Kredyt konsolidacyjny całkowicie online?

Kredyt konsolidacyjny całkowicie onlineKredyt konsolidacyjny całkowicie online, przez internet i bez konieczności wizyty w oddziale banku? Jest to możliwe? Nie zawsze, ale jednak…

Nowy kredyt na spłatę innych kredytów? Kredyt spłacamy nowym, kolejnym kredytem? Przecież najgorszym rozwiązaniem jest przecież zaciąganie nowych kredytów, aby spłacić dotychczasowe zobowiązania. To może przecież doprowadzić do wpadnięcia w „pętlę zadłużeniową”… Niekoniecznie, tak musi być.

Jeżeli mamy zbyt wysokie raty kredytowe i chcemy je obniżyć, poprzez połączenie kredytów (konsolidację kredytów), to jest to raczej dobre rozwiązanie. Podobnie w przypadku, kiedy pożyczyliśmy pieniądze w banku kilka lat temu, z oprocentowaniem stałym, a kiedy oprocentowanie nominalne było na poziomie 16-25%. Jaki to kredyt? Tym nowym kredytem jest kredyt konsolidacyjny.

Najnowsze i bieżące oferty kredytowe w bankach:

Na czym polega konsolidacja kredytów?

No właśnie, na czym właściwie polega konsolidacja kredytów i pożyczek? Najkrócej rzecz ujmując jest to połączenie kilku kredytów lub pożyczek bankowych jednym, nowym kredytem, który udzielany jest na dłuższy okres czasu. Zaciągamy nowy kredyt, przy pomocy którego bank spłaca nasze zobowiązania, które przedstawiliśmy do konsolidacji (na podstawie umów). W ten sposób zamiast kilku kredytów mamy tylko jeden kredyt, a rata jest mniejsza niż suma rat dotychczasowo płaconych. Rata kredytowa może być niższa z dwóch powodów: niższego oprocentowania kredytu konsolidacyjnego (w porównaniu z bieżącymi kredytami) i wydłużenia okresu spłaty.


Sprawdź i porównaj:
Kredyt gotówkowy 14000 zł 7 lat


Konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy odzyskać stabilność finansową, zachwianą w wyniku płacenia wysokich rat kredytowych. Jest jedno „ale”. Jeżeli przestaniemy płacić raty kredytowe, to mamy niewielkie szanse, aby uzyskać taki kredyt! Nie tylko zresztą konsolidacyjny, ale i każdy inny. Nawet najmniejszą pożyczkę gotówkową! Należy zatem o taki kredyt ubiegać się wówczas, kiedy regulujemy zadłużenie terminowo. Banki podejmując decyzję o przyznaniu kredytu będą brały pod uwagę zarówno naszą zdolność kredytową, jak i wiarygodność kredytową (sprawdzą naszą historię kredytową w BIK).

Kredyt konsolidacyjny całkowicie online. Przez internet

Najczęstszą formę kredytu konsolidacyjnego, z którego korzystamy w banku, jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Przeważnie bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń kredytu, ale oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że niezależnie od wnioskowanej kwoty, może poprosić nas o dodatkowe zabezpieczenie, np. poręczenie innych osób. Zdecydowana większość banków udziela kredytów konsolidacyjnych w tradycyjny sposób: należy złożyć wniosek kredytowy osobiście w oddziale wybranego banku.

Przeglądając oferty kredytowe, można od czasu do czasu „wyłowić” oferty kredytów konsolidacyjnych online. Obecnie jednak nie ma 100% kredytów konsolidacyjnych online. Kredyt konsolidacyjny całkowicie online to bowiem taki kredyt, o który wnioskujemy bez wychodzenia z domu.

  • wysyłamy wniosek kredytowy przez internet,
  • z bankiem kontaktuje się przez telefon,
  • umowa kredytowa przesyłana nam na konto i następuje przelanie kredytu na wybrany rachunek.

Owszem, wniosek kredytowy możemy złożyć przez internet, ale i tak podpisanie umowy kredytowej odbywa się albo poprzez kuriera, który dostarcza umowę (a wypłata pieniędzy następuje dopiero po otrzymaniu dokumentów przez bank), albo w oddziale banku.

A gdzie najłatwiej taki kredyt otrzymać? To wszystko zależy od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, tak i w tym przypadku, jeżeli nasza ocena scoringowa jest wysoka, to z kredytem nie będzie problemu w żadnym banku.

Mimo wszystko, jeżeli zastanawiamy się nad konsolidacją w przyszłości, to warto jest od czasu do czasu sprawdzać oferty bankowe. Być może trafimy na taki kredyt konsolidacyjny całkowicie online..

1 komentarzy “Kredyt konsolidacyjny całkowicie online?”

  1. Tobiasz

    Z kredytem konsolidacyjnym online nie ma żadnego problemu. Gorzej może być ze zdolnością kredytową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok