Kredyt konsolidacyjny Bielawa

Kredyt konsolidacyjny Bielawa i szybka odpowiedź na pytanie: w jakim banku złożyć wniosek kredytowy. W serwisie sprawdzisz najnowsze oferty kredytów konsolidacyjnych oraz placówki bankowe w Bielawie. Ale zanim to zrobisz, sprawdź jakie są plusy i minusy kredytów konsolidacyjnych.

kredyt konsolidacyjny Bielawa

Nie jest to kredyt dla każdego, podobnie zresztą jak każdy inny. Najczęściej po tego rodzaju kredyt sięgamy w sytuacji, kiedy suma płaconych rat z bieżących zobowiązań, stała się zbyt dużym obciążeniem finansowych. Z jakiego powodu tak się stało? Być może wzrosły wydatki lub zmniejszyły się nieznacznie dochody. A może zw okresie prosperity skorzystaliśmy z jeszcze jednej pożyczki gotówkowej.

Niezależnie od wszystkich okoliczności, jakie miały na to wpływ, raty kredytowe są za duże i mogą się pojawiać trudności z ich terminową spłatą. Nie wolno do tego dopuścić!

Istnieje kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić:

1. Zwiększyć dochody lub/i ograniczyć wydatki.
2. Renegocjować poszczególne umowy kredytowe.
3. Skonsolidować wybrane zobowiązania i wydłużyć okres kredytowania, tak, aby zmniejszyć nową ratę kredytowe.

Za ostatnie rozwiązanie odpowiada właśnie kredyt konsolidacyjny. Natomiast, jeżeli chciałbyś zmienić warunki kredytowania, to miałoby to sens, w przypadku jednego, góra dwóch umów kredytowych.

Kredyty Bielawa. Oddziały i placówki bankowe

 • Alior Bank – Placówka Partnerska
  Bankowa 1A
  74 830 29 42
 • Credit Agricole Bank Polska S.A. – Placówka CA Express
  Piastowska 27
  801 330 000
 • Millennium Partner
  gen. Grota-Roweckiego 8H
  801 331 331
 • PKO Bank Polski S.A.-Oddział 1 w Bielawie
  ul, Jana III Sobieskiego 17
  74 811 71 20
 • Santander Bank Bielawa
  1 Maja 34
  781 119 999

BANK SPÓŁDZIELCZY

 • Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie Oddział w Bielawie
  Józefa Piłsudskiego 74
  74 833 38 60

Aktualizacja placówek bankowych komercyjnych i spółdzielczych – kwiecień 2022 r. Kredyty konsolidacyjne Bielawa (powiat dzierżoniowski – województwo dolnośląskie).

Połączenie kredytów w jeden. Czy jest to kredyt konsolidacyjny?

Bardzo często mówi się potocznie o „połączeniu” zobowiązań finansowych w jeden kredyt. W pewnym sensie jest to prawda, bowiem zaciągając nowy kredyt, bank spłaca nim zobowiązania, które wyszczególnisz we wniosku kredytowym. Błędnym natomiast jest sformułowanie, że konsolidacja „likwiduje długi„. Jest to oczywista nieprawda, a w istocie rzeczy… dług się zwiększa! Dlaczego? O tym za chwilę.

Aby wyjaśnić ten „paradoks” należy odpowiedzieć na początku na pytanie, w jaki sposób jest zmniejszana rata kredytowa? Tak naprawdę odpowiedź znajduje się w pkt. 3: wydłużając czas kredytowania. Im dłużej bowiem spłacasz kredyt, tym mniejsze będą raty (w dużym uproszczeniu: pożyczony kapitał jest podzielony na liczbę miesięcy do spłaty).

No dobrze, ale nie jest, że pożyczasz np. 20 tys. zł i oddajesz po 5 latach 20 tys. zł. Bank za pożyczone pieniądze pobiera opłaty. Najczęściej są to odsetki kredytowe, które są naliczane od podstawy oprocentowania nominalnego. Natomiast suma całkowitych odsetek, oprócz wysokości oprocentowania, są pochodną:

 • wysokości udzielonego kredytu,
 • czasu kredytowania,
 • rodzaju rat (malejące lub stałe).

W konsekwencji, im większy jest kredyt i dłuższy czas jego spłaty, to i owszem, rata kredytowa będzie większa, ale i suma odsetek będzie większa. I to sprawia, że zamiast 20 tys. zł musisz oddać znacznie więcej. Czy dług się zmniejszył? Nie, wręcz przeciwnie, wzrósł, ale za to otrzymujesz niższą ratę i możliwość poprawy płynności finansowej.

Nie tylko odsetki wpływają na cenę kredytu

Odsetki to nie jedyny koszt, który może wystąpić. Drugim najczęściej występującym, podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, jest prowizja od wysokości udzielonego kredytu. Jeżeli wynosi 5%, to od 20 tys. zł należy zapłacić 1000 zł, a jeżeli wyniesie 10%, to będzie już to 2000 zł. Prowizja kredytowa może być płatna przed udzieleniem kredytu lub skredytowana.

Decydując się na konsolidację kredytów i pożyczek gotówkowych, należy głęboko się nad tym zastanowić. Czy jest to konieczne, czy wybrać tylko kilka zobowiązań, czy może wszystkie, na jaki czas podpisać umowę, itp. Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu zapytaj o wszytko to, co Ciebie interesuje, sprawdź różne okresy kredytowania, całkowity koszt kredytu i negocjuj poszczególne składniki kosztów.

Kredyty i pożyczki bankowe:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok