Kredyt konsolidacyjny 70000 zł 7 lat w bankach

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł 7 lat w banku i najnowszy przegląd dostępnych kredytów na skonsolidowanie bieżących zobowiązań. Sprawdź poniżej z jakim bankiem najlepiej jest skontaktować się w sprawie takiego kredytu.

kredyt konsolidacyjny 70000 zł 7 lat

Na początku krótko o tym, czym jest konsolidacja kredytów i czy jest to opłacalne? Konsolidacja kredytowa polega one na połączeniu posiadanych kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. To znaczy, jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową (+ wiarygodność kredytową), to bank udziela nam taki kredyt. Tym nowym kredytem spłaca nasze pożyczki i kredyty.

Jaki jest sens konsolidacji? Przede wszystkim zamiast kilku rat kredytowych, płaconych w różnych terminach, mamy jeden kredyt i jedną ratę. Poza tym, rata kredytu konsolidacyjnego jest mniejsza niż suma rat płaconych dotychczas (wydłużając odpowiednio okres kredytowania).

Najbardziej popularny jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, a konsolidowane produkty bankowe, to: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, jak również zadłużenie w kontach ROR i na kartach kredytowych.

Poza kredytem konsolidacyjnym gotówkowym jest również hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości (skonsolidowany może być zatem kredyt hipoteczny-mieszkaniowy).

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł 7 lat

Kredyt konsolidacyjny 70000 zł 7 lat – przegląd banków, w których można wnioskować o taki kredyt – również dostępne kredyty konsolidacyjne przez internet.

Kredyty konsolidacyjne gotówkowe udzielane są przeważnie do kwoty 200 tys. zł do 10 lat. Kredyty konsolidacyjne hipoteczne praktycznie nie mają górnego limitu i zależą od wartości hipoteki, która jest zabezpieczeniem takiego kredytu.

Wysokość oprocentowania nominalnego to tylko jeden z czynników, który wpływa na ostateczny koszt całkowity kredytu. Jest ono ważne, ponieważ decyduje o wysokości odsetek płaconych od pożyczonego kapitału. Znajdziemy zarówno kredyty konsolidacyjne z oprocentowaniem nominalnym 7,2%, ale także i na poziomie 5% i nawet 0%.

Ponieważ nie jest to jedyny koszt, należy również sprawdzić pozostałe, np. wysokość prowizji czy wymagane ubezpieczenie.

Tani kredyt konsolidacyjny 70000 zł

Bez odpowiedniej analizy kredytowej (nie jest to wcale trudne i skomplikowane) nie można określić czy dana propozycja kredytowa jest atrakcyjna. Musi ona opierać się pewnych założeniach i przeprowadzona na co najmniej dwóch produktach. Najbardziej popularne jest porównanie całkowitych kosztów oraz rrso kredytu (oprocentowanie rzeczywiste roczne). Pozwala to sprawdzić czy konkretny kredyt konsolidacyjny jest tańszy w stosunku do pozostałych ofert kredytowych.

Oczywiście im mniejszy jest koszt kredytu konsolidacyjnego na 70000 zł, tym tańszy to będzie kredyt.

Z porównywarki kredytów gotówkowych możesz skorzystać, jeżeli szukasz np. kredytu gotówkowego 10000 zł na 2 lata.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok