Kredyt konsolidacyjny 8 tysięcy złotych. Mały kredyt – Mała rata?

2023-11-03 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 8 tysięcy złotych na spłatę zobowiązań bankowych? Czy wiesz, że może to być również pożyczka konsolidacyjna bankowa z dodatkową gotówką?

kredyt konsolidacyjny 8 tys. zł

Pierwsze pytanie, które należy postawić brzmi: kiedy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że jest to kredyt celowy i skierowany do tych kredytobiorców, którzy:

  • posiadają zadłużenia z tytułu spłaty kredytów i pożyczek bankowych (2 lub więcej),
  • chcieliby ograniczyć ich liczbę do akceptowalnego poziomu,
  • rozważają zmniejszenie nowej raty, tak, aby była ona mniejsza od sumy rat konsolidowanych zobowiązań,
  • chcą zwiększyć swoją zdolność kredytową.
Konsolidacja, potocznie nazywana łączeniem kredytów w jeden, pozwala spłacić wybrane kredyty (zamknąć bieżące umowy kredytowe) nowym kredytem.

Co można skonsolidować przy 8 tysiącach złotych?

Korzystając z tego produktu, „pozbędziemy” się pożyczek i kredytów gotówkowych, jak również bardzo drogich obecnie limitów w kontach i na kartach kredytowych.

Jeżeli spłacamy dodatkowo inne kredyty, np. samochodowe i chcielibyśmy je włączyć również do konsolidacji, to należy rozważyć finansowanie na większa kwotę.

Można zapoznać się dodatkowo z tematem: Konsolidacja dużych kredytów.

Konsolidacja pozwala zatem na połączenie tych wszystkich kredytów (inaczej: bank spłaca te zobowiązania kredytem, który nam udzielił) i w ten sposób wydłużamy okres kredytowania i obniżamy ratę kredytu.

Uwaga! Kredytu konsolidacyjnego nie dostajemy „do ręki”! Bank samodzielnie spłaca wierzycieli na podstawie wniosku kredytowego. Sytuacja może być odwrotna, to znaczy otrzymujemy pieniądze na konto i sami zamykamy zobowiązania, wybierając pożyczkę konsolidacyjną bankowa.

Kredyt konsolidacyjny 8000 zł. Porównanie banków

Zanim podejmiesz decyzję kredytową, to konieczne jest porównanie kilku banków, aby wybrać najlepszą opcję. W pierwszej kolejności jednak należałoby sprawdzić aktualne propozycje kredytowe w bankach.

kredyty, pożyczki konsolidacyjne na 8 tysięcy złotych

Zauważ, że dostępny jest kredyt konsolidacyjny przez internet. Jednak może wystąpić ograniczenie co do minimalnej kwoty konsolidacji (10 tys. zł).

Należy bowiem wziąć pod uwagę, że banki samodzielnie ustalają propozycje kredytowe, a następnie przygotowują ewentualną ofertę w oparciu o ocenę kredytową potencjalnego kredytobiorcy.

Jaki jest tani kredyt na skonsolidowanie zadłużenia?

Niezbędne w tym celu jest sprawdzenie i porównania kosztów całkowitych. W każdym banku będą one nieco inne, ale jest to ważne, o ile zależy nam na cenie takiego finansowania.

Każdy kredyt, kosztuje – konsolidacyjny również. Zwróć uwagę nie tylko jakie oprocentowanie nominalne kredytu, ale czy jest np. pobierana prowizja i ubezpieczenie. Suma kosztów jest ceną kredytu, czyli przedstawia całkowity koszt zaciąganego zobowiązania.

Przy stałym oprocentowaniu odsetki od kredytu nie będą rosnąć i są niezależne od zmiany stóp procentowych NBP. W przypadku wyboru oprocentowania zmiennego, wysokość raty i kosztów całkowitych może zmienić się w trakcie trwania umowy kredytowej.

Jaka rata przy konsolidacji na 8 tysięcy?

Oczywiście dokładną ratę wyliczy bank dla danej oferty, ale przy określonych założeniach również to można zrobić.

Nie będziemy komplikować sprawy i załóżmy, że konsolidacja i kredyt konsolidacyjny 8000 zł. Jest to oferta promocyjna bez prowizji z oprocentowaniem rocznym nominalny 12,1%. Koszt zapłaconych odsetek jest jedyny kosztem kredytu.

Wysokość rat równych oraz koszt odsetkowy wynosi:

  • 2 lata – 24 raty: – 376,96 zł – 1 047,08 zł.
  • 3 lata – 36 rat: – 266,10 zł – 1 579,48 zł.
  • 4 lata – 48 rat: – 211,06 zł – 2 131,06 zł.
  • 5 lat – 60 rat: – 178,36 zł – 2 701,61 zł.

Czy raty są duże? To już zależy od sumy rat, które płaciliśmy poprzednio. Jeżeli np. było to 360 zł, to przy okresie 3-letnim rata będzie prawie o 100 zł niższa. Jednak zwróć uwagę, że koszt całkowity kredytowania wyniesie ponad 1500 zł.

kredyt konsolidacyjny na 8 000 zł: raty i odsetki

Kredyt konsolidacyjny na 8000 zł: raty i odsetki. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Sprawdź również konsolidację i raty na mniejszą kwotę: kredyt konsolidacyjny na 5 tysięcy zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok