Kredyt konsolidacyjny na 10 lat

Kredyt konsolidacyjny na 10 lat, to w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalnie dostępny okres kredytowania. Najczęściej związany jest z dużą kwotą konsolidacyjną, a to oznacza znaczy koszt całkowity, jak i dużą ratę kredytową. Poniżej możesz się zapoznać się z bankami, w których o taki kredyt zapytasz (również kredyty konsolidacyjne on-line).

kredyt konsolidacyjny 10 lat

Poniżej można zapoznać się z popularnymi propozycjami kredytów konsolidacyjnych. Każda propozycja bankowa jest nieco inna, i to zarówno dotycząca wysokości maksymalnej i minimalnej konsolidacji, liczy rat, ale i produktów, które można skonsolidować. W wielu bankach można połączyć zarówno pożyczki i kredyty gotówkowe, ale i kredyty ratalne, samochodowe, limity w kartach kredytowych i w ROR, kredyty hipoteczne, a nawet i inne kredyty konsolidacyjne.

Wybór i możliwości są duże, ale najlepiej jest o te wszystkie szczegóły zapytać w banku.

Kredyt konsolidacyjny na 10 lat jaka rata?

Czy kredyt konsolidacyjny na 10 lat, to kredyt z dużą ratą? Nie ma odpowiedzi na tak ogólne pytanie. Wysokość raty kredytowej zależy od wielu czynników: wysokości kredytu, oferty kredytowej czy wyboru systemu rat. Można ją oszacować, co zostało pokazane poniżej:

Kredyt konsolidacyjny na 10 lat – symulacja rat w zależności od kwoty kredytu.

  • 200 tys. zł – rata 2 425zł,
  • 180 tys. zł – rata 2 182 zł,
  • 160 tys. zł – rata 1 940 zł,
  • 150 tys. zł – rata 1 819 zł,
  • 120 tys. zł – rata 1 455 zł,
  • 100 tys. zł – rata 1 212 zł,
  • 80 tys. zł – rata 970 zł,
  • 60 tys. zł – rata 727 zł,
  • 50 tys. zł – rata 606 zł.

Nawet symulacja rat kredytu konsolidacyjnego na 10 lat pokazuje jasno, że rata nie będzie należeć do najniższych. Ale oczywiście może być niższa od sumy rat płaconych obecnie.

Odpowiednio wydłużony czas spłaty zmniejsza wysokość raty. Jednocześnie zwiększa sumę zapłaconych odsetek.

Konsolidacja na 10 lat z niskim oprocentowaniem

Każdy bank lubi się pochwalić, że ten oto kredyt jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ ma niskie oprocentowanie (swoją drogą, to faktycznie są przeważnie niżej oprocentowane od kredytów gotówkowych na takie same kwoty). Ale już ciszej jest wówczas, jeżeli chodzi o wysokość prowizji. Oba z tych czynników mogą przeważać w ogólnym koszcie kredytowym w zależności od czasu spłaty kredytu.

Najczęściej spotykana prawidłowość jest taka, że niska prowizja, to wysokie oprocentowanie nominalne. I odwrotnie: wysoka prowizja, to mniejsze oprocentowanie nominalne. W przypadku kredytu konsolidacyjnego na 10 lat, większy wpływ na całkowity koszt kredytu ma oprocentowanie, ponieważ wiąże się z wysokością zapłaconych odsetek.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego na 50 tys. zł na 5 lat w jednym z banków, to zaledwie 5,49%, ale prowizja wynosi, aż 10% (5000 zł).

Jak banki „manipulują” tymi parametrami oraz promocją ofert kredytowych, niech świadczy przykład jednego z banku, który obecnie promuje kredyt konsolidacyjny z prowizją wynoszącą tylko 2%, a kilka miesięcy wcześniej oferta dotycząca tego samego produktu, była promowana z niskim oprocentowaniem nominalnym 4,99%. Jednak różnica w RRSO kredytu o takich samych parametrach była nieznaczna i wyniosła zaledwie 2%. Praktycznie taki sam całkowity koszt kredytowy, ale działania marketingowe miały sugerować, że jest to szczególnie atrakcyjna oferta kredytowa.

Czy można pożyczyć 200 tys. zł na 20 lat? Przeczytaj: kredyt gotówkowy 200 tys zł na 20 lat.

Jakie są wszystkie koszty kredytowe przy konsolidacji na lat 10

Trzeba wziąć pod uwagę, że są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych dojdą również inne koszty bankowe, jak i również niebankowe (np. opłaty sądowe, notarialne).

W niektórych przypadkach może być również wymagane ubezpieczenie. Jeżeli jest ono fakultatywne, to należałoby sprawdzić czy dzięki jego wykupieniu zapłacimy niższą prowizję lub zaoferowane zostanie niższe oprocentowanie. Ale czy taka opcje będzie w ogólnym rozrachunku tańsza, dowiesz się dopiero porównując koszt całkowity (z ubezpieczeniem i bez).

Również wybór systemu rat (malejące lub stałe) będzie miał duży wpływ na ogólny koszt zobowiązania.

Podsumowując: kredyty warto skonsolidować, jeżeli grozi nam utrata płynności finansowej. Przede wszystkim warto pozbyć się nadmiernego zadłużenia i opracować plan sanacji domowych finansów. Zamiana wielu zobowiązań w jeden kredyt z niższą ratą, niekiedy jest jedyną możliwą opcją, jeżeli chcemy zmniejszyć sumę po stronie domowych wydatków.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok