Kredyt konsolidacyjny na 150 tys zł

2021-09-23 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny na 150 tys zł gdzie najłatwiej dostać? Czy każdy, kto złoży wniosek o udzielenie takiego kredytu, może liczyć na pozytywną decyzję? Nie. Kredyt konsolidacyjny poprawi zdolność kredytową kredytobiorcy, jeżeli zostanie obniżona rata.

kredyt konsolidacyjny na 150 tys zł

Ale na początku należy wykazać, że masz odpowiednią zdolność, aby taki kredyt w ogóle otrzymać. Jeżeli ocena wypadnie pozytywnie, plus będziesz mieć pozytywną historię kredytową, to z otrzymaniem kredytu w banku nie powinno być żadnych problemów.

Konsolidacja kredytów jest po to, aby połączyć wszystkie kredyty i pożyczki w jeden, nowy kredyt i tym samym płacić tylko jeden kredyt i niższą ratę. Maksymalny okres kredytowania dla kredytów konsolidacyjnych gotówkowych to 10 lat. Rata kredytowa wyniesie w tym przypadku ok. 1900-2300 zł. Im mniejszy okres kredytowania to oczywiście rata będzie mniejsza (ale zwiększa się wymagana zdolność kredytowa).

Porównanie banków i kredytów konsolidacyjnych 150 tys zł

Poniżej zapoznasz się z ofertą banków dotyczącą kredytów konsolidacyjnych.

Kredyty konsolidacyjne, podobnie jak każdy inny kredyt, mają swoje zalety i wady. Do wad zaliczane są zawsze koszty kredytowe, na pewno odsetki, ale może być to również prowizja od kredytu czy wykupienie ubezpieczenia.

Konsolidacja kredytów to połączenie kredytów w jeden i obniżka raty. Ponieważ jest zaciągany z reguły na długi okres to powoduje, że zapłacisz większe odsetki.

Jeżeli jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny lub posiadasz nieruchomość, która może być zabezpieczeniem spłaty, to rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Rata kredytowa może być jeszcze niższa, np. dla 15 lat wyniesie ok. 1000 zł. A okres spłaty może być nawet dłuższy niż 15 lat.

Kredyt konsolidacyjny na 150 tys zł. Oszacowanie rat

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego na 150 tys. zł będzie zależeć zarówno od samej oferty przedstawionej przez bank, ale i również od okresu kredytowania i rodzaju rat (malejące lub stałe). Poniżej znajduje się szacunkowe wyliczenia rat dla konsolidacji na 150 tys. zł przy ratach stałych (oprocentowanie 6.99% – prowizja 5
%).

  • 5 lat – 3132 zł,
  • 6 lat – 2710 zł,
  • 7 lat – 2421 zł,
  • 8 lat – 2248 zł,
  • 9 lat – 2100 zł,
  • 10 lat – 1984 zł.

Pozostałe kredyty i pożyczki bankowe:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok