Kredyt konsolidacyjny całkowicie online?

2022-12-20 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny całkowicie online, przez internet i bez konieczności wizyty w oddziale banku? Jest to możliwe? Nie zawsze, ale jednak…

kredyt konsolidacyjny całkowicie online

Nowy kredyt na spłatę innych kredytów? Kredyt spłacamy nowym, kolejnym kredytem? Przecież najgorszym rozwiązaniem jest przecież zaciąganie nowych kredytów, aby spłacić dotychczasowe zobowiązania. To może przecież doprowadzić do wpadnięcia w „pętlę zadłużeniową”… Niekoniecznie, tak musi być.

Jeżeli mamy zbyt wysokie raty kredytowe i chcemy je obniżyć, poprzez połączenie kredytów (konsolidację kredytów), to może to być jedyne słuszne rozwiązanie. Jaki kredyt umożliwia takie rozwiązanie? Jest to kredyt celowy – kredyt konsolidacyjny.

Znacznie gorszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej, aby zapłacić ratę kredytową.

Najnowsze i bieżące oferty kredytowe w bankach:

Sprawdź i porównaj: Kredyt gotówkowy 14000 zł 7 lat.

Na czym polega konsolidacja kredytów?

No właśnie, na czym właściwie polega konsolidacja kredytów i pożyczek? Najkrócej rzecz ujmując jest to „połączenie” kilku kredytów lub pożyczek bankowych w jeden nowy kredyt.

Zaciągany jest nowy kredyt (ale może to być również i pożyczka konsolidacyjna bankowa), a z udostępnionych w ten sposób środków, bank spłaca nasze zobowiązania, które przedstawiliśmy do konsolidacji.

W przypadku pożyczki konsolidacyjnej spłatę kredytów i pożyczek dokonujemy samodzielnie.

W ten sposób zamiast kilku kredytów mamy tylko jeden kredyt, a rata jest mniejsza niż suma rat dotychczasowo płaconych. Rata kredytowa może być niższa z dwóch powodów: niższego oprocentowania kredytu konsolidacyjnego (w porównaniu z bieżącymi kredytami) i wydłużenia okresu spłaty.

Konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem (a niekiedy jedynym…) w sytuacji, kiedy chcemy odzyskać stabilność finansową, zachwianą w wyniku płacenia wysokich rat kredytowych.

Jest jedno „ale”. Jeżeli przestaniemy płacić raty kredytowe, to mamy niewielkie szanse, aby uzyskać taki kredyt! Nie tylko zresztą konsolidacyjny, ale i każdy inny. Nawet najmniejszej pożyczki gotówkowej nie otrzymamy w banku!

Należy zatem o taki kredyt ubiegać się wówczas, kiedy regulujemy zadłużenie terminowo. Banki podejmując decyzję o przyznaniu kredytu będą brały pod uwagę zarówno naszą zdolność kredytową, jak i wiarygodność kredytową (sprawdzą naszą historię kredytową w BIK).

Kredyt konsolidacyjny całkowicie online. Przez internet

Najczęstszą formę kredytu konsolidacyjnego, z którego korzystamy w banku, jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy.

Przeważnie bank nie wymaga wówczas dodatkowych zabezpieczeń spłaty poza tymi standardowymi. Ale oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że niezależnie od wnioskowanej kwoty, może poprosić nas o dodatkowe zabezpieczenie, np. poręczenie innych osób czy wykupienie ubezpieczenia.

Ponieważ kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest podobny do kredytu gotówkowego, nie ma zbyt dużych formalności, to banki mogą go oferować również przez internet (w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego hipotecznego).

I przeglądając oferty kredytowe, można od czasu do czasu „wyłowić” oferty kredytów konsolidacyjnych online. Obecnie jednak nie ma 100% kredytów konsolidacyjnych online. Kredyt konsolidacyjny całkowicie online to bowiem taki kredyt, o który wnioskujemy bez wychodzenia z domu.

  • wysyłamy wniosek kredytowy przez internet,
  • z bankiem kontaktuje się przez telefon,
  • umowa kredytowa przesyłana nam na konto i następuje przelanie kredytu na wybrany rachunek.

Owszem, wniosek kredytowy możemy złożyć przez internet, ale i tak procedura kredytowa jest przeprowadzana telefonicznie i przez internet. Samo podpisanie umowy kredytowej odbywa się najczęściej poprzez kuriera, który dostarcza umowę lub w placówce danego banku.

Łatwy i szybki kredyt konsolidacyjny?

A gdzie najłatwiej taki kredyt otrzymać? To wszystko zależy od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych (przeczytaj:Kredyt gotówkowy gdzie najłatwiej dostać), tak i w tym przypadku, jeżeli nasza ocena scoringowa jest wysoka, to z kredytem nie będzie problemu w żadnym banku.

Mimo wszystko, jeżeli zastanawiamy się nad konsolidacją w przyszłości, to warto jest od czasu do czasu sprawdzać oferty bankowe. Być może trafimy na taki kredyt konsolidacyjny całkowicie online.

Pamiętaj również, że chociaż konsolidacja kredytów ma wiele zalet, to jednak sam kredyt konsolidacyjny… nie ma żadnych. Jest to jednak nowy kredyt i wystąpi koszt kredytowy. Nawet wówczas, kiedy to będzie tylko koszt odsetkowy, to i tak będzie on tym większy, im mniejsza będzie rata kredytowa, czyli im dłużej będziesz go spłacać.

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny całkowicie online?”

  1. Z kredytem konsolidacyjnym online nie ma żadnego problemu. Gorzej może być ze zdolnością kredytową.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok