Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej, no i gdzie najtaniej!

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiejKredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej skonsolidować zadłużenia bankowe? Należy na samym początku sprawdzić oferty kredytowe w bankach. A gdzie najłatwiej dostać taki kredyt? W każdym banku, pod warunkiem, że mamy zdolność kredytową.

Aby wyszukać kredyt na skonsolidowanie zadłużenia nie należy posługiwać się porównywarką kredytów konsolidacyjnych, które nie jest najlepszym narzędziem, aby wyszukać tani kredyt na konsolidację zadłużenia.

Zdecydowanie lepiej jest samodzielnie porównać oferty kredytów konsolidacyjnych i na podstawie naszego porównania stworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych. Wówczas możemy zadecydować, na którą ofertę bankową się zdecydujemy.

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej?

Po co komu kredyt konsolidacyjny?

Z pomocą kredytu konsolidacyjnego uzyskujemy możliwość, aby spłacić nasze dotychczasowe kredyty bankowe.

Mogą to być kredyty i pożyczki gotówkowe, z serii: kredyt na oświadczenie, kredyt na pit czy pożyczka gotówkowa z obniżonym oprocentowaniem, itp.

Przeczytaj: Atrakcyjny, korzystny i tani kredyt gotówkowy. Czy jest to możliwe?

Konsolidacji kredytowej podlega dług na karcie kredytowej, w rachunku ROR oraz oczywiście kredyt samochodowy, hipoteczny, ale także inny… kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja kredytów, jak nazwa wskazuje, łączy wszystkie dotychczasowe kredyty w jeden.

Kiedy taka konsolidacja ma sens? Przede wszystkim wówczas, kiedy wysokość nowej raty kredytowej będzie niższa niż suma rat, które płaciliśmy dotychczas.

Jak to jest możliwe, że obniżymy wysokość raty kredytowej? Przede wszystkim, kredyt konsolidacyjny gotówkowy można wziąć nawet i na 10 lat. Im dłuższy okres kredytowania, to oczywiście zmniejsza się rata kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej? Przykład konsolidacji kredytów

Mając kredyt gotówkowy 10 000 zł na 5 lat, pożyczkę samochodową na 4 lata 6 000 zł, kredyt ratalny 2 000 zł na 1.5 roku oraz zadłużenie na karcie kredytowej w wysokości 1 000 zł na 1 rok, zaciągamy kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie tego zadłużenia ( 10 000 zł + 6 000 zł + 2 000 zł + 1 000 zł) w wysokości 19 000 zł. Okres kredytowania ustalamy w zależności od wysokości raty kredytowej, jaką chcielibyśmy płacić. W tym przykładzie wybieramy 5 lat (maksymalna długość kredytu, który pozostał do spłaty – pożyczka samochodowa). Zatem kredyt gotówkowy 10 0000 zł spłacamy o 1 rok dłużej, pożyczka samochodowa – ten sam okres kredytowania, okres spłaty kredytu ratalnego jest wydłużony o 3.5 roku, a karty kredytowej o 4 lata.

Odpowiadając na pytanie: gdzie najlepiej skonsolidować zadłużenie, to odpowiedź jest prosta: ta, gdzie jest najtaniej. Nie ma sensu przepłacać. Sprawdźmy zatem, ile wyniesie koszt całkowity kredytu oraz jego RRSO.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok