Kredyt konsolidacyjny Łódź Banki przegląd najnowszych ofert. Jeżeli szukasz odpowiedniego kredytu na skonsolidowanie zadłużenia, zapoznaj się poniżej z propozycjami banków.

kredyt konsolidacyjny Łódź

Przejdź do propozycji banków w Łodzi – również przez internet.

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to kredyt, który zaciągamy, a bank spłaca nim nasze zobowiązania kredytowe w tym lub innych bankach. Konsolidacja kredytowa pozwala obniżyć wysokość raty kredytowej poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu. Zamiast kilku kredytów mamy wówczas tylko jeden kredyt do spłaty i pamiętamy tylko o jednym terminie płatności raty.

Konsolidacja kredytów powinna być przeprowadzona, jeżeli przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć trudności w terminowej spłacie wszystkich zobowiązań bankowych lub wówczas, kiedy suma miesięcznych zobowiązań są zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Kredyt konsolidacyjny Łódź Banki oraz kredyty konsolidacyjne online:

Co podlega konsolidacji? W zależności od banku, mogą to być kredyty i pożyczki:

 • gotówkowe,
 • hipoteczne (kredyty konsolidacyjne hipoteczne),
 • samochodowe,
 • ratalne.

Dodatkowo:

 • limit na karcie kredytowej,
 • limit kredytowy koncie osobistym

Tania konsolidacja kredytów w Łodzi

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt konsolidacyjny nie oznacza wcale tańszego kredytu i obniżenia kosztów kredytowych. Obniżona zostaje wysokość raty kredytowej w stosunku do sumy rat płaconych przed konsolidacją, ale odbywa się to kosztem wydłużenia okresu spłaty. To z kolei oznacza, że zapłacimy więcej odsetek za kredyt.

Owszem, w przypadku, gdy spłacamy kredyty, które były zaciągnięte kilka lat temu, przy wysokim oprocentowaniu, to taka operacja kredytowa, może przynieść pewne oszczędności w spłacie kredytu.

Zanim jednak zdecydujemy się np. na kredyt konsolidacyjny 20000 zł na 6 lat, lepiej rozpocząć negocjacje z bankami celem renegocjacji umowy. Być może uda się nam np. obniżyć oprocentowanie? Każde jednak rozmowy powinniśmy przeprowadzić wówczas, gdy regulujemy terminowe raty kredytowe, a nie wówczas, gdy zaprzestaliśmy spłacać zobowiązanie.

W przypadku, gdy bank nie jest skłonny, aby zaoferować nam lepsze warunki spłaty i przygotować aneks do umowy, możemy oświadczyć, że w takim razie zaczynasz szukać kredytu konsolidacyjnego w innym banku. Być może po takiej perswazji bank zmieni decyzję.

Kredyt konsolidacyjny Lodz

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę bankową, dobrze jest porównać oferty bankowe według całkowitych kosztów kredytu i rrso. Jest to prosty, i w zależności od ilości ofert, szybki sposób, aby stworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych.

Czy łatwo jest dostać kredyt na skonsolidowanie w Łodzi? Podobnie jak w każdym innym mieście. Przede wszystkim należy skontaktować się z bankiem, zapoznać się z ofertą i złożyć wniosek kredytowy. Bank wówczas oceni naszą zdolność i wiarygodność kredytową.

Obecnie taka decyzja jest podejmowana dość szybko i nie trzeba czekać tygodniami (niekiedy w tym samym dniu jest już wydana decyzja). Niemniej jednak analityk banku musi wydać decyzję na podstawie zdolność i wiarygodności kredytowej.

A który z czynników będzie decydujący? Oba są równie ważne. Od zdolności kredytowej zależy wysokość kredytu możliwego do uzyskania. Wpływa na niego szereg zmiennych, ale przede wszystkim liczy się wysokość osiąganych dochodów, ich źródło oraz comiesięczne wydatki (bieżące zobowiązania kredytowe również).

Ważna jest oczywiście dobra historia kredytowa, parametry zaciąganego zobowiązania, czyli czas jego spłaty i rodzaj rat (równe lub malejące).

Pamiętaj! Jeżeli kredytu nie otrzymałeś w jednym banku ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową, to nie oznacza wcale, że kredytu nie otrzymasz w innym. Każdy kredytodawca w nieco inny sposób wylicza zdolność kredytową. Na pewno jednak kredytu nie otrzymasz w żadnym banku, jeżeli masz negatywną historię kredytową.

Banki w Łodzi

Czy wiesz, że w Łodzi:

 • PKO BP ma: 19 oddziałów, 5 Agencji PKO BP, 78 bankomatów i wpłatomatów,
 • Santander Bank ma: 12 oddziałów, 18 wpłatomatów i 40 bankomatów,
 • na ulicy Piotrkowskiej znajdują się trzy oddziały Pekao (II, V i VIII), pod numerem 76, 288 i 270,
 • 5 placówek ma Getin Bank, 30 bankomatów,  29 wpłatomatów,
 • Alior Bank oferuje 9 rodzajów kredytów i pożyczek: Pożyczka z Mikrokosztami, limitowana, na klik, internetowa, na selfie, limit odnawialny w rachunku, kredyt ratalny, mieszkaniowy i konsolidacyjny.

W województwie śląskim również znajdziesz przegląd banków i kredytów. Wybrane miejscowości, kredyty hipoteczne, konsolidacyjne i gotówkowe.

Aktualizacja: lipiec 2021 r.
Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.