Strona główna / Kredyty Województwa / Kredyt konsolidacyjny Łódź – gdzie skonsolidować kredyty w Łodzi?

Kredyt konsolidacyjny Łódź – gdzie skonsolidować kredyty w Łodzi?

kredyt konsolidacyjny ŁódźKredyt konsolidacyjny Łódź Banki przegląd najnowszych ofert. Jeżeli szukasz odpowiedniego kredytu na skonsolidowanie zadłużenia, zapoznaj się poniżej z propozycjami banków.

Przejdź do propozycji banków w Łodzi – również przez internet.

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to kredyt, który zaciągamy, a bank spłaca nim nasze zobowiązania kredytowe w tym lub innych bankach. Konsolidacja kredytowa pozwala obniżyć wysokość raty kredytowej poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu. Zamiast kilku kredytów mamy wówczas tylko jeden kredyt do spłaty i pamiętamy tylko o jednym terminie płatności raty.

Konsolidacja kredytów powinna być przeprowadzona, jeżeli przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć trudności w terminowej spłacie wszystkich zobowiązań bankowych lub wówczas, kiedy suma miesięcznych zobowiązań są zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Kredyt konsolidacyjny Łódź Banki oraz kredyty konsolidacyjne online:

Co podlega konsolidacji? W zależności od banku, mogą to być kredyty i pożyczki:

  • gotówkowe,
  • hipoteczne (kredyty konsolidacyjne hipoteczne),
  • samochodowe,
  • ratalne.

Dodatkowo:

  • limit na karcie kredytowej,
  • limit kredytowy koncie osobistym

Tania konsolidacja kredytów w Łodzi

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt konsolidacyjny nie oznacza wcale tańszego kredytu i obniżenia kosztów kredytowych. Obniżona zostaje wysokość raty kredytowej w stosunku do sumy rat płaconych przed konsolidacją, ale odbywa się to kosztem wydłużenia okresu spłaty. To z kolei oznacza, że zapłacimy więcej odsetek za kredyt.

Owszem, w przypadku, gdy spłacamy kredyty, które były zaciągnięte kilka lat temu, przy wysokim oprocentowaniu, to taka operacja kredytowa, może przynieść pewne oszczędności w spłacie kredytu.

Zanim jednak zdecydujemy się np. na kredyt konsolidacyjny 20000 zł na 6 lat, lepiej rozpocząć negocjacje z bankami celem renegocjacji umowy. Być może uda się nam np. obniżyć oprocentowanie? Każde jednak rozmowy powinniśmy przeprowadzić wówczas, gdy regulujemy terminowe raty kredytowe, a nie wówczas, gdy zaprzestaliśmy spłacać zobowiązanie.

W przypadku, gdy bank nie jest skłonny, aby zaoferować nam lepsze warunki spłaty i przygotować aneks do umowy, możemy oświadczyć, że w takim razie zaczynasz szukać kredytu konsolidacyjnego w innym banku. Być może po takiej perswazji bank zmieni decyzję.

Kredyt konsolidacyjny Lodz

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę bankową, dobrze jest porównać oferty bankowe według całkowitych kosztów kredytu i rrso. Jest to prosty, i w zależności od ilości ofert, szybki sposób, aby stworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok