Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł w banku? Jest to możliwe – sprawdź przegląd banków i propozycji kredytowych poniżej. Warto pamiętać, że powodów do pożyczania pieniędzy jest bardzo dużo. Pieniądze jest łatwo pożyczyć, zarówno na nagłe niespodziewane wydatki, ale i na odnowienie pokoju, zakup samochodu czy mieszkania. To wszystko jednak sprawia, że w pewnym momencie może okazać się, że suma wydatków ponoszonych na regulowanie zobowiązań bankowych, będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów.

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł

Bardzo niskie stopy procentowe w ostatnich kilkunastu miesiącach, oczywiście zachęcają do korzystania z finansowania zewnętrznego. Banki po okresie zaostrzonej polityki kredytowej, ponownie złagodziły kryteria udzielania kredytów konsumpcyjnych. O kredyt jest łatwiej, ale pamiętać należy:

  • niskie stopy procentowe, nie oznaczają wcale, że kredyt lub pożyczka musi być tania. Poza odsetkami występują jeszcze koszty pozaodsetkowe, np. prowizja, opłaty, marże.
  • rosnąca inflacja oraz koszty utrzymania gospodarstw domowych, powodują, że przy niezmienionych dochodach, wydatki w domowym budżecie (czynsz, media, abonamenty, regulowanie rat kredytowych, w tym spłata kart kredytowych i limitów w rachunkach, itp.) stanowią coraz większy procent ogólnego bilansu.

To wszystko powoduje, że może nastąpić moment, kiedy konieczne będzie szukanie dodatkowych dochodów lub zmniejszenie wydatków, aby poradzić sobie z regulowaniem rat kredytowych. W przeciwnym wypadku otwiera się droga do niewypłacalności…

Konsolidacja kredytow w jednym banku

Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy osoby zadłużone podejmują decyzję o sanacji domowych finansów zbyt późno – w momencie, kiedy nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań kredytowych. Co gorsza, często zaciągają pożyczki pozabankowe, aby zapłacić raty kredytowe. To wszystko powoduje, że zadłużenie jeszcze bardziej się powiększa.

Nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji, a jeżeli zdajemy sobie sprawę, że w niedalekiej przyszłości mogą wystąpić trudności z „dopięciem” budżetu, to należy wziąć pod uwagę skonsolidowanie zobowiązań w jeden kredyt, aby obniżyć nową ratę.

Pamiętaj! Każdy bank przed udzieleniem jakiegokolwiek finansowania, sprawdzi nie tylko Twoją zdolność kredytową, ale i wiarygodność kredytową w BIK. Opóźnienia w spłatach zobowiązań mogą definitywnie przekreślić szansę na uzyskanie kredytu.

Kredyt konsolidacyjny nie jest panaceum na kłopoty finansowe – skonsolidowanie kilku kredytów w jeden, o znaczne niżej miesięcznej racie ma przede wszystkim poprawić płynność finansową. Jeżeli po konsolidacji powtórnie zaczniesz zaciągać kredyty i pożyczki, to kolejne kłopoty finansowe będą tylko kwestią czasu.

Kredyt konsolidacyjny do 300 000 zł. Przegląd banków

Konsolidacja kredytowa, to nic innego jak spłata starych zobowiązań nowym kredytem. Konsolidacji mogą podlegać zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, jak i samochodowe, karty kredytowe i limity w koncie, kredyty ratalne, a także kredyty hipoteczne. O tym co można skonsolidować i na jakich warunkach decyduje bank.

Zdecydowana większość banków udziela kredytów konsolidacyjnych gotówkowych do 200 tys. zł ze spłatą nieprzekraczającą 10. lat. Większa kwota kredytu (nie przekracza zazwyczaj 60-80% wartości nieruchomości) oraz czas spłaty (nawet i na 25 lat) jest możliwy w przypadku konsolidacji hipotecznej.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – zabezpieczeniem spłaty kredytu jest hipoteka na nieruchomości, będącej własnością kredytobiorcy lub też osoby trzeciej – pod warunkiem, że wyrazi ona zgodę.
Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – podobnie jak kredyty gotówkowe, z reguły nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Nie obejmuje ona kredytów i pożyczek hipotecznych.

Czy konsolidacja kredytów jest opłacalna?

Jaki jest zasadniczy cel konsolidacji? Przede wszystkim jest to:

1. Zredukowanie liczby posiadanych zobowiązań do niezbędnego minimum.
2. Zmniejszenie wysokości nowej raty kredytowe w stosunku do sumy rat konsolidowanych zobowiązań.
3. Poprawa płynności finansowej.

Zmniejszenie wysokości nowej raty następuje poprzez wydłużenie czasu spłaty. Zatem im dłużej będziesz spłacać kredyt, to rata będzie mniejsza. Jednocześnie z drugiej strony, dłuższy czas kredytowania, to większy koszt całkowity zobowiązania – większy będzie koszt odsetkowy. Ostatecznie nastąpi odciążenie domowych finansów przy jednoczesnym zwiększeniu zadłużenia (całkowita wysokość do spłaty = kapitał + koszty całkowite zobowiązania).

Przy ustanowieniu zabezpieczenia hipotecznego dochodzą również dodatkowe koszy, m.in.: wycena nieruchomości, opłaty notarialne czy podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC). Nieruchomość, która stanie się zabezpieczeniem kredytu musi być ponadto ubezpieczona.

Kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczenia hipotecznego są znacznie powszechniejsze, ale ze względu na brak zabezpieczenia charakteryzują się wyższym oprocentowaniem – z reguły jest ona bliskie maksymalnie dopuszczalnemu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok