Kredyt konsolidacyjny do 200 tys. zł

2023-01-05 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny do 200 tys. zł w bankach. Do 200 tys. zł? To może być zarówno niewielka konsolidacja kredytów do 10 tys. zł, ale i bardzo wysoki, właśnie blisko 200 tys. zł. Czy można skonsolidować kredyty i pożyczki bankowe na aż tak wysoką kwotę? Można! A co więcej przy dobrej zdolności kredytowej, możliwe jest dobranie dodatkowej gotówki.

kredyt konsolidacyjny do 200 tys. zł

Spłacasz w każdym miesiącu po kilka rat kredytów i pożyczek? Do spłacenia pozostało jeszcze… 200 000 zł? A może 20 000 zł? Już dzisiaj możesz je wszystkie spłacić (nowym kredytem) i mieć tylko jeden kredyt. Tylko 1 kredyt w 1 banku i spłacasz tylko 1 ratę. A rata może być znacznie niższa niż suma tych spłacanych obecnie. Na czym to wszystko polega?

Konsolidacja kredytów, to spłata wybranych zobowiązań, nowym kredytem

Załóżmy, że obecnie spłacasz następujące kredyty i pożyczki (suma rat kredytowych i innych zobowiązań):

 • kredyt samochodowy na 32 000 zł,
 • kredyt gotówkowy na 8000 zł (jeżeli szukasz takiego kredytu, to zapoznaj się z propozycjami banków lub skorzystaj z dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji),
 • pożyczka gotówkowa nr 1 na 20 000 zł,
 • pożyczka gotówkowa nr 2 na 15 000 zł,
 • pożyczka gotówkowa nr 3 na 25 000 zł.

Łącznie zadłużenie wynosi 100 tys. zł, natomiast łączna wysokość rat, to 1928 zł.

Wszystko jest ok, jeżeli radzisz sobie z ich spłatą. Ale zakładając, że wydatki domowe rosną (inflacja), podobnie jak raty kredytów z oprocentowaniem zmiennym, a dochody pozostają na tym samym poziomie, to nietrudno zaobserwować, że wysokość rat zaczyna ciążyć. I to bardzo.

Wzrost innych opłat ma rzecz jasna również przełożenie na stan domowych finansów.

Co wówczas można zrobić, aby nie tylko odciążyć domowy budżet, ale i poprawić płynność finansową oraz zwiększyć finansową poduszkę bezpieczeństwa?

W takim przypadku warto zastanowić się właśnie nad kredytem konsolidacyjnym (przeczytaj: czym jest kredyt konsolidacyjny i czy można go dostać online). Jeżeli masz zdolność i wiarygodność kredytową, bank spłaca zobowiązania bankowe, które wyszczególniłeś we wniosku kredytowym, a następnie udziela Tobie nowego kredytu na kwotę przeprowadzonej konsolidacji. Dzięki temu spłacasz jeden kredyt, a wydłużając czas kredytowania zmniejszasz wysokość nowej raty.

Kredyt konsolidacyjny do 200 tys. zł porównanie banków

Co ciekawe, kredyt konsolidacyjny w wysokości, nawet i 200 tys. zł, może zostać udzielony: 1. przez internet, 2. nie wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne (ale o kredyt zabezpieczony na hipotece, tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny, można w banku wnioskować).

Pamiętaj! Połączenie kredytów i obniżenie raty kredytowej, to z pewnością duży plus przeprowadzonej konsolidacji. Ale są również minusy.

Minus jest taki sam, jak w przypadku innych kredytów: jest to koszt kredytu.

Konsolidacja kredytów – mniejsza rata, ale większy koszt całkowity

Dlaczego nie skorzystać z porównywarki kredytów konsolidacyjnych i nie obliczyć raty? Bo są to tylko szacunkowe wyliczenia, a dodatkowo wiele z porównywarek nie uaktualnia propozycji.

Zawsze należy pamiętać, że w porównywarkach i kalkulatorach, którymi posługujemy się do wyliczenia rat, otrzymane wyniki są szacunkowe (podobnie, jak i koszty całkowite kredytu). Spowodowane jest to tym, że są to tylko propozycje kredytowe, natomiast oferta kredytowa, która w zasadzie jest ostateczna, uwzględnia ocenę kredytowa dokonaną przez bank. A kalkulatory nie mają takiej możliwości.

Ok. Załóżmy zatem, że konsolidacja jest przeprowadzana na 200 000 zł. I taki kredyt konsolidacyjny na 200 tys. zł w banku otrzymujemy. Nie korzystamy z możliwości wzięcia dodatkowej gotówki. Oprocentowanie nominalne roczne kredytu wynosi 11,69%. I mamy to szczęście, że oferta jest w promocji i nie występują inne koszty (bez prowizji, bez ubezpieczenia). Odsetki są zatem jedynym kosztem kredytu. Rat równe. Ile wyniosą?

Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł. RSO 11,69%. Raty równe.

 • 6 lat – 3 877,87 zł,
 • 7 lat – 3 497,48 zł,
 • 8 lat – 3 216,60 zł,
 • 9 lat – 3 001,99 zł,
 • 10 lat – 2 833,69 zł.

I tak można było zakładać, że im dłuższy czas spłaty, to i rata kredytowa musi być mniejsza. A jak wygląda sytuacja z kosztem kredytowym?

Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł. RSO 11,69%. Koszt odsetkowy jest jednocześnie kosztem całkowitym.

 • 6 lat – 79 206,78 zł,
 • 7 lat – 93 787,99 zł,
 • 8 lat – 108 793,52 zł,
 • 9 lat – 124 214,97 zł,
 • 10 lat – 140 043,07 zł.

Koszt całkowity musi być większy z każdym dodatkowym miesiącem spłaty. Jest to spowodowane tym, że pożyczony kapitał jest oprocentowany. A i dłużej pozostaje w naszej dyspozycji (im dłużej go spłacamy), tym i większy koszt zapłaconych odsetek.

Kredyt konsolidacyjny, to kredyt jak każdy inny

1. Zaciągając kredyt w banku oddajesz nie tylko pożyczony kapitał, ale i koszty z nim związane, np. odsetki oraz koszty pozaodsetkowe.
2. Rata kredytowa będzie tym niższa, im mocniej zostanie wydłużony okres kredytowania. Tym samym spłacając dłużej kredyt, zapłacisz więcej odsetek.
3. Kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem zmiennym oznacza, że podwyżka stóp procentowych przez RPP NBP, to wzrost za określony czas rat kredytowych oraz całkowitego kosztu kredytu (odwrotna sytuacja jest w przypadku obniżki stóp procentowych).

Zawsze sprawdź, ile wyniesie całkowity koszt Twojego nowe kredytu! Porównaj różne warianty spłaty kredytu, tak, aby najlepiej dopasować ratę do obecnych i przyszłych możliwości finansowych.

Niekiedy jednak nie ma innej możliwości na odzyskanie płynności finansowej i uzdrowienie finansów (jakkolwiek to dziwnie brzmi) niż konsolidacja zadłużenia i obniżenie raty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny do 200 tys. zł

Do 200 tys. zł skonsolidujemy kredyty między innymi w:

 • Santander Bank Polska – do 300 000 zł,
 • Pożyczka konsolidacyjna w Bank Pekao – do 250 000 zł,
 • Internetowy Kredyt Konsolidacyjny w Alior Bank – do 200 000 zł,
 • Bank BNP Paribas S.A. – do 200 000 zł.

Oferty kredytów konsolidacyjnych (i pożyczek konsolidacyjnych) można znaleźć w każdym z banków. Jedne są lepsze, inne gorsze. Są kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne. Porównanie kredytów konsolidacyjnych to podstawowe zadanie. Wybór zależy od naszej zdolności kredytowej, wiarygodności, wielkości konsolidacji, czasu jej trwania i formy zabezpieczenia.

Dodatkowo o konsolidacji kredytów i nie tylko:

Konsolidacja kredytów – najważniejsze informacje,
czy 1 plus 1 może dać 1,
Jaki kredyt lub pożyczkę gotówkową wziąć na remont?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok