Kredyt konsolidacyjny 70000 zł

2023-05-26 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł, nawet na 120 rat miesięcznych? Oczywiście, że jest to możliwe. Przy takiej wysokości kredytowania, zadłużenie bankowe można skonsolidować wybierając gotówkowy kredyt konsolidacyjny. A w przypadku konsolidacji hipotecznej czas spłaty może być znacznie dłuższy. Czy warto jest połączyć posiadane kredyty i pożyczki bankowe w jeden kredyt, aby płacić mniejszą ratę?

kredyt konsolidacyjny 70000

Konsolidacja kredytów umożliwia „połączenie” kilku innych zobowiązań bankowych w jeden kredyt. Takie działanie, dzięki odpowiedniemu wydłużeniu czasu spłaty, pozwala znacząco zmniejszyć ratę w porównaniu do sumy rat, które spłacaliśmy dotychczas.

W jakim banku jest dostępny kredyt konsolidacyjny 70000 zł? Z propozycjami banków, w tym również z kredytami konsolidacyjnymi internetowymi, zapoznasz się poniżej:

Kiedy należy skonsolidować kredyty i pożyczki w jeden kredyt?

Jeżeli okaże się, że nasze płacone raty z tytułu kredytów i pożyczek zaczynają zbyt mocno obciążać budżet domowy, może pojawić ryzyko, że zaczniemy się spóźniać z płaceniem rat. W najgorszym przypadku zaprzestaniemy je spłacać całkowicie. A to może być początkiem znacznych kłopotów finansowych, bo bank w takiej sytuacji może wypowiedzieć umowę i zażądać natychmiastowego uregulowania zobowiązania.

Taki problem należy rozwiązać jak najszybciej, a nie  szukać pożyczek pozabankowych, na chwilę, aby zapłacić wymaganą ratę. W kolejnym miesiącu zabraknie pieniędzy nie tylko na zapłacenie raty w banku, ale i uregulowanie pożyczki w firmie pożyczkowej. I co wówczas? Kolejna pożyczka? Takie postępowanie doprowadzi do powstania pętli zadłużeniowej, a to już prosta droga do braku wypłacalności.

Aby takich problemów uniknąć, powinniśmy renegocjować warunki umów kredytowych lub zastanowić się nad możliwościami, jakie daje konsolidacja zobowiązań.

Na czym polega konsolidacja kredytów i pożyczek

Używając potocznego sformułowania, konsolidacja to „połączenie kilku kredytów w jeden„. Bank udziela nam nowego kredytu, którym spłaca przedstawione kredyty i pożyczki do konsolidacji. Nie wypłaca tych pieniędzy na nasze konto.

Chyba, że skorzystaliśmy z opcji dodatkowej gotówki, ale to tylko tę kwotę.

Głównym założeniem konsolidacji jest obniżka raty kredytowej, tak aby nowa rata, którą zaczniemy regulować co miesiąc, była rzeczywiście znacznie mniejsza (ale nie o 20 zł…) od sumy rat płaconych przed samą konsolidacją. Znaczna obniżka rat jest możliwe wyłącznie poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny czas wynosi aż 120 miesięcy.

Jak mogą wyglądać raty kredytowe, w zależności od okresu kredytowania, pokazują poniższe przykładowe wyliczenia (są to tylko szacunkowe wyliczenia).

Konsolidacyjny kredyt 70000 zł jaka rata?

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł i rata kredytowa dla założenia, że jest to:

kredyt z oprocentowaniem nominalnym 11,95% w skali roku. Nie ma kosztów innych, jak tylko odsetki.

W takie sytuacji raty równe i koszt całkowity wyniosą:

4 lata: 1 841,65 zł – 18 399,22 zł.
60 rat: 1 555,34 zł – 23 320,60 zł.
6 lat: 1 366,69 zł – 28 401,97 zł.
7 lat: 1 233,82 zł – 33 640,91 zł.
8 lat: 1 135,78 zł – 39 034,57 zł.
9 lat: 1 060,92 zł – 44 579,75 zł.
120 rat: 1 002,27 zł – 50 272,93 zł.

Jeżeli zatem płacimy obecnie np. raty łączne w wysokości 1400 zł, to konsolidując zadłużenie na 8 lat, obniżamy ratę o ponad 300 zł.

Jeżeli szukasz znacznie mniejszego kredytu konsolidacyjnego, to sprawdź, np. porównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys. zł.

Drogi czy tani kredyt konsolidacyjny?

Oczywiście, że nie jest to najtańsze rozwiązanie. I wpływa na to kilka czynników:

1. Konsolidacja kredytów ma za zadanie przede wszystkim obniżyć raty kredytowe.
2. Kredyt konsolidacyjny to nowy kredyt, a zatem to nowe koszty kredytowe: odsetki, pewnie i prowizja (chyba, że trafimy na promocję z prowizją 0%). Koszt kredytowy może być również powiększony o składkę ubezpieczeniową.
3. Zasadnicza obniżka raty kredytowej w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, o czym już zostało wspomniane, jest możliwa wyłącznie poprzez wydłużenie okresu spłaty. Jednakże im dłużej kredyt spłacamy, to większe odsetki od kredytu zapłacimy.

Kredyty konsolidacyjne są tańsze niż kredyty i pożyczki gotówkowe, dlatego chcąc spłacić kredyty w bankach, należy zapoznać się z propozycjami właśnie tych kredytów.

Co można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego?

Wszystko zależy od wybranego banku. Generalnie jednak, banki pozwalają na skonsolidowanie takich zobowiązań, jak:

 • kredyty i pożyczki gotówkowe,
 • karty kredytowe,
 • limity i debety w kontach osobistych,
 • kredyty samochodowe,
 • pożyczki i kredyty hipoteczne.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego, w którym konsolidowany jest kredyt/pożyczka hipoteczna, zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Jest to tzw. kredyt hipoteczny konsolidacyjny.

W takim przypadku, banki są w stanie udzielić kredytu w wysokości do 70-80% wartości nieruchomości. I może to być kredyt konsolidacyjny na 70000 zł ze spłatą rozłożona na więcej niż 120 rat.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny na 70000 zł?

Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu, tak również i w tym przypadku, konieczne jest:

1. Porównanie propozycji kredytowych w bankach.
2. Wybranie maksymalnie 2-3 banków i skontaktowanie się z nimi w sprawie przedstawienia oferty.
3. Porównanie kredytów pod uwzględniając koszt kredytu (całkowity koszt kredytu oraz/lub RRSO.
4. Wypełnienie wniosku kredytowego – przez internet lub w oddziale wybranego banku.

Bank sprawdzi również w tym przypadku naszą zdolność i wiarygodność kredytową, dopiero po wstępnej analizie, będzie mógł nam przedstawić ofertę.

Niektóre z osób uważa, że skoro mają kredyty i pożyczki, które spłacają, to i mają zdolność kredytową. Niekoniecznie tak być musi.

Jeżeli chodzi o wymagane dokumenty, które należy przedłożyć, to taką dokładną informację otrzymamy w banku. Najczęściej są to:

 • dokumenty potwierdzające tożsamość,
 • zaświadczenie o z zakładu pracy o zatrudnieniu i o uzyskiwanych zarobkach,
 • umowy kredytowe i pożyczkowe, które chcemy skonsolidować.

Konsolidacja pozwala zatem na na uporządkowanie sytuacji finansowej, jak i na obniżenie wysokości obciążenia wynikającego z zaciągniętych zobowiązań, a tym samym na odzyskania płynności finansowej.

5 komentarzy do “Kredyt konsolidacyjny 70000 zł”

 1. Każda konsolidacja kredytów to wyzwanie, bo należy zastanowić się czy wszystkie kredyty i pożyczki konsolidować czy wybrane. No i o ile wydłużyć spłatę, tak aby rata była odpowiednia.

 2. Przy tak wysokim kredycie to musisz mieć bardzo dużą zdolność kredytową. A jak masz już kilka kredytów na 70000 zł, to ze zdolnością może być różnie. Nie oznacza to wcale że przy konsolidacji na 7000 zł dostaniesz kredyt.

 3. Ja szukam konsolidacji na 7000 zł, a nie na 70000 zł. Takiego kredytu to ja nigdy nie otrzymam!

 4. Konsolidacja? Dobre rozwiązanie, ale pod warunkiem, że nie możemy poradzić sobie ze zbyt wysokimi ratami. No i należy działać szybko, bo jak przestaniemy je spłacać, to o żadnej konsolidacji nie ma co myśleć. Po prostu bank odmówi nam kredytu.

 5. W ostatnim miesiącu chciałam skonsolidować 3 kredyty na niecałe 70000 zł i okazało się, że nie mam wystarczającej zdolności kredytowej. A przy trzecim kredycie jakoś miałam! Zaproponowali mi w banku konsolidację dwóch, ale to było bez sensu, jak pozostawał mi jeszcze jeden (nie licząc, że mam kartę i debet na koncie). Pozostaje mi tylko się męczyć z ratami, ale wiem jedno, że z karty zrezygnuję i zawsze będzie to jakieś połowiczne rozwiązanie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok