Kredyt konsolidacyjny 70000 zł. Na 10 lat, rata 816 zł

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł

Kredyt konsolidacyjny 70 000 zł 10 lat

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł do 10 lat? Tak. Skonsolidować zadłużenie bankowe można nawet i na 10 lat, wybierając gotówkowy kredyt konsolidacyjny. Czy warto jest połączyć posiadane kredyty i pożyczki bankowe w jeden kredyt, aby płacić mniejszą ratę?

Konsolidacja kredytów umożliwia „połączenie” kilku innych zobowiązań bankowych w jeden kredyt. Takie działanie, poprzez wydłużenie okresu kredytowania, pozwala znacznie zmniejszyć ratę miesięczną w porównaniu do sumy rat, które spłacaliśmy przed konsolidacją.

W jakim banku jest dostępny kredyt konsolidacyjny 70000 zł? Z propozycjami banków, w tym również z kredytami konsolidacyjnymi internetowymi, zapoznasz się poniżej:

Kiedy warto skonsolidować kredyty i pożyczki w jeden kredyt?

Jeżeli okaże się, że nasze płacone raty z tytułu kredytów i pożyczek zaczynają zbyt mocno obciążać budżet domowy, może pojawić ryzyko, że zaczniemy się spóźniać z płaceniem rat lub w najgorszym przypadku, zaprzestaniemy je spłacać. A to może być początkiem znacznych kłopotów finansowych.

Zamiast wcześniej starać się rozwiązać dany problem, bardzo często w takie sytuacji szukamy pożyczek pozabankowych, na chwilę, aby zapłacić ratę. Ale za miesiąc ponownie zabraknie pieniędzy na zapłatę nie tylko raty, ale i pożyczki pozabankowej. Kolejna pożyczka? Takie postępowanie doprowadzić może tylko i wyłącznie do wpadnięcia w pętlę zadłużenia, a to już prosta droga do braku wypłacalności.

Aby takich problemów uniknąć, można zastanowić się nad możliwościami, jakie daje konsolidacja zobowiązań.

Na czym polega konsolidacja kredytów i pożyczek

Używając potocznego sformułowania, konsolidacja to „połączenie” kredytów w jeden kredyt. Bank udziela nam nowego kredytu, którym spłaca przedstawione kredyty i pożyczki do konsolidacji.

Głównym założeniem konsolidacji jest obniżka raty kredytowej, aby nowa rata kredytowa była znacznie mniejsza (bo raczej nie mniejsza niż 20 zł…) od sumy rat płaconych przed konsolidacją. Znaczna obniżka rat jest możliwe wyłącznie poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu.

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny okres spłaty wynosi aż 10 lat.

Jak mogą wyglądać raty kredytowe, w zależności od okresu kredytowania, pokazują poniższe przykładowe wyliczenia. Kredyt konsolidacyjny 70000 zł

 • 4 lata – rata: 1675
 • 5 lat – rata: 1384
 • 6 lat – rata: 1180
 • 7 lat – rata: 1036
 • 8 lat – rata: 927
 • 9 lat – rata: 843
 • 10 lat – rata: 776

Jeżeli zatem płacimy obecnie np. raty łączne w wysokości 1100 zł, to konsolidując zadłużenie na 10 lat, obniżamy ratę, aż o 300 zł.

Jeżeli szukasz znacznie mniejszego kredytu konsolidacyjnego, to sprawdź, np. porównanie kredytów konsolidacyjnych 20 tys zł.

Drogi tani kredyt konsolidacyjny 70000 zł

Oczywiście, że nie jest to najtańsze rozwiązanie, z kilku powodów:

 • konsolidacja kredytów ma za zadanie przede wszystkim obniżkę raty kredytowej.
 • kredyt konsolidacyjny to nowy kredyt, a zatem to nowe koszty kredytowe: odsetki, zapewne prowizja, a może i także ubezpieczenie.
 • zasadnicza obniżka raty kredytowej w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych jest możliwa wyłącznie poprzez wydłużenie okresu spłaty. Jednakże im dłużej kredyt spłacamy, to większe odsetki od kredytu zapłacimy.

Kredyty konsolidacyjne są nieznacznie tańszy niż kredyty i pożyczki gotówkowe, dlatego chcąc spłacić kredyty w bankach, należy zapoznać się z propozycjami właśnie kredytów konsolidacyjnych.

Co można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego?

Wszystko zależy od wybranego banku. Generalnie jednak, banki pozwalają na skonsolidowanie takich zobowiązań, jak:

 • kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty konsolidacyjne (np. kredyt konsolidacyjny 35 tys zł w banku A i pożyczka gotówkowa na 25 tys. zł),
 • karty kredytowe,
 • limity i debety w kontach osobistych,
 • kredyty samochodowe,
 • pożyczki i kredyty hipoteczne.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego, w którym konsolidowany jest kredyt/pożyczka hipoteczna, zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Jest to tzw. kredyt hipoteczny konsolidacyjny.

W przypadku powyższego kredytu, banki są w stanie udzielić kredytu w wysokości do 70-80
% wartości nieruchomości.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny na 70000 zł?

Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu, tak również i w przypadku kredytu konsolidacyjnego, konieczne jest:

 • porównanie propozycji kredytowych w bankach,
 • wybranie maksymalnie 2-3 banków i skontaktowanie się z nimi w sprawie przedstawienia oferty,
  porównanie kredytów pod uwzględniając koszt kredytu (całkowity koszt kredytu oraz/lub RRSO),
 • wypełnienie wniosku kredytowego – przez internet lub w oddziale wybranego banku.

Bank sprawdzić również w tym przypadku naszą zdolność i wiarygodność kredytową, dopiero po wstępnej analizie, będzie mógł nam przedstawić ofertę.

Jeżeli zgodzimy się na wybór banku, to dowiemy się jakie są wymagane dokumenty, które należy przedłożyć. Najczęściej są to:

 • dokumenty potwierdzające tożsamość,
 • zaświadczenie o z zakładu pracy o zatrudnieniu i o uzyskiwanych zarobkach,
 • umowy kredytowe i pożyczkowe, które chcemy skonsolidować.

Konsolidacja pozwala zatem na na uporządkowanie sytuacji finansowej, jak i na obniżenie wysokości obciążenia wynikającego z zaciągniętych zobowiązań, a tym samym na odzyskania płynności finansowej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.