Kredyt konsolidacyjny Gorlice i połączenie kilku wybranych zobowiązań, które zostały zaciągnięte w różnych bankach, w jeden kredyt. W jakim banku przeprowadzić taką konsolidację i czy jest ona skomplikowana?

kredyt konsolidacyjny Gorlice

Potocznie o konsolidacji mówi się jako „połączeniu” kilku kredytów w jeden. A tak naprawdę polega to na spłacie posiadanych zobowiązań, nowym kredytem. Skonsolidować wówczas można różne zobowiązania: kredyty i pożyczki gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, ratalne czy zadłużenie na ROR-ach i kartach kredytowych. Oczywiście zakres możliwej konsolidacji zależy od banku.

Plus takiego rozwiązania? Przede wszystkim ograniczenie posiadanych kredytów, a po drugie możliwość poprawy płynności finansowej, dzięki wydłużeniu czasu spłaty nowego kredytu (mniejsza rata kredytowa). Nie jest ona skomplikowana, a wniosek o kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest bardzo podobny do wniosku o kredyt gotówkowy, dlatego może być oferowany również przez internet.

Dodatkowo, poprawa zdolności kredytowej kredytobiorcy, pozwala bankom zaproponować w ramach konsolidacji środki finansowe, które mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

Kredyty Gorlice – banki i placówki bankowe

Lista powyżej pozwala na wysłanie przez internet wniosku kontaktowego i to bank wówczas skontaktuje się w sprawie kredytu. Jeżeli jednak chcesz osobiście odwiedzić bank i zapytać o kredyt konsolidacyjny, możesz to zrobić w następujących oddziałach:

Banki spółdzielcze w Gorlicach

Aktualizacja placówek bankowych komercyjnych i spółdzielczych – październik 2021 r. Kredyty konsolidacyjne Gorlice (powiat gorlicki – województwo małopolskie).

Warto czy nie warto konsolidować zobowiązania?

Oferta kredytowa czy szerzej, sama konsolidacja, powinna być decyzją indywidualną i zaleć od konkretnej sytuacji finansowej. Jeżeli JUŻ nie radzisz sobie ze spłatą zobowiązań, masz zaległości w zapłaceniu rat, to z dużym prawdopodobieństwem takiego kredytu nie otrzymasz. Każda decyzja kredytowa, którą podejmuje bank, zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej (m.in. ocena historii kredytowej w BIK).

Uwaga! Nie sięgaj po pożyczki pozabankowe, aby uregulowania raty. Jest to prosta droga do wpadnięcie w pętlę zadłużenia, z której jest bardzo trudno wyjść! Skontaktuj się z wierzycielami i podejmij działania mające na celu restrukturyzowanie zadłużenia.

W sytuacji, kiedy jednak spłacasz kredyty terminowo, ale widzisz, że łączna wysokość rat stanowi duże wyzwania finansowe, to można zastanowić się nad ich konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny to nie jest sposób na wyjście z zadłużenia, bo dług pozostaje, ale możliwość odzyskania płynności finansowej. Twoje dotychczasowe, wybrane kredyty, zostaną spłacone nowym kredytem, a rata może być obniżona, dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. W ten sposób strona wydatkowa w budżecie domowym powinna ulec znacznemu zmniejszeniu.

Minus konsolidacji? Oczywiście to koszt kredytowy, podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu. Na jego całkowity koszt wpływają najczęściej odsetki oraz mogą wystąpić opłaty dodatkowe, np. prowizja. Im dłużej będziesz spłacać kredyt, to rata kredytowa będzie mniejsza, ale jednocześnie wzrasta koszt takiego kredytu, ponieważ zapłacisz więcej odsetek (a musisz wziąć pod uwagę, że kredyty konsolidacyjne są spłacane średnio dłużej niż kredyty gotówkowe).

Przykładowa konsolidacja na 50000 zł

Przykład dla kredytu konsolidacyjnego (hipotecznego – zabezpieczonego na hipotece nieruchomości) na 50 tys. zł na 120 rat.

RRSO 7,2%.
Oprocentowanie nominalne 6,41%.
Całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego 19 128,40 zł, w tym:

Wysokość rat ok. 566 zł.

Kredyty i pożyczki bankowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.