Kredyt konsolidacyjny klienci indywidualni

Kredyt konsolidacyjny klienci indywidualni: przegląd kredytów na skonsolidowanie kilku kredytów w jeden, całkowicie nowy kredyt.

kredyt konsolidacyjny klienci indywidualni

Jeżeli po raz pierwszy słyszysz o tego rodzaju kredycie, to poniżej zostaną przedstawione najważniejsze informacje.

Bardzo ważne: jeżeli będziesz składać wniosek o konsolidację kredytów, to niezależnie od tego czy będzie to niewielki kredyt na 20 tys. zł czy na znacznie większą kwotę, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Nawet w sytuacji, kiedy 2 tygodnie wcześniej wziąłeś pożyczkę gotówkową i bank sprawdzał Twoją zdolność i wiarygodność kredytową, to i teraz zrobi to ponownie.

Każdy bank jest zobligowany przez prawo do takiej procedury i w każdym przypadku, kiedy będziesz ubiegał się o tego rodzaju finansowanie, to bank ją powtórzy.

Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie: kiedy Twój wniosek o kredyt konsolidacyjny z pewnością zostanie odrzucony? W sytuacji, kiedy zajdzie jedna lub dwie okoliczności:

  • brak zdolności kredytowej lub/i
  • negatywna historia kredytowa.

Na zdolność kredytową wpływają głównie dochody i wydatki. Bank sprawdza czy tzw. dochód rozporządzalny jest wystarczający na systematyczne regulowanie rat. Więcej na temat zdolności kredytowej przeczytasz TUTAJ.

Natomiast, kiedy już spłacasz kredyty lub pożyczki i nie regulujesz ich terminowo lub co gorsza, przestałeś spłacać zobowiązanie, to szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego spadają do zera.

Kredyt konsolidacyjny klienci indywidualni

Wybór jest dość duży, ale nie oznacza to wcale, że, aby wybrać korzystną ofertę, to należy skontaktować się z każdym możliwym bankiem komercyjnym, spółdzielczym i SKOK-iem. Nie. Tak naprawdę wystarczą zaledwie… dwa banki, aby skutecznie wynegocjować korzystną ofertę.

Poniżej znajduje się kilka najciekawszych propozycji z ostatniego tygodnia:

Pamiętaj, że porównując kredyty pod względem ceny, należy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu oraz na jego RRSO.

Na koszt kredytu konsolidacyjnego wpływa kilka czynników:

  • wysokości kredytu,
  • czasu kredytowania,
  • oprocentowania nominalnego (wysokość odsetek),
  • wysokości prowizji,
  • kosztów dodatkowych, np. wysokości ubezpieczenia,
  • wyboru rodzaju płatności rat kredytowych (malejące lub równe),
  • daty wypłaty kredytu,
  • dat płatności raty kredytowej.

Im mniejszy będzie łączny koszt kredytowy, to oczywiście tańszy będzie kredyt.

Jak obniżyć koszt kredytu konsolidacyjnego?

1. Jest to możliwe tylko poprzez porównanie ofert w bankach, a tym samym wybór tańszego kredytu.

2. Można również negocjować warunki kredytowe. Lepsza ocena kredytowa kredytobiorcy, to i bank jest bardziej skłonny do obniżenia oprocentowania lub zrezygnowania częściowo z prowizji.

3. Koszt kredytu konsolidacyjnego możesz obniżyć również poprzez skrócenie okresu kredytowania. Założeniem konsolidacji kredytów jest poprawa płynności finansowej – dzięki wydłużeniu czasu spłaty, rata może być znacznie niższa. Ale jest jeden mankament: im dłużej spłacasz kredyt, tym więcej odsetek zapłacisz i w związku z czym wzrasta ogólna wysokość zadłużenia!

4. Wybór rat malejących powoduje, że całkowity koszt kredytu jest niższy niż przy ratach stałych. Ale to rozwiązanie ma również minus: należy mieć większą zdolność kredytową (w początkowym okresie spłaty, raty kredytowe są znacznie większe niż przy ratach stałych).

Kredyt konsolidacyjny klienci indywidualni: spłacasz już kilka zobowiązań, a raty kredytowe ciążą? Jeżeli jesteś wiarygodnym klientem dla banku z odpowiednią zdolnością kredytową, to możesz wziąć pod uwagę ich konsolidację. Jedna mniejsza rata będzie z pewnością ulga dla domowych finansów.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok