Kredyt konsolidacyjny 90000 zł

2024-01-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 90000 zł i przegląd kredytów w bankach. Konsolidacja kredytów to spłata różnych zobowiązań bankowych przy pomocy jednego, nowego kredytu. Kredyt konsolidacyjny pomaga „pozbyć się” starych zobowiązań, które mamy w bankach i jednocześnie wpływa na sytuację finansową kredytobiorcy. Jest to spowodowane zmianą (obniżeniem) wysokości raty kredytowej.
kredyt konsolidacyjny 90000 zł

Konsolidacja kredytów jest kierowana do tych kredytobiorców, którzy spłacają kilka kredytów i pożyczek jednocześnie, np. kredyt mieszkaniowy, kredyt w koncie osobistym i na karcie kredytowej. Dodatkowo, w przeważającej sytuacji, są to również różne terminy spłat.

Poniżej: najnowsze zestawienie propozycji konsolidacyjnych w bankach:

Kiedy zastanowić się nad konsolidacją i szukać kredytu konsolidacyjnego nie tylko na 90 tys. zł? Bardzo często zbyt duża liczba zobowiązań zaczyna ciążyć w budżecie domowym i mogą się pojawić trudności w regulowaniu zobowiązań. Wówczas warto jest wziąć pod uwagę konsolidacją kredytową.

Jak działa taka konsolidacja? Zaciągając kredyt konsolidacyjny, bank zsumuje wszystkie nasze zobowiązania, a następnie spłaci je za nas (nie przelewa kredytu na nasze konto bankowe). A my mamy już tylko jeden kredyt – kredyt konsolidacyjny.

Obciążanie budżetu domowego jest znacznie mniejsze przy konsolidacji kredytowej, ponieważ jest tylko jedna rata, w kwocie, która jest niższa od suma rat wszystkich zobowiązań spłacanych dotychczas (dzięki wydłużeniu czasu spłaty).

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny 90000 zł

Jeżeli nowy kredyt konsolidacyjny jest zabezpieczony hipoteką, to jest to tzw. kredyt konsolidacyjny hipoteczny – koszt takiego kredytu jest znacznie niższy od kredytu konsolidacyjnego gotówkowego udzielonego w takiej samej kwocie, na taki sam czas.

Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że taki kredyt można spłacać nawet 30 lat, a kredyt gotówkowy to maksymalnie 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny 90000 zł gotówkowy – raty i koszt kredytowy

Wysokość raty i koszt kredytowy może wyliczyć dokładnie tylko bank, który przedstawi ofertę. Natomiast można wyliczyć rat i koszt przyjmując pewne określone założenia.

I tak na przykład przyjmijmy, że jest to gotówkowy kredyt konsolidacyjny 90000 zł. Oprocentowanie roczne wynosi 12,59%, a odsetki są jedynym kosztem kredytowym. Raty są równe:

6 lat – 1 787,25 zł,
7 lat – 1 617,28 zł,
8 lat – 1 492,09 zł,
9 lat – 1 396,70 zł.

Koszt całkowity kredytu (koszt odsetkowy) wyniesie odpowiednio:

6 lat – 38 682,19 zł,
7 lat – 45 851,73 zł,
8 lat – 53 240,37 zł,
9 lat – 60 843,10 zł.

Warto wziąć pod uwagę, że nie ma znaczenia czy jest to kredyt konsolidacyjny 90000 zł czy 9000 zł: rata kredytowa może być zmniejszona tylko poprzez wydłużenie czasu kredytowania. A ponieważ kredyty są oprocentowane, to i wystąpi koszt odsetkowy. Dłuższy czas kredytowania zawsze wówczas będzie oznaczać zmniejszenie raty przy jednoczesnym zwiększeniu kosztów odsetkowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok