Kredyt konsolidacyjny 70000 zł

2024-01-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł, nawet na 120 rat miesięcznych? Oczywiście, że jest to możliwe. Przy takiej wysokości kredytowania, zadłużenie bankowe można skonsolidować wybierając gotówkowy kredyt konsolidacyjny. A w przypadku konsolidacji hipotecznej czas spłaty może być znacznie dłuższy. Czy warto jest połączyć posiadane kredyty i pożyczki bankowe w jeden kredyt, aby płacić mniejszą ratę?

kredyt konsolidacyjny 70000

Konsolidacja kredytów umożliwia „połączenie” kilku innych zobowiązań bankowych w jeden kredyt. Takie działanie, dzięki odpowiedniemu wydłużeniu czasu spłaty, pozwala znacząco zmniejszyć ratę w porównaniu do sumy rat, które spłacaliśmy dotychczas.

W jakim banku jest dostępny kredyt konsolidacyjny 70000 zł? Z propozycjami banków, w tym również z kredytami konsolidacyjnymi internetowymi, zapoznasz się poniżej:

Kiedy należy skonsolidować kredyty i pożyczki w jeden kredyt?

Jeżeli okaże się, że nasze płacone raty z tytułu kredytów i pożyczek zaczynają zbyt mocno obciążać budżet domowy, może pojawić ryzyko, że zaczniemy się spóźniać z płaceniem rat. W najgorszym przypadku zaprzestaniemy je spłacać całkowicie. A to może być początkiem znacznych kłopotów finansowych, bo bank w takiej sytuacji może wypowiedzieć umowę i zażądać natychmiastowego uregulowania zobowiązania.

Taki problem należy rozwiązać jak najszybciej, a nie  szukać pożyczek pozabankowych, na chwilę, aby zapłacić wymaganą ratę. W kolejnym miesiącu zabraknie pieniędzy nie tylko na zapłacenie raty w banku, ale i uregulowanie pożyczki w firmie pożyczkowej. I co wówczas? Kolejna pożyczka? Takie postępowanie doprowadzi do powstania pętli zadłużeniowej, a to już prosta droga do braku wypłacalności.

Aby takich problemów uniknąć, powinniśmy renegocjować warunki umów kredytowych lub zastanowić się nad możliwościami, jakie daje konsolidacja zobowiązań.

Na czym polega konsolidacja kredytów i pożyczek

Używając potocznego sformułowania, konsolidacja to „połączenie kilku kredytów w jeden„. Bank udziela nam nowego kredytu, którym spłaca przedstawione kredyty i pożyczki do konsolidacji. Nie wypłaca tych pieniędzy na nasze konto.

Chyba, że skorzystaliśmy z opcji dodatkowej gotówki, ale to tylko tę kwotę.

Głównym założeniem konsolidacji jest obniżka raty kredytowej, tak aby nowa rata, którą zaczniemy regulować co miesiąc, była rzeczywiście znacznie mniejsza (ale nie o 20 zł…) od sumy rat płaconych przed samą konsolidacją. Znaczna obniżka rat jest możliwe wyłącznie poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny czas wynosi aż 120 miesięcy.

Jak mogą wyglądać raty kredytowe, w zależności od okresu kredytowania, pokazują poniższe przykładowe wyliczenia (są to tylko szacunkowe wyliczenia).

Konsolidacyjny kredyt 70000 zł jaka rata?

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł i rata kredytowa dla założenia, że jest to:

kredyt z oprocentowaniem nominalnym 11,95% w skali roku. Nie ma kosztów innych, jak tylko odsetki.

W takie sytuacji raty równe i koszt całkowity wyniosą:

4 lata: 1 841,65 zł – 18 399,22 zł.
60 rat: 1 555,34 zł – 23 320,60 zł.
6 lat: 1 366,69 zł – 28 401,97 zł.
7 lat: 1 233,82 zł – 33 640,91 zł.
8 lat: 1 135,78 zł – 39 034,57 zł.
9 lat: 1 060,92 zł – 44 579,75 zł.
120 rat: 1 002,27 zł – 50 272,93 zł.

Jeżeli zatem płacimy obecnie np. raty łączne w wysokości 1400 zł, to konsolidując zadłużenie na 8 lat, obniżamy ratę o ponad 300 zł.

Jeżeli szukasz znacznie mniejszego kredytu konsolidacyjnego, to sprawdź, np. porównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys. zł.

Drogi czy tani kredyt konsolidacyjny?

Oczywiście, że nie jest to najtańsze rozwiązanie. I wpływa na to kilka czynników:

1. Konsolidacja kredytów ma za zadanie przede wszystkim obniżyć raty kredytowe.
2. Kredyt konsolidacyjny to nowy kredyt, a zatem to nowe koszty kredytowe: odsetki, pewnie i prowizja (chyba, że trafimy na promocję z prowizją 0%). Koszt kredytowy może być również powiększony o składkę ubezpieczeniową.
3. Zasadnicza obniżka raty kredytowej w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, o czym już zostało wspomniane, jest możliwa wyłącznie poprzez wydłużenie okresu spłaty. Jednakże im dłużej kredyt spłacamy, to większe odsetki od kredytu zapłacimy.

Kredyty konsolidacyjne są tańsze niż kredyty i pożyczki gotówkowe, dlatego chcąc spłacić kredyty w bankach, należy zapoznać się z propozycjami właśnie tych kredytów.

Co można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego?

Wszystko zależy od wybranego banku. Generalnie jednak, banki pozwalają na skonsolidowanie takich zobowiązań, jak:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • karty kredytowe,
  • limity i debety w kontach osobistych,
  • kredyty samochodowe,
  • pożyczki i kredyty hipoteczne.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego, w którym konsolidowany jest kredyt/pożyczka hipoteczna, zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Jest to tzw. kredyt hipoteczny konsolidacyjny.

W takim przypadku, banki są w stanie udzielić kredytu w wysokości do 70-80% wartości nieruchomości. I może to być kredyt konsolidacyjny na 70000 zł ze spłatą rozłożona na więcej niż 120 rat.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny na 70000 zł?

Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu, tak również i w tym przypadku, konieczne jest:

1. Porównanie propozycji kredytowych w bankach.
2. Wybranie maksymalnie 2-3 banków i skontaktowanie się z nimi w sprawie przedstawienia oferty.
3. Porównanie kredytów pod uwzględniając koszt kredytu (całkowity koszt kredytu oraz/lub RRSO.
4. Wypełnienie wniosku kredytowego – przez internet lub w oddziale wybranego banku.

Bank sprawdzi również w tym przypadku naszą zdolność i wiarygodność kredytową, dopiero po wstępnej analizie, będzie mógł nam przedstawić ofertę.

Niektóre z osób uważa, że skoro mają kredyty i pożyczki, które spłacają, to i mają zdolność kredytową. Niekoniecznie tak być musi.

Jeżeli chodzi o wymagane dokumenty, które należy przedłożyć, to taką dokładną informację otrzymamy w banku. Najczęściej są to:

  • dokumenty potwierdzające tożsamość,
  • zaświadczenie o z zakładu pracy o zatrudnieniu i o uzyskiwanych zarobkach,
  • umowy kredytowe i pożyczkowe, które chcemy skonsolidować.

Konsolidacja pozwala zatem na na uporządkowanie sytuacji finansowej, jak i na obniżenie wysokości obciążenia wynikającego z zaciągniętych zobowiązań, a tym samym na odzyskania płynności finansowej.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok