Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł

2024-01-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł na „połączenie” kredytów i pożyczek w bankach. Kredyt w takiej wysokości jest dostępny przede wszystkim z zabezpieczeniem hipotecznym. Jednakże od czasu do czasu, można znaleźć kredyty gotówkowe do 300 tys. zł w ofercie promocyjnej. W jakim banku zapytać o taka wysoką konsolidację?
kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł

Przede wszystkim należy wiedzieć, że konsolidacja kredytów polega na podpisaniu nowej umowy kredytowej, w celu spłaty posiadanych zobowiązań kredytowych nowym kredytem. Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu, również i w tym przypadku należy posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł może zostać przeznaczony na spłatę kredytów i pożyczek gotówkowych, samochodowych, kredytów ratalnych, kart kredytów i limitów w rachunkach bankowych. W sytuacji kiedy konsolidowane są wymienione powyżej kredyty, mówimy o kredycie konsolidacyjnym gotówkowym. W sytuacji kiedy:

  • zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość lub
  • jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (również zabezpieczona na nieruchomości)

wówczas mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym.

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł w banku

Poniżej znajduje się lista banków – skontaktuj się i zapytaj o wybrany kredyt:

  • standardowy kredyt konsolidacyjny gotówkowy do 200 tys. zł,
  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy przez internet,
  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny (z zabezpieczeniem hipotecznym):

Konsolidacja to nie tylko jeden kredyt, ale i także (i to jest pewnie najważniejsze) niższa rata kredytowa. Głównie z powodu wydłużenia czasu spłaty.

A czy można wziąć kredyt gotówkowy na taką samą kwotę? Przeczytaj: kredyt gotówkowy 300 tys zł.

Konsolidacja hipoteczna do 300 tys. zł

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości, której hipoteka nie została obciążona żadnymi wpisami oraz posiadasz zdolność kredytową, to możesz skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem na hipotece (tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny).

Zalety takiego rozwiązania są następujące:

  • zdecydowanie niższe oprocentowanie,
  • możliwość wydłużenia okresu spłaty,
  • znacznie większa kwota kredytu.

Nawet w przypadku takiej konsolidacji jest możliwość uzyskania dodatkowej gotówki, która możesz zostać przeznaczona na dowolny cel i jest wypłacana na nasz rachunek bankowy (kredyt konsolidacyjny nie jest wypłacany, tylko bank spłaca nim za nas nasze zobowiązania).

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny ma z reguły korzystniejszą ofertę i jest tańszy. Ale tylko w przypadku konsolidacji powyżej ok. 50 tys. zł. Przy zabezpieczeniu hipotecznym występują bowiem dodatkowe koszty pozabankowe (np. wycena nieruchomości czy wpis do hipoteki). Najlepiej jest poprosić w banku o przygotowanie jednej i drugiej oferty, i po analizie można zadecydować, która z nich będzie bardziej korzystna.

W konsolidacji hipotecznej praktycznie nie ma górnego limitu kredytu, wszystko zależy od wyceny nieruchomości. Jest to przeważnie 60-70% jej wartości.

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł gotówkowy

Jeżeli nie mamy możliwości zabezpieczenia takiego zobowiązania na nieruchomości, to należy wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Maksymalna wartość gotówkowego kredytu konsolidacyjnego to przeważnie 200 tys. zł, ale ostateczna decyzja zależy od oceny zdolności kredytowej i sprawdzenie wiarygodności kredytowej.

Warto zwrócić uwagę również na propozycję banku Santander, który ma propozycję kredytu gotówkowego do 300 000 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok