Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej, no i gdzie najtaniej!

2023-09-10 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej przeprowadzić łączenie, czyli konsolidowanie zobowiązań bankowych. Należy na samym początku sprawdzić oferty kredytowe w bankach. A gdzie może być najłatwiej i najszybciej? W każdym banku, pod warunkiem, że mamy zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową w BIK.

kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie finansowe, które pozwala na spłatę wielu istniejących kredytów poprzez zaciągnięcie jednego większego kredytu. Jest to popularna możliwość praktykowane od ponad 20 lat, a kredyt konsolidacyjny znajduje się w ofercie wielu banków.

W pierwszej kolejności to rozwiązanie powinna być rozważone przez tych kredytobiorców, którzy chcą w sposób sensowny uporządkować swoje finanse.

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej? Najlepsze miejsca do konsolidacji

Gdzie najlepiej sprawdzić propozycje kredytowe dotyczące kredytów i pożyczek konsolidacyjnych? Można to zrobić w banku komercyjnym, spółdzielczym lub w SKOK-ach. Wybór jest niezwykle szeroki.

Ale nie ma żadnego uzasadnienia, aby przeglądać te wszystkie propozycje. Nawet wówczas, kiedy zamierzamy znaleźć najlepszą ofertę. Jest to po prostu strata czasu.

Poszukiwania należy ograniczyć do kilku, zwłaszcza do tych, które mają propozycje w promocji i są atrakcyjne cenowo.

Wybór najlepszego banku, w którym uzyskamy kredyt konsolidacyjny nie jest uzależniony od jednego czynnika. Ostatecznie, decyzja czy wybierzemy ten czy inny bank, podejmowana jest na podstawie analizy kilku czynników, które wpływają na finalny kształt oferty.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? Decyzja jest zawsze indywidualna, ale warto zacząć od zapoznania się z propozycjami w bankach.

Korzyści z konsolidacji kredytowej

Konsolidacja kredytu może przynieść wiele korzyści finansowych. Oto kilka z nich:

1. Zredukowanie liczby kredytów. Wybierając kredyt konsolidacyjny uzyskujemy możliwość, aby spłacić nasze dotychczasowe wybrane kredyty bankowe. Mogą to być kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, samochodowe czy zadłużenia w karatach i na rachunkach ROR.

2. Obniżenie miesięcznych rat. Połączenie kilku kredytów w jeden i wydłużenie czasu kredytowania, skutkuje obniżeniem nowej raty. Z pewnością ułatwi to zarządzanie budżetem domowym, ale i poprawi jego stan. Ograniczone zostaną wydatki, co wpływa na większy budżet rozporządzalny.

3. Uproszczenie spłaty. Zamiast pamiętać o wielu różnych terminach spłat rat kredytowych, po konsolidacji jest tylko jeden. Nie tylko nie musisz się obawiać, że ratę pominiesz, ale i nie płacisz wielu opłat w miesiącu.

Trzy przelewy po 4,99 zł w miesiącu razy 12 miesięcy, to 179,64 zł w skali roku.

4. Oszczędność na odsetkach. Jeżeli uzyskasz kredyt konsolidacyjny o niższym oprocentowaniu niż konsolidowane kredyty, to jest szansa, że zaoszczędzisz na odsetkach. Konsolidacja zadłużenia na kartach kredytowych i w limitach – oszczędności: Czy opłaca się konsolidacja kredytów?

Przykład konsolidacji kredytu w praktyce

Aby zobrazować, jak działa konsolidacja kredytu, rozważmy następujący przykład.

Do spłaty pozostało jeszcze 3 zobowiązania plus karta kredytowa. Każdy z tych kredytów ma różne oprocentowanie i terminy spłaty. Miesięczne obciążenia finansowe wynoszą 579 zł plus spłata wymaganego zadłużenia na karcie kredytowej (oprocentowana 19,00% w skali roku).

  • kredyt gotówkowy 10 000 zł (pozostało jeszcze 42 miesiące),
  • pożyczka samochodowa n 6 000 zł (21 miesięcy),
  • kredyt ratalny 1 200 zł (4 miesiące),
  • zadłużenie na karcie kredytowej w wysokości 1 500 zł (12 miesięcy).

Decydujesz się skonsolidować te kredyty w jeden W wybranym banku negocjujesz warunki kredytu konsolidacyjnego, który pokryje saldo wszystkich zobowiązań

Oprocentowanie 11,75% roczne. Żadnego innego kosztu poza odsetkami nie ma.

Nowy kredyt: 18 700 zł na 50 miesięcy.

Po skonsolidowaniu kredytów otrzymujesz niższą miesięczną ratę: 474,78 zł, a całkowity koszt kredytu, to 5 039,25 zł.

Ten przykład pokazuje, że konsolidacja może pomóc w obniżeniu miesięcznych obciążeń. Ważne jest jednak zwrócenie uwagi, że kredyt generuje również koszty. Nie oddajesz bowiem z powrotem tylko kapitału pożyczonego na skonsolidowanie. Dodatkowo mogą to być tylko odsetki, jak w powyższym przykładzie, ale również dobrze mogłaby być to także prowizja czy ubezpieczenie.

Jeżeli chcesz osiągnąć znacząco mniejszą ratę, to musisz zawsze wydłużyć czas spłaty. A dłużej spłacany kredyt, to większy koszt zapłaconych odsetek.

Podsumowanie i wnioski

Podsumowują wpis Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej?, jest to rozwiązanie, które może być rozważone w przypadku spłacania wielu zobowiązań kredytowych.

Wybór najlepszego banku do uzyskania kredytu konsolidacyjnego zależy od indywidualnych preferencji i warunków oferowanych przez instytucje finansowe.

Konsolidacja kredytu może przynieść wiele korzyści, takich jak:

  • obniżenie miesięcznych rat,
  • uproszczenie spłaty,
  • oszczędność na odsetkach.

To również zwiększenie zdolności kredytowej i możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką.

Przykład konsolidacji kredytu pokazuje, jak to rozwiązanie może pomóc w uporządkowaniu finansów i poprawie płynności. Ale z drugiej strony, jasno wynika, że kredyt generuje koszt i może spowodować, że nasze zadłużenie wzrośnie.

Przed podjęciem decyzji o konsolidacji kredytowej, zaleca się dokładne zbadanie różnych opcji, porównanie ofert i skonsultowanie się z doradcą bankowym. W ten sposób można znaleźć najlepsze rozwiązanie, które dopasuje się do indywidualnych potrzeb i umożliwi osiągnięcie lepszej kontroli nad swoimi finansami.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok