rata? To już będzie zależeć od konkretnego banku, ale można jej wysokość oszacować dla poszczególnych wartości kredytu:

  • 100 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 565 zł,
  • 150 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 847 zł,
  • 200 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 1130 zł,
  • 250 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 1412 zł,
  • 300 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 1695 zł,
  • 350 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 1978 zł,
  • 400 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 2260 zł,
  • 450 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 2658 zł,
  • 500 tys. zł kredyt konsolidacyjny – 2954 zł.

Pamiętaj!

kredyt konsolidacyjno-hipoteczny na 20 lat  Sprawdź w banku, jaka jest Twoja zdolność kredytowa i ile wyniesie Twoja rata.
konsolidacja na 20 lat  Zapoznaj się z różnymi wariantami konsolidacji. Np. kredyt konsolidacyjny na 20 lat będzie miał większą ratę niż na 25 lat, ale koszt całkowity będzie mniejszy.
kredyty konsolidacyjne do 20 lat Dowiedz się, jak wygląda proces ubiegania się o kredyt oraz jakie dokumenty należy przygotować.
20 lat kredyty konsolidacyjne Przeważnie każdy kredyt można negocjować – zapytaj o obniżkę marży lub oprocentowania. Nawet niewielka obniżka, to duże oszczędności.

Nie szukasz kredytu konsolidacyjno-hipotecznego, ale kredytu hipoteczno-mieszkaniowego w Gdańsku? Zapoznaj się zatem z propozycjami pośredników finansowych i banków w Gdańsku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok