Kredyt konsolidacyjny Łódź – gdzie skonsolidować kredyty w Łodzi?

Kredyt konsolidacyjny Łódź Banki – przegląd najnowszych ofert. Jeżeli szukasz odpowiedniego kredytu na skonsolidowanie zadłużenia, zapoznaj się poniżej z propozycjami banków.

kredyt konsolidacyjny Łódź

Przejdź do propozycji banków w Łodzi – również przez internet.

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to kredyt, który wybieramy, jeżeli chcemy, aby bank z tego nowego kredytu, spłacił nasze zobowiązania kredytowe w tym samym lub w innych bankach. I to oznacza, że pozbywamy się długów? Oczywiście, że nie, tylko zamiast kilku różnych kredytów, spłacasz tylko jeden.

Nie jest to kredyt oddłużeniowy – nie ma zresztą takiego kredytu w ofercie żadnego banku. Przeczytaj na temat zadłużenia i sposobów jak poradzenie sobie z nadmiernym zadłużeniem.

Konsolidacja kredytowa pozwala przede wszystkim obniżyć wysokość nowej raty kredytowej, dla nowego kredytu, poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu.

Po przeprowadzonej konsolidacji zamiast kilku zobowiązań masz wówczas tylko 1 kredyt do spłaty i pamiętasz tylko o 1. terminie płatności raty.

Konsolidacja kredytów powinna być przeprowadzona, jeżeli przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć trudności w terminowej spłacie wszystkich zobowiązań bankowych lub wówczas, kiedy suma miesięcznych zobowiązań są już teraz, zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Kredyt konsolidacyjny Łódź Banki oraz kredyty konsolidacyjne online:

Co podlega konsolidacji? W zależności od banku, mogą to być kredyty i pożyczki:

 • gotówkowe,
 • hipoteczne (kredyty konsolidacyjne hipoteczne),
 • samochodowe,
 • ratalne.

Dodatkowo:

 • limit na karcie kredytowej,
 • limit kredytowy koncie osobistym

Konsolidacja kredytów i kredyt konsolidacyjny w Łodzi

Czy w Łodzi będzie tańszy kredyt niż w innym mieście? Pomimo, że wybór banków jest z pewnością większy niż np. w Aleksandrowie Łódzkim, to nie oznacza wcale, że w Łodzi są lepsze i tańsze kredyty! To nie jest jednak wybór pomiędzy produktami w centrach handlowych!

Owszem, w samej Łodzi będzie znacznie więcej placówek bankowych, np. banku PKO BP, Pekao czy Alior Banku, ale to jest zrozumiałe – większe miasto. Nawet znajdą się placówki innych banków komercyjnych czy banków spółdzielczych jedynych w całym województwie łódzkim. Czy będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić wszystkie banki i sprawdzić oferty?

Ostatecznie zawsze okazuje się, że propozycja kredytu konsolidacyjnego w Łodzi będzie taka sama jak w Bełchatowie, Koluszkach czy Lidzbarku Warmińskim. Różnica będzie polegać być może w ostatecznej ofercie, która uzależniona jest od oceny kredytowej kredytobiorcy.

Tani kredyt konsolidacyjny

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt konsolidacyjny nie oznacza wcale tańszego kredytu i obniżenia kosztów kredytowych. Obniżona zostaje wysokość raty kredytowej w stosunku do sumy rat płaconych przed konsolidacją, ale odbywa się to kosztem wydłużenia okresu spłaty. To natomiast oznacza, że zapłacimy więcej odsetek za kredyt.

Owszem, w przypadku, gdy spłacamy kredyty, które były zaciągnięte kilka lat temu, przy wysokim oprocentowaniu, to taka operacja kredytowa, może przynieść pewne oszczędności w spłacie kredytu. Ale w 2022 r. i w 2023 stopy procentowe nie są na „płaskowyżu”, ale rosną.

Kredyt konsolidacyjny 20000 zł na 6 lat czy może lepiej rozpocząć negocjacje z bankiem? Celem renegocjacji umowy jest zmiana warunków umowy kredytowej. W przypadku, kiedy spłacasz jeden kredyt, to jest to właściwe podejście. Być może uda się np. obniżyć oprocentowanie albo wydłużyć czas spłaty?

Ale jeżeli spłacane zobowiązania to dwa lub więcej, to lepszym rozwiązaniem jest wzięcie pod uwagę konsolidacji kredytów.

Restrukturyzowanie poszczególnych umów kredytowych zabiera czas, a cała procedura – w przypadku każdej umowy – może potrwać nawet 30 dni.

Jakiekolwiek działanie zostanie podjęte, ważne, aby były przeprowadzone wówczas, kiedy raty kredytowe są regulowane terminowo, a nie kiedy mamy już pewne opóźnienia.

Kredyt konsolidacyjny Lodz

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę bankową, dobrze jest porównać oferty według całkowitych kosztów kredytu i RRSO. Jest to prosty i w zależności od liczby ofert wziętych pod uwagę, szybki sposób, aby stworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych.

Czy łatwo jest dostać kredyt na skonsolidowanie? Przede wszystkim należy skontaktować się z bankiem, zapoznać się z ofertą i wówczas otrzymamy wstępną decyzję i propozycję. Następnie należy złożyć wniosek kredytowy i bank po ocenie zdolność i wiarygodności kredytowej podejmuje ostateczną decyzję.

A który z czynników będzie decydujący? Zdolność czy wiarygodność kredytowa? Oba są równie ważne i łącznie wpływają na ocenę kredytową.

Od zdolności kredytowej zależy maksymalne wysokość kredytu, jaki można uzyska. Wpływa na niego szereg zmiennych, ale przede wszystkim liczy się wysokość osiąganych dochodów, ich źródło oraz wydatki na gospodarstwo domowe (bieżące zobowiązania kredytowe również).

Ważna jest oczywiście dobra historia kredytowa, parametry zaciąganego zobowiązania, czyli czas jego spłaty i rodzaj rat (równe lub malejące).

Pamiętaj! Jeżeli kredytu nie otrzymałeś w jednym banku ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową, nie oznacza to wcale, że kredytu nie otrzymasz w innym. Każdy bank w nieco inny sposób wylicza zdolność kredytową. Na pewno kredytu nie otrzymasz w żadnym banku, jeżeli masz negatywną historię kredytową.

Banki w Łodzi

Czy wiesz, że w Łodzi:

 • PKO BP ma: 19 oddziałów, 5 Agencji PKO BP, 78 bankomatów i wpłatomatów,
 • Santander Bank ma: 12 oddziałów, 18 wpłatomatów i 40 bankomatów,
 • na ulicy Piotrkowskiej znajdują się trzy oddziały Pekao (II, V i VIII), pod numerem 76, 288 i 270,
 • 5 placówek ma Getin Bank, 30 bankomatów,  29 wpłatomatów,
 • Alior Bank oferuje 9 rodzajów kredytów i pożyczek:
Przegląd produktów finansowych: Alior Bank – kredyty, pożyczki i konta bankowe.
 • Pożyczka Internetowa do 200 000 zł,
 • Kredyt Odroczony do 150 000 zł,
 • Pożyczka z gwarancją – 9 zł, to średni miesięczny koszt pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł,
 • Internetowy Kredyt Konsolidacyjny do 200 000 zł,
 • Konto internetowe 0 zł,
 • Konto Jakże Osobiste – Korzystna Rozgrywka,
 • Alior Bank Rachunek iKonto Biznes – do 1500 zł premii,
 • Alior Bank Rachunek 4×4,
 • Kantor walutowy – wymiana walut 24h, 7 dni w tygodniu,
 • Kredyt Firmowy – 0% prowizja przygotowawcza,
 • Kredyt firmowy na selfie do 600 000 zł.

W województwie śląskim również znajdziesz przegląd banków i kredytów. Wybrane miejscowości, kredyty hipoteczne, konsolidacyjne i gotówkowe.
Aktualizacja: grudzień 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok