Kredyt konsolidacyjny gotówkowy w banku

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy w banku – jeden kredyt zamiast kilku i jedna mniejsza rata kredytowa. Czy, aby skonsolidować, czyli połączyć kredyty w jeden, koniecznej jest posiadanie zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości? Czy nie posiadając nieruchomości, która byłaby zabezpieczeniem można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Pod warunkiem, że masz zdolność i wiarygodność kredytową.

kredyt konsolidacyjny gotówkowy banki

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, jak każdy inny produkt bankowy, jest ściśle dopasowany do potrzeb i oczekiwań uczestników rynku finansowego. Bank bierze pod uwagę wiele scenariuszy, różne formy zabezpieczenia jego spłaty i w odpowiedni sposób przygotowuje swoją ofertę kredytową. Dlatego możemy wyróżnić kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne. Każdy z tych dwóch kredytów wymaga innej procedury badania i weryfikacji złożonego wniosku kredytowego.

Kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem oddłużeniowym, a taką terminologią niekiedy posługują się nawet specjalistyczne strony finansowe. Konsolidacja nie powoduje bowiem, że „znikają” nasze zobowiązania, ale są spłacane nowym kredytem.

Jeżeli obecnie spłacasz kilka kredytów i pożyczek, to możesz sprawdzić ofertę banków i wybrać najbardziej atrakcyjną konsolidację gotówkową. Jest to właściwy krok w kierunku poprawy płynności finansowej i poprawy bilansu domowego budżetu. Jeden kredyt, to nie tylko jeden termin płatności raty, ale i możliwość jej znacznego obniżenia.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy w bankach

W jakim banku zapytać o kredyt konsolidacyjny gotówkowy? Zapytanie można wysłać do jednego lub kilku banków z listy poniżej:

Czy kredyt konsolidacyjny przynosi oszczędności i czy możemy zyskać na konsolidacji? Niekoniecznie. Należy tu zwrócić uwagę, że konsolidacja kredytów opiera się na dwóch założeniach:

  • „połączenia” wielu zobowiązań kredytowych w jeden kredyt,
  • obniżeniu wysokości raty w stosunku do sumy rat kredytów konsolidowanych.

Co prawda kredyty konsolidacyjne mają niższe oprocentowanie nominalne niż kredyty gotówkowe, ale aby osiągnąć znaczące korzyści z tego tytułu, to „stare” kredyty musiałyby być oprocentowane znacznie wyżej niż przy ofercie kredytu konsolidacyjnego.

Drugie założenie, czyli obniżka raty kredytowej, jest możliwe przy zmniejszeniu oprocentowania, ale wpływ na to będzie niewielki (w porównaniu do konsolidowanych zobowiązań). Nie oznacza to, że nie ma to żadnego znaczenia. Ma, i to kolosalne! Znaczna redukcja wysokości raty jest bowiem możliwa tylko poprzez wydłużenie czasu spłaty. A im dłużej spłacamy kredyt, to tym więcej odsetek musimy zapłacić. Dlatego warto jest negocjować wysokość oprocentowania, bowiem nawet i nieznaczna obniżka wpływa na zmniejszenie całkowitego kosztu kredytu.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego gotówkowego

W przypadku konsolidacji hipotecznej wysokość kredytu jest uzależniona od oceny zdolności kredytowej i wartości nieruchomości. Możliwy kredyt do uzyskania jest z pewnością znacznie większy niż w konsolidacji gotówkowej. Ale kredyt gotówkowy konsolidacyjny w ofercie banków może sięgać nawet i 200 tys. zł z maksymalnym czasem spłaty wynoszącym 10 lat. To bardzo dużo.

Kredyty konsolidacyjne gotówkowe nie wymagają zabezpieczenia hipotecznego na nieruchomości, a maksymalna wartość kredytu zostaje wyznaczona na podstawie badania zdolności kredytowej i po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej. Nie trzeba dodawać, że im lepiej zostaniemy ocenieni przez bank, to tym silniejsza jest nasza pozycja negocjacyjna i na lepsze warunki kredytowania możemy liczyć.

Co prawda konsolidacja gotówkowa nie pozwala na skonsolidowanie kredytu mieszkaniowego czy pożyczki hipotecznej, ale zakres pozostałych zobowiązań, które można „połączyć” jest bardzo szeroki. Generalnie konsolidacji podlegają poniżej wymienione kredyty i pożyczki, w praktyce zależy to już od konkretnego banku.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – zakres konsolidacji, kredyty i pożyczki:

  • gotówkowe,
  • samochodowe,
  • ratalne,
  • konsolidacyjne,
  • studenckie,
  • karty kredytowe,
  • limity w rachunkach bankowych.

Niektóre z banków konsolidują również pożyczki pozabankowe i oferują dodatkową gotówkę w ramach konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – pytania i odpowiedzi

Mam kredyty i pożyczki na łączną kwotę 150 tys. zł. Debet na koncie wykorzystany na 40 tys. zł (limit 60 tys. zł). Czy możliwa jest konsolidacja gotówkowa? BIK w porządku.

Trudno jest to stwierdzić, ponieważ wszystko zależy od banku, jak oceni Twoją zdolność kredytową. Warto jest skontaktować się z bankiem i nawet telefonicznie o to zapytać.

Dlaczego nie ma w rozpisce wszystkich kredytów konsolidacyjnych. A szukam konsolidacji na 100 tys. zł na 8 lat i chciałbym sprawdzić 20 banków, a nie tylko 4.

Nie wszystkie banki mają oferty, które są w jakiś sposób szczególne. Niektóre z takich propozycji kierowane są tylko i wyłącznie do swoich klientów (jeżeli masz tam konto bankowe). Inne natomiast nie oferuj nie tylko możliwości ubiegania się o kredyt konsolidacyjny gotówkowy przez internet, ale i nie dopuszczają możliwości, że można to załatwić przez telefon. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osobiście udać się do różnych banków w Twoim mieście i zapytać o ofertę.

Co to oznacza tani kredyt konsolidacyjny gotówkowy?

Tani kredyt konsolidacyjny gotówkowy, to kredyt, którego koszt całkowity jest mniejszy w porównaniu do ofert kredytowych w innych bankach.

A czy można otrzymać kredyt gotówkowy na 300 tys. zł? Jeszcze tak, ale musisz się spieszyć, ponieważ kończy się promocja!

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok